Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra k12 problem z obrotami p1171


Gość darek1

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z micrą k12 1.2 ben 2003  211 tys 

( brak historii napraw auta ) ( auto przywiozłem z niemiec glośno pracował było słychać łancuch malo było oleju dolalem i silnik pracuje cichutko ale nie równo na wolnych )  auto nie równo pracuje tak jakby na 3 cylindry  zapala sie kontrolka silnika błąd p1171  auto zapala  bez problemu ma moc na wyższych obrotach zachowuje się chyba normalnie . stwierdziłem ze po odpieciu kostki z 3 cewki nie ma róznicy w pracy silnika swieca jest okopcona tak jakby 3 cylinder pracował kulawo iskra jest ok  , dawka wtrysku  jest ok . auto na wolnych prycha wtłumik i śmierdzi paliwem . krzywki na wałku ok mierzyłem kompresje 4-11, 3-9,5, 2-10, 1-11 jutro chce sciągnąć obudowe rozrządu sprawdzic ustawienie i napinacz czy jest na maxa . czy jdę w dobrym kierunku ? czy luzny łańcuch moze miec na to wpływ  ze tylko 3 cylinder kuleje  ? komresja na 3 nie jest najgorsza sprawdzałem powietrzem sprezonym w otwór od swiec czy nie ma przedmuchów przez upalony zawór jest ok . czy luzny łancuch moze powodować ze za szybko się domykają lub otwierają zawory co powoduje kulