Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2648 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Qashqai-a J11 (309 użytkowników oddało głos)

Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?

1. 1.2 DIG-T (147 głosów [47.57%] - Zobacz)

Procent z głosów: 47.57%

2. 1.6 DIG-T (104 głosów [33.66%] - Zobacz)

Procent z głosów: 33.66%

3. 1.5 dCi (12 głosów [3.88%] - Zobacz)

Procent z głosów: 3.88%

4. 1.6 dCi (22 głosów [7.12%] - Zobacz)

Procent z głosów: 7.12%

5. 1.6 dCi 4x4 (24 głosów [7.77%] - Zobacz)

Procent z głosów: 7.77%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 OFFLINE   elsebo

elsebo

Turbo Nissanmaniak

• Administrator

• 4467 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:Był QQ J10, jest J11
  • Silnik:1.2 DIG-T
  • Nr rejestracyjny:GD

Napisano 20 listopad 2014, 22:10

J11 MR20DE  ciekawe kiedy będzie w polskich salonach. Nissan dobrze kombinuje  :whistle:

Od początku sprzedaży jest dostępny za wschodnią granicą. Z tego co wiem u nas raczej nie będzie 2.0.

• 0

#22 OFFLINE   ProceSS

ProceSS

Debeściak

• Użytkownik
  • 668 postów
  • Kraj:UNITED KINGDOM
  • Model:Qashqai 1.2 DiG-T Tekna Nightshade
  • Time Online: 6d 10h 28m 14s

Napisano 21 listopad 2014, 21:46

nowy QQ z 2.0 jest napewno dostepny w Australii 

• 0

#23 OFFLINE   elsebo

elsebo

Turbo Nissanmaniak

• Administrator

• 4467 postów
  • Flaga:
  • Model:Był QQ J10, jest J11
  • Silnik:1.2 DIG-T
  • Nr rejestracyjny:GD

Napisano 04 grudzień 2014, 21:43

Nie ma na forumie 1.5 dCi? :huh:

• 0

#24 OFFLINE   klimekpl

klimekpl

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 212 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Nissan QQ J11 1,2 N-Tec
  • Nr rejestracyjny:SR
  • Time Online: 7d 11h 20m 25s

Napisano 11 grudzień 2014, 09:05

Na początku roku chcę kupić Qnqwata 1,2 DiG-T 115kM N-Tec - kilka wątpliwości  już rozwiałem. Mam jeszcze kilka pytań.
1. Czy w nowym Qnqwacie też często padają żarówki H7 i czy wymiana jest możliwa osobiście i jaki czas w przybliżeniu?
2. Widok kamery cofania (wersja N-Tec) czy można zmieniać tylko widok do tyłu, czy musi być do tyłu i razem 360`. Oraz czy przy skręcaniu kierownicy linie pomocnicze też skręcają?
3. Czy dźwięk z głośników jest faktycznie bardzo płaski czy obleci?}
4. Czy te koła 18 dają radę na naszych dziurawych drogach?
5. W podłokietniku jest oprócz gniazda USB, AUX i zapalniczkowego dziwne zagłębienie na co ono jest?
6. Jak wygląda kwesta nagrzewania w aucie i chłodzenia czy szybko te procesy zachodzą i czy zaspokajają oczekiwania?
7. Czy warto dołożyć na dach panoramiczny (dzieciaki nalegają) mi się tylko podobają relingi niestety w pakiecie z dachem.

Byłem na jeździe próbnej ale jakoś na dużo rzeczy nie zwróciłem uwagi - chyba jeszcze raz się wybiorę;)
Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi:)

• 0

#25 OFFLINE   colins

colins

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 4168 postów
  • Flaga:
  • Model:Opel Astra V Sports Tourer
  • Silnik:1.4T 125 KM
  • Nr rejestracyjny:FSL
  • Time Online: 139d 6m 17s

Napisano 11 grudzień 2014, 10:23

Odpowiem na część pytań, bo samochód mam za krótko żeby wypowiadać się np.na temat trwałości żarówek. Zaryzykuję jednak stwierdzenie, że do tej pory chyba żadnemu z posiadaczy nowego QQ żadna żarówka się nie przepaliła.

Widok z kamer można zmieniać - pomocny jest np.widok prawej strony przy podjeżdżaniu do krawężnika żeby nie przytrzeć felgą. Linie pomocnicze skręcają.

