Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alarm Xtrail T31


marcinok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś ma wiedzę jaki alarm montowali w Xtrail T31 rocznik 2008? Alarm był dokładany w ramach gratisu ale chyba każdemu go montowali. Potrzebuję modelu żeby poszukać instrukcji bo ostatnio mam z nim problemy.

Przy otwieraniu samochodu (system bezkluczykowy) uruchamia się czasem alarm - nawet zanim otworzę drzwi. Syrena wyje i nie da się jej wyłączyć pilotem. Po jakiś 10 min wyłącza się. Stawiałem na akumulator - skoki napięcia ale raz że ma niewiele ponad rok a dwa że po sprawdzeniu w serwisie wszystko z nim ok.

Syrena jest chyba w bagażniku z lewej strony pod plastikiem. Problemy z alarmem mają związek z temperaturą bo w lecie problem zniknął.

Wczoraj alarm się uruchomił sam na zamkniętym aucie. Czy ktoś miał podobny problem? Ostatecznie jak nic nie pomoże to odetnę syrenę ale może jest mniej drastyczny sposób rozwiązania problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie NIC z takich objawów, jak na razie, ale to może wynikać, że każdy diler instalował alarmy we własnym zakresie.

Może skontaktuj się bezpośrednio w punktem sprzedaży, a diagnostykę/naprawę zleć już niezależnie dobremu elektrykowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie udało mi się dojść z dokumentów zamówienia że alarm to Cobra jaki model nie napisali. Próbowałem pod maską znaleźć jakąś centralkę ale nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw to fachowcowi, zakładam że Cobra ma/miała model albo dwa współpracujący z system bezkluczywkowym.

To dość powszechny system alarmowy.

Nie powinno być kłopotu.

Głowa do góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień baterię w pilocie.

Samoistne uruchamianie się alarmu to jeden z objawów kończącej się baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem.

Jak sie okazało akumulator samochodu był rozładowany - wystarczyło go naładować i problem zniknął.

Alarm działa bez problemu i się nie włączał więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...