Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbiornik z Frontery w Terrano I


Markiej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla potomnych :)

Zamontowałem zbiornik paliwa z frontery diesla (93r) do T1.

Wszystko pasuje prawie plug&play, Trzeba jedynie:

-przyciąć okrągły dekiel od kosza pompy paliwa na ok 120mm średnicy

-dorobić dwie obejmy, długie na ok 81cm, a szerokie na ok 3cm

 

Bak  pasuje idealnie w ori osłonę z terrano, jedyne co to ma trochę przesunięte miejsce na kosz pompy i nie wiem jak to będzie z otworem rewizyjnym. To się okaże jutro bo wczoraj brakło czasu :)

 

 

post-64503-0-10757900-1415545284_thumb.jpg

post-64503-0-84641800-1415545314_thumb.jpg

post-64503-0-60043000-1415545347_thumb.jpg

post-64503-0-38389400-1415545383_thumb.jpg

post-64503-0-51775700-1415545411_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak słyszałem

oczywiście zbiornik jest z tworzywa ?

dzięki, że podzieliłeś się z ogółem  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stelaże (kosze) pompy w T1 2,4 i V6 są chyba te same 

już znam 2 gości, którzy będą wdzięczni za info  :)  :)

pierwszy już się cieszy jak widzę  :thumbsup:

Enzo, mocowania będą do przespawania  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że od razu na całość pójdziesz

to nie kobitka ... tutaj plastik jest mile widziany  :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh zobaczymy co z tego będzie.

jak będzie pasować pompa z t1 albo od diesela da rade to nie będę wymieniał zbiornika 

co innego jak nie podpasuje  :whistle: to będziem kombinować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cieszę się że komuś się przydało :)

Tak zbiornik jest z tworzywa, a roboty to było trzy piwa :D

Jeszcze go nie założyłem bo robię w delegacji i z czasem lipa. Jak coś będę działał w temace to się odezwę :)


Założyłem dziada :)

W jednym miejscu nie chciał się zmieścić ale podgrzałem go suszarką i się poddał. Na zdjęciu zaznaczyłem gdzie.

Dodam jeszcze że guma od wlewu jest za krótka i w zbiorniku jest grubszy króciec, trzeba grzać ( w sumie to oba są grubsze) 

Oczywiście po roku jazdy na gazie przewody paliwowe w dwóch miejscach przerdzewiały ale po naprawie zapalił od strzała :) 

post-64503-0-73152600-1419960478_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrznik jest w innym miejscu niż w terrano ... ale to pierdoła

no i umiejscowienie samej pompy też chyba bardziej na lewo niż w Terrano ... czyli "dziurę inspekcyjną" w podłodze trzeba by przesunąć delikatnie

Ale ogólnie to gitara ... słyszałem o tym patencie już na początku przygody z T1, ale dopiero teraz widzę na własne oczy

Super kolego, dzięki  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dziurą inspekcyjną jest dokładnie tak jak piszesz, pasowało by przesunąć z 15cm ale no temat na kiedyś tam :)

Prosze bardzo i polecam się na przyszłość :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralnie pod bagażnikiem, pomiędzy dwiema ostatnimi belkami poprz. ramy  :whistle:

coś Ci chodzi po głowie ... ?

 

 

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie teraz póki co raz zatankowałem 65l, ciekawe ile by wlazło jakbym już musiał go dopchnąć na stacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie odnosnie kosza z pływakiem, Czy w koncu przerabiałeś otwor w zbiorniku, czy zastosowałeś oryginalny pływak z froty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały kosz  z pływakiem i pompą został z tyrana, musiałem tylko obciąć tą okrągłą blachę (ta co ma dziurki na śrubki) bo we frocie otwór w baku jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały kosz  z pływakiem i pompą został z tyrana, musiałem tylko obciąć tą okrągłą blachę (ta co ma dziurki na śrubki) bo we frocie otwór w baku jest mniejszy.