Dźwięk z głośników jest słaby, jakiś taki przytłumiony, basy słychać jak zza ściany. Od biedy jednak obleci.

Odnośnie kół - skoro dają radę 19-calowe z wersji Tekna, to 18 tym bardziej dadzą. Moje na razie spoczywają w garażu, a na zimę dokupiłem 16-calowe alufelgi z oponami zimowymi. Na takich balonach jedzie się niemalże jak Citroenem C5 z hydroaktywnym zawieszeniem. ;)

Odnośnie nagrzewania - silnik łapie temperaturę szybko - to nie dychawiczny diesel, który dopiero po kilkunastu kilometrach grzał. Tutaj już po paru minutach ładnie grzeje. Wydajności klimatyzacji w tych warunkach nie sposób ocenić. Jednak działa i ładnie osusza szyby. Obawiam się natomiast o ten nowy czynnik, którym napełniony jest układ. Jest drogi i mało warsztatów to obsługuje. Miejmy nadzieję, że za 2-3 lata spowszednieje, a do tego czasu QQ chyba wytrzyma z fabrycznym napełnieniem.

Dach panoramiczny, to fajny gadżet. Dzieciaki są zadowolone, a ja żałowałbym teraz gdybym nie zamówił. Negocjuj z salonem - mi udało się wynegocjować wersję ze szklanym dachem praktycznie w cenie wersji bez tego dachu.

Powodzenia

• 1

#26 OFFLINE   Karminadel

Karminadel

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1293 postów
  • Model:QQII Tekna 1.2
  • Silnik:1.2
  • Time Online: 34d 17h 37m 57s

Napisano 11 grudzień 2014, 11:16

Normalnie po wrzuceniu wstecznego mamy obraz podzielony: po lewej widok tylnej kamery, po prawej widok "z lotu ptaka" czyli 360. Naciśnięcie przycisku <CAMERA> powoduje przełączenia prawej części z widoku 360' na tylko prawą część do manewrowania (po lewej nadal widok z tyłu). Nawet dosyć dokładnie widać ten prawy bok wraz z przednim kołem. Kolejne naciśnięcie przycisku <CAMERA> powoduje wyświetlania na całym ekranie widoku z tylnej kamery. Oczywiście kolejne naciśnięcie <CAMERA> przełączamy wszystkie opcje w kółko.

Szklany dach - czy warto dołożyć. Z punktu ekonomii - nie :)  Bo przecież powiedzmy sobie szczerze - to zwykły bajer, nie ma żadnej istotnej funkcjonalności a kosztuje nie mało. To nie jest dopłata za większy silnik, kamery parkowania czy za cokolwiek innego potrzebnego kierowcy. Ale z punktu designu samochodu - w mojej ocenie jak najbardziej tak. Gdy razem z zoną usiadłem w salonie na tylnej kanapie w modelu ze szklanym dachem - zaraz do siebie powiedzieliśmy: to musi być. I nie ochłodziła nas dopłata 2700. Bo bez szklanego dachu to już nie był ten samochód, którym się zachwyciliśmy.

Co daje szklany dach? Ochy i achy rozdziawione gęby prawie każdego oglądacza ze znajomych :rofl: . Zawsze zaczynam "prezentację" od tylnej kanapy - bo będąc z przodu nie bardzo da się zauważyć szklany dach. Druga sprawa - kabina wydaje się z dwa razy większa i obszerniejsza niż jest w rzeczywistości. Człowiek (mam QQ tydzień i zrobiłem raptem 500km) tak szybko się przyzwyczaja do tej przestrzeni nad głową, że jak testowo zamknąłem roletę - miałem wrażenie, że się uduszę. Czułem się nieswojo taki osaczony i zamknięty w puszce hahaha.

Natomiast - czy warto za to płacić 2700 - każdy musi sam odpowiedzieć. Na pewno można powiedzieć, że od strony użyteczności to jest nie warty. Ale wizualnie - ja mam białą perlę - ładnie kontrastowo ta czerń dachu wygląda.

