Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nowe QQ 1,2 acenta 2014 klima grzeje serwis mówi że jest OK


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, postój nie aż tak długi. :)  Powiedzmy ze 2 godziny. Dziś było u mnie ciepło i wnętrze auta nagrzało się pewnie grubo powyżej 20 stopni. Po załączeniu klimatyzacji usłyszałem z okolic schowka kilkusekundowe syknięcie. Wcześniej, gdy na dworze było zimniej, załączenie klimatyzacji nie skutkowało takim dźwiękiem. Dziś, w stosunkowo wysokiej temperaturze otoczenia (i wnętrza), takie syczenie się pojawiło.

Zaniepokoiło mnie to, bo takie efekty może dawać zbyt mała ilość czynnika w układzie. Ale w nowym aucie? :|

Dlatego pytam Was.

Boa,pytun dusiciel sycał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich autach jak miałem mało czynnika (50%) to syczenie było cały czas. A teraz (albo wtedy po nabiciu) 2-3 sekundy od włączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

A Jacentemu proponuję wizytę u uchologa, bo on w każdym przypadku, gdy zapytam o podejrzane dźwięki, twierdzi, że nic nie słyszy.;) Z widzeniem też ma problem, bo nie widzi korozji, a równie poważny z kręgosłupem, bo ciężko mu się schylić. A wczoraj pisał na SB, że mu cycki obwisły (nie chcę nawet myśleć co jeszcze). No co za chorowity chłop.:P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę pojeździłem i się przysłuchiwałem. Syczenie było tylko za pierwszym uruchomieniem klimy - po postoju od rana. Potem w czasie jazdy ją wyłączałem, załączałem, nasłuchiwałem i nic. Zero syczenia. Z tego mój wniosek, że po dłuższym postoju ciśnienie spada na tyle, ze przy starcie zasyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest właśnie tak jak piszesz.

Szkoda, że nikt więcej nie chce podzielić się z nami swoimi obserwacjami. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

A Jacentemu proponuję wizytę u uchologa, bo on w każdym przypadku, gdy zapytam o podejrzane dźwięki, twierdzi, że nic nie słyszy. ;) Z widzeniem też ma problem, bo nie widzi korozji, a równie poważny z kręgosłupem, bo ciężko mu się schylić. A wczoraj pisał na SB, że mu cycki obwisły (nie chcę nawet myśleć co jeszcze). No co za chorowity chłop. :P;)

A nawet nie wiesz jakie ma wzięcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fuj! Tylko bez lizania! :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich czy ktoś z was miał tak ze nawet jak sie ustawi kilme czy to na 16 stopni czy też 25 to i tak nie ma różnicy. Jeśli tak to jaka jest tego przyczyna ??? Jeszcze tylko dodam ze rok temu w maju klima była serwisowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś z tym w serwisie? Może kalibracja czujnika temp. coś pomoże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam,  

 

u mnie podobny problem - ustawiam temp. na 18 stopki ( jest zima :) ) a ogrzewanie grzeje ze nie da sie jechać - po kilkukrotnej zmianie temp. na pokretle jakby zaczyna działać normalnie - ma tak ktos ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Wyjaśnialiśmy to już.Czasami serwis na usilną prośbę zainteresowanego obniżał czułość czujnika temp.o około 3 st i niby było OK! Ale problem jest taki,że prawdopodobnie to grzanie na wyrost jest spowodowane jak najszybszym doprowadzeniem zadanej temp w całej kabinie i czujnik w tedy nie działa jak należy,Gdy tak się dzieje,cofnij pokrętłem temp. na LOW i spowrotem na zadaną,a zobaczysz ,że grzanie osłabnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, czy może ktoś sprecyzować jak dokładnie właczyc ten tryb DIAGNOSIS SYSTEM AUTO AMP, ponieważ próbuje i bez rezultatu. Czy panel ma być włączony przed wykonaniem wyżej wymienionych czynności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...