Aha rozumiem, dzięki. Ja po bardzo dlugich przemysleniach bede reanimowal swoj, poniewaz puscił na zgrzewie. Reszta zbiornika jest zdrowa. Plan jest taki zeby go rozciąć na pół na zgrzewie, oczyścić z rudej i wstawić pasek blachy odrazu podwyższając zbiornik o 5 cm. (mam lift budy 5,5 cm, więc się zmieści). Odrazu zbiornik się powiekszy.

 

ps. gdyby operacja się nie udała, bo różnie bywa, to będę myślał o frotowym, tam od góry jest też taka nakrętka dociskająca kosz, dobrze widzę ? Pytam bo wszystkie co sprzedają, to bez tej nakrętki i tu widzę kupę w całęj operacji.

Edytowane przez redwater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po pierwsze wyjaśnienia, moj zbiornik się rozciekł, ale dzięki uprzejmości kolegi Wolfa87* z Gubałówki, dostałem za darmo zbiornik paliwa od krótkiego terrano.

 

*Dziękuję ;)

 

No wiec witam i odpowiem na pare pytan na ktore juz znam odpowiedz. Zbiornik z ktotkiego terrano do dlugiego niuja nie pasuje, ma w innych miejscach mocowania, ksztaltem jest calkiem inny (wysoki i waski) i do budy bez liftu pewnie nie spasi. Ja sie zaraz zabieram za motanie mocowan do ramy, bo nie mam innego wyjscia. WEjscia na wezyki i rurki tez wyjda w troche innych miejscach, mam nadzieje ze wystarczy weży i nie trzeba bedzie jezdzic po nowe i sztukowac. Wieczoram dam znac czy operacja sie udala.


To jadymy... zbiornik zamontowany. Łatwo nie było, zarówno mocowania z przodu jak i z tyłu są w innych miejscach.  Ale po pół dnia przymiarek i dorabiania mocowań udało się. Ale to nie koniec , wężyki paliwa były u dawcy czyli krótkim zbiorniku dłuższe, więc spasowały. Wężyk odpowietrzenia pasuje idealnie. Teraz przechodzimy do węży od wlewu, ten mniejszy wystarcza długość, ale ten szerszy już nie. Trzeba sztukować. To samo z wtyczką od czujnika paliwa i rezerwy, trzeba przedłużyć ok 15 cm.

 

13653454_1788206771454623_6566550079367512593597_1788206788121288_52506020982549


Na sam koniec nasuwa mi się konkluzja. Po lifcie budy w dlugim terrano jest tyle miejsca , że można zamontować zbiornik własnej produkcji o pojemnosci nawet 160 L. Po wyprawie na Rumunie pomyślę o zrobieniu takiego z nierdzewki.

Edytowane przez redwater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś się natyrał przy tej miłej, ciepłej pogodzie. A ten z Limanowej nie spasił?

Ciśnij temat bo to juz tylko 2 tygodnie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś się natyrał przy tej miłej, ciepłej pogodzie. A ten z Limanowej nie spasił?

Ciśnij temat bo to juz tylko 2 tygodnie zostało.

Auto dopracowane, zostal tylko tydzien. A czy dopracowane to wyjdzie w praniu, w 20 letnim aucie nie przwidzisz nic. Zostało "tylko" pakowanie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie,

Pamiętam, że niektórzy z Was zmieniali oryginalny metalowy bak (cieknący) na plastikowy z Opla Frontery.

Na Allegro widzę, że tych zbiorników od Frontery jest kilka rodzajów - który z nich najlepiej się nadaje na taką wymianę?

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś zabił klina. :whistle: Ja kupiłem pierwszy lepszy jaki był w Alllllll.....i założyłem.Chula na nim już drugi rok.Tylko dziurę w podłodze bagażnika musiałem przenieść około 10 cm w kierunku osi auta.Kojarzę że chyba mój zbiornik był z diesla ale głowy nie dam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Smutekh, to było coś takiego?

Jak rozwiązałeś sprawę pływaka od wskaźnika poziomu paliwa? Da się jakoś zamocować Terranowy?

Bo wszystkie baki na Allegro są ich pozbawione, z oczywistych względów.

post-93046-0-85014500-1491128797_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...