Gdyby ktoś ze względów finansowych miał wybierać: grzana szyba (800pln) czy szklany dach - to chyba zdroworozsądkowo wybrałbym grzaną szybę (którą też mam i super sprawa - nie trzeba już drapać szyb - przetestowałem już w dwa mroźne poranki: włączyłem, poszedłem w międzyczasie wynieść śmieci - wróciłem: machnąłem wycieraczkami i można jechać)

AUDIO - po przeczytaniu tych negatywnych opinii spodziewałem się totalnego byle czego. Ale wg mnie gra bardzo dobrze. Nie mogę na nie powiedzieć złego słowa. Nie wiem czego inni oczekiwali. Gra lepiej niż w dotychczasowym scenicu (też 6 głośników). Być może tak negatywnie się nastawiłem przez forumowiczów - że wyobraziłem sobie głoś jak ze starego GRUNDIGa - stąd jestem zadowolony. Ale nie... ono na prawdę gra bardzo ładnie. A radio DAB+ też super sprawa - odbiór bez grama szumu.

Koła: mam 19' i znów: ile ja to się tutaj naczytałem - albo nasłuchałem przed odbiorem jak to będę miał marny komfort. Ojejejejejeju o mało co bym ich nie wziął - ale znów: na innych kołach (tak jak z panoramicznym dachem) stwierdziliśmy z żoną, że to już nie ten samochód, za który bez bólu chcemy zapłacić. Wziąłem więc na 19". Zero negatywnych doświadczeń, a przecież drogi po naszych śląskich miastach (zniszczone często przez torowiska) nie są najlepsze - choć w mojej okolicy przez lato te najgorsze wyremontowali - nawet oczekując na Qashqaia mówiłem zonie, o spójrz jak nam pod nowe auto asfalcik kładą.

Zimowe opony też mam - czekają na założenie - w rozmiarze 225/45 19". Na prawdę nie masz się czego obawiać większych kół. Zresztą w dziale opony jest już kilka opinii, którzy przesiedli się na mniejsze zimówki i żadnej różnicy (na plus w komforcie) nie czują.

Być może "mit" niskiego profilu wynika z domorosłych przeróbek samochodów pokroju golf, gdzie profil 40/45 był, ale przy szerszej oponie, a i samo zawieszenie było zestrojone do baloniastych opon.

Użytkownik Karminadel edytował ten post 11 grudzień 2014, 11:17

• 1

#27 OFFLINE   Dareq

Dareq

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 395 postów
  • Model:Qashqai 2.0 dCi I-Way 4x4 AT
  • Nr rejestracyjny:ZST
  • Time Online: 5d 5h 29m 34s

