Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4822 odpowiedzi w tym temacie

#4821 OFFLINE   manix

manix

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 5990 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:z Nysek jest k12/80KM były N15 i SC11X inne: jest H tucson
  • Silnik:1.6
  • Nr rejestracyjny:ZS
  • Time Online: 52d 5h 5m 23s

Napisano 18 styczeń 2018, 20:19

Nie, powinno się sprawdzać po 5-10 min.
  • 0

#4822 ONLINE   colins

colins

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 4295 postów
  • Flaga:
  • Model:Opel Astra V Sports Tourer
  • Silnik:1.4T 125 KM
  • Nr rejestracyjny:FSL
  • Time Online: 147d 11h 42m 20s

Napisano 18 styczeń 2018, 20:55

Akurat w QQ po kilku minutach odczyt na bagnecie jest bardzo utrudniony (olej rozmazuje się po całym patyku). Natomiast po dłuższym postoju jest dużo prościej i ja też taki sposób pomiaru preferuję. W QQ to w ogóle trzeba stosować metodę "na sapera" czyli tylko pierwszy pomiar może coś pokazać. Bo ponowne włożenie bagnetu powoduje, że cały umazia się w oleju i już nic nie widać. Ale to i tak lepiej niż w jakimś z moich poprzednich samochodów, gdzie bagnet był czarny no i olej po krótkim przebiegu też czarny. :D
  • 0

#4823 OFFLINE   memeQQ

memeQQ

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 77 postów
  • Model:Qashqai n-connecta + pakiet premium
  • Silnik:1.2 dig-t 115 KM
  • Time Online: 19h 26m 56s

Napisano 18 styczeń 2018, 22:01

Według mnie jest OK i nie ma problemów z odczytem stanu oleju, w innych autach, które miałem bywało gorzej. Wyciągając bagnet jest widoczny ślad poziomu, ale bagnet jest umazany odwracając go na drugą stronę. Na zimnym odczyt lepszy, bo olej gęstszy, na ciepłym po 20 min. też widać, ale olej już rzadszy, może spływać, mazać, ale też nie jest źle.

A u Was też jest bagnet metalowy z wypustkami wycięciami na min. i max.? Pytam, bo co ciekawe w instrukcji na obrazku przy oznaczeniu naszego silnika HRA2DDT (obrazek B ) jest pokazany inny bez wypustek. Ten, który mam, to jest przy oznaczeniu Silnik R9M (obrazek C).

Użytkownik memeQQ edytował ten post 18 styczeń 2018, 22:01

• 0