Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wysokie obroty po czyszczeniu przepustnicy


sierzantsztabowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po czyszczeniu przepustnicy mam wysokie obroty (1500-2000) jak je ustawic?

Nissan Qashqai 1,6

Edytowane przez sierzantsztabowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej może się to nie udać,gdzieś była zapisana na forum sekwencja ustalająca obroty,ale w Note ona nie działała.A ty masz ten sam silnik co w Note.

Bardzo prawdopodobna będzie wizyta w serwisie i ustawienie Consultem.Kilkoro z nas już musiało tak uczynić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czyszczeniu przepustnicy , powinno zrobić się adaptację , czyli usunąć błędne nastawienia i wpisać nowe . Nie wiem jak jest do końca w przypadku nissana , ale wczoraj robiłem to w audi i prócz tego przepustnica potrzebuje trochę przejechanych kilometrów, aby z ustawień wpisanych przejść jakby na swoje , dyktowane przez między innymi styl jazdy , temperaturę , szybkość itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak różowo.Nissan daje popalić.

Czyściłem przepustnicę i musiałem jechać do serwisu na adaptację.Żadne sztuczki nie pomagały.Koszt ok 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drogo, ja wczoraj zapłaciłem 50 zł.za czyszczenie i adaptację w A3 serwis Skody.Faktycznie Nissan się ceni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Przymierzam się do wymiany świec i być może do czyszczenia przepustnicy. Pytanie do znawców tematu... Dlaczego jeśli podczas wymiany świec odepniemy wtyczkę przepustnicy, to czeka nas adaptacja, a jeśli odłączymy akumulator na dłużej, to wszystko jest OK?

Czy nie wystarczy po wyczyszczeniu przepustnicy odłączyć akumulator na dłużej (aby zresetować komputer), a potem na zimnym silniku odpalić auto i bez dotykania gazu poczekać aż silnik się nagrzeje?

I jeszcze jedno... Jakie uszczelki warto wymienić podczas odkręcania przepustnicy i kolektora?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpinasz aku,to w układzie jest jeszcze na tyle energii w kondensatorach że mogą podtrzymać pamięć urządzenia do 24h i więcej,jeżeli wypinasz wtyczkę z przepustnicy pozbawiasz ją od razu podtrzymania pamięci.

Jeśli dobrze pamiętam,przy przepustnicy nie maja jako takich uszczelek do wymiany,natomiast jak planujesz odkręcać kolektor od bloku to może być różnie.Albo jest uszczelka,albo silikon.Ale zazwyczaj na ssaniu uszczelki nie ulegają uszkodzeniu i mogą zostać stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak odpinasz aku,to w układzie jest jeszcze na tyle energii w kondensatorach że mogą podtrzymać pamięć urządzenia do 24h i więcej...

 

Nie chce mi się w to za bardzo wierzyć, że odłączenie aku na dłużej może skutkować koniecznością adaptacji przepustnicy.

Czyli wracając do wymiany świec... Nie odpinamy wtyczki przepustnicy i też jej nie czyścimy, czy lepiej wyczyścić i zrobić adaptację.

A jeśli wyczyścimy bez odpinania wtyczki (wciśniemy gaz, przepustnica się otworzy) to też czeka nas adaptacja?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to to ja Ci nie odpowiem,A co do akumulatora to spokojnie odpinałem w Kaśce na 12h i nic się nie działo.To co pisałem o kondensatorach jest faktem,przekazał mi to elektryk z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem świece w 1.6 HR16DE benz. i mech kolega czyścił przepustnicę , żadnej adaptacji nie robił , po odpaleniu Qq śmigał aż miło bez jakichkolwiek problemów. 

ps może są różne wersje softu kompa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być w tym co mówisz,bo w Note odpiąłem przepustnice i musiałem ją adaptować,a wiem,że inni odpinali i śmigała bez adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie silnik 2.0 benzyna , po czyszczeniu przepustnicy obroty dobrze ale spalanie wzrosło o jakiś litr na 100km , po około 300km przejechanych  już wróciło do normalności. Nie było adaptacji komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie było adaptacji komputerem.

 

Odpinałeś wtyczkę od przepustnicy, czy nie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Odpinałeś wtyczkę od przepustnicy, czy nie?

 

Pozdrawiam.

Nie wiem było robione w warsztacie i  o to nie pytałem,  spytałem tylko o adaptację i stwierdzili że nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...