Napisano 11 grudzień 2014, 12:40

Normalnie po wrzuceniu wstecznego mamy obraz podzielony: po lewej widok tylnej kamery, po prawej widok "z lotu ptaka" czyli 360. Naciśnięcie przycisku <CAMERA> powoduje przełączenia prawej części z widoku 360' na tylko prawą część do manewrowania (po lewej nadal widok z tyłu). Nawet dosyć dokładnie widać ten prawy bok wraz z przednim kołem. Kolejne naciśnięcie przycisku <CAMERA> powoduje wyświetlania na całym ekranie widoku z tylnej kamery. Oczywiście kolejne naciśnięcie <CAMERA> przełączamy wszystkie opcje w kółko.
Szklany dach - czy warto dołożyć. Z punktu ekonomii - nie :) Bo przecież powiedzmy sobie szczerze - to zwykły bajer, nie ma żadnej istotnej funkcjonalności a kosztuje nie mało. To nie jest dopłata za większy silnik, kamery parkowania czy za cokolwiek innego potrzebnego kierowcy. Ale z punktu designu samochodu - w mojej ocenie jak najbardziej tak. Gdy razem z zoną usiadłem w salonie na tylnej kanapie w modelu ze szklanym dachem - zaraz do siebie powiedzieliśmy: to musi być. I nie ochłodziła nas dopłata 2700. Bo bez szklanego dachu to już nie był ten samochód, którym się zachwyciliśmy.
Co daje szklany dach? Ochy i achy rozdziawione gęby prawie każdego oglądacza ze znajomych :rofl: . Zawsze zaczynam "prezentację" od tylnej kanapy - bo będąc z przodu nie bardzo da się zauważyć szklany dach. Druga sprawa - kabina wydaje się z dwa razy większa i obszerniejsza niż jest w rzeczywistości. Człowiek (mam QQ tydzień i zrobiłem raptem 500km) tak szybko się przyzwyczaja do tej przestrzeni nad głową, że jak testowo zamknąłem roletę - miałem wrażenie, że się uduszę. Czułem się nieswojo taki osaczony i zamknięty w puszce hahaha.
Natomiast - czy warto za to płacić 2700 - każdy musi sam odpowiedzieć. Na pewno można powiedzieć, że od strony użyteczności to jest nie warty. Ale wizualnie - ja mam białą perlę - ładnie kontrastowo ta czerń dachu wygląda.
Gdyby ktoś ze względów finansowych miał wybierać: grzana szyba (800pln) czy szklany dach - to chyba zdroworozsądkowo wybrałbym grzaną szybę (którą też mam i super sprawa - nie trzeba już drapać szyb - przetestowałem już w dwa mroźne poranki: włączyłem, poszedłem w międzyczasie wynieść śmieci - wróciłem: machnąłem wycieraczkami i można jechać)
AUDIO - po przeczytaniu tych negatywnych opinii spodziewałem się totalnego byle czego. Ale wg mnie gra bardzo dobrze. Nie mogę na nie powiedzieć złego słowa. Nie wiem czego inni oczekiwali. Gra lepiej niż w dotychczasowym scenicu (też 6 głośników). Być może tak negatywnie się nastawiłem przez forumowiczów - że wyobraziłem sobie głoś jak ze starego GRUNDIGa - stąd jestem zadowolony. Ale nie... ono na prawdę gra bardzo ładnie. A radio DAB+ też super sprawa - odbiór bez grama szumu.
Koła: mam 19' i znów: ile ja to się tutaj naczytałem - albo nasłuchałem przed odbiorem jak to będę miał marny komfort. Ojejejejejeju o mało co bym ich nie wziął - ale znów: na innych kołach (tak jak z panoramicznym dachem) stwierdziliśmy z żoną, że to już nie ten samochód, za który bez bólu chcemy zapłacić. Wziąłem więc na 19". Zero negatywnych doświadczeń, a przecież drogi po naszych śląskich miastach (zniszczone często przez torowiska) nie są najlepsze - choć w mojej okolicy przez lato te najgorsze wyremontowali - nawet oczekując na Qashqaia mówiłem zonie, o spójrz jak nam pod nowe auto asfalcik kładą.
Zimowe opony też mam - czekają na założenie - w rozmiarze 225/45 19". Na prawdę nie masz się czego obawiać większych kół. Zresztą w dziale opony jest już kilka opinii, którzy przesiedli się na mniejsze zimówki i żadnej różnicy (na plus w komforcie) nie czują.
Być może "mit" niskiego profilu wynika z domorosłych przeróbek samochodów pokroju golf, gdzie profil 40/45 był, ale przy szerszej oponie, a i samo zawieszenie było zestrojone do baloniastych opon.
Od razu widać opinie osoby wciąż jeszcze zakochanej w nowym autku:)
  • 0

#28 OFFLINE   gregson

gregson

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1546 postów
  • Model:QQ 1.6 DIG-T Tekna
  • Nr rejestracyjny:CT
  • Time Online: 64d 7h 16m 19s

Napisano 11 grudzień 2014, 17:15

Karminadel fajny opis. Mnie zwlaszcza ucieszyl fragment nt glosnikow. Tez malomanem nie jestem wiec pewnie nie zobacze niedociagniec a jak sie przesiade z 10 letniego auta to moze byc tylko lepiej.

• 0

#29 OFFLINE   colins

colins

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 4168 postów
  • Flaga:

Napisano 11 grudzień 2014, 18:14

Cudów nie oczekuj. Też nie jestem wybredny, a tym bardziej meloman, ale zestaw z QQ gra co najwyżej przeciętnie.

• 0

#30 OFFLINE   klimekpl

klimekpl

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 212 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 11 grudzień 2014, 21:00

Super dziękuję za fajne odpowiedzi - zjada mnie jeszcze ciekawośc na punkt 5
5. W podłokietniku jest oprócz gniazda USB, AUX i zapalniczkowego dziwne zagłębienie na co ono jest?
No i jeszcze rozmowa z żoną na temat szklanego dachu chyba:)

• 0

#31 OFFLINE   Karminadel

Karminadel

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1293 postów
  • Model:QQII Tekna 1.2
  • Silnik:1.2
  • Time Online: 34d 17h 37m 57s

Napisano 11 grudzień 2014, 21:55

Wydaje mi się, że to coś kształtem przypominam mi jak jakby taki port do przechowywania ładowarki samochodowej. Przypomina trochę gniazdo zapalniczki - ale moja ładowarka tam nie pasuje.

EDIT.

Nie zgadłem ;-)

Instrukcja pomogła - a jest w niej napisane: "Schowek w konsoli ma zaprojektowane przegrody do przechowywania płyt CD, monet [i to chyba jest to - jutro sprawdzę] czy wizytówek"

Użytkownik Karminadel edytował ten post 11 grudzień 2014, 22:24

• 1

#32 OFFLINE   klimekpl

klimekpl

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 212 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 11 grudzień 2014, 22:53

no tak na to nie wpadłem a łatwiej wyłowić 2 zł z czegoś takiego jak z płaskiego roga bez TIPSÓW niewykonalne hehehehe

Użytkownik klimekpl edytował ten post 11 grudzień 2014, 22:54

• 0

#33 OFFLINE   krisio1

krisio1

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 17 postów
  • Model:qashqai premier 1,6 dni 4x4
  • Time Online: 7h 14m 42s

Napisano 12 grudzień 2014, 10:13

W wersji z ledowymi z przodu wymieniają cała lampę jak padnie żarówka, przynajmniej tak mi powiedzieli jak dzwoniłem dopytać do serwisu czy na to jest gwarancja.

• 0

#34 OFFLINE   CaptainRandall

CaptainRandall

Debeściak

• Użytkownik
  • 672 postów
  • Flaga:
  • Model:QQ J11 Tekna MT 1.6 dCi 4x2
  • Silnik:1.6 dCi
  • Nr rejestracyjny:FNW
  • Time Online: 24d 17h 8m 3s

Napisano 12 grudzień 2014, 10:48

Cudów nie oczekuj. Też nie jestem wybredny, a tym bardziej meloman, ale zestaw z QQ gra co najwyżej przeciętnie.

Rocznik 2015 ma miec zaktualizowany system audio.

• 0

#35 OFFLINE   gregson

gregson

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1546 postów
  • Model:QQ 1.6 DIG-T Tekna
  • Nr rejestracyjny:CT
  • Time Online: 64d 7h 16m 19s

Napisano 12 grudzień 2014, 13:30

A wiesz na czym ma to polegac? Wymiana radia, glosnikow?

• 0

#36 OFFLINE   CaptainRandall

CaptainRandall

Debeściak

• Użytkownik
  • 672 postów
  • Flaga:
  • Model:QQ J11 Tekna MT 1.6 dCi 4x2
  • Silnik:1.6 dCi
  • Nr rejestracyjny:FNW
  • Time Online: 24d 17h 8m 3s

Napisano 12 grudzień 2014, 13:32

A wiesz na czym ma to polegac? Wymiana radia, glosnikow?

Nie wiem dokladnie, wyczytalem w artykule testu w angielskiej prasie, ze ludzie narzekaja na slaba jakosc audio i ze bedzie zmiana w awiazku z tym problemem. Dowiem sie pewnie dopiero jak pojawia sie cenniki na 2015 r.

• 0

#37 OFFLINE   colins

colins

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 4168 postów
  • Flaga:

Napisano 12 grudzień 2014, 13:34

Samochody na 2015 r. już są zapewne w produkcji i nie słychać by coś miało się zmienić. Chyba że w okresie późniejszym.
  • 0

#38 OFFLINE   silva

silva

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 24 postów
  • Model:QQ
  • Time Online: 2d 14h 17m 21s

Napisano 12 grudzień 2014, 14:39

A ja wlasnie przegladam otomoto i widze ze dilerzy juz posiadaja 1.6 dig-t
  • 0

#39 OFFLINE   colins

colins

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 4168 postów
  • Flaga:

Napisano 12 grudzień 2014, 14:43

Ja swojego 1.2 odbierałem półtora tygodnia temu, to już pani z salonu proponowała wersję 1.6 (choć jeszcze nie mieli na stanie). Teraz widzę, że już ogłaszają się, że mają na stanie tą wersję (Nissan Zielona Góra).

• 0

#40 OFFLINE   lolo

lolo

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 24 postów
  • Model:QQ 1.2 DIG-T N-TEC+
  • Nr rejestracyjny:PZ
  • Time Online: 4d 13h 38m 8s

Napisano 12 grudzień 2014, 14:54

ściema, można zamawiać ale, nie ma aut demo z tym silnikiem, zdjęcia są z wersji 1,2 - to jest moje zdanie, ale może się mylę : )

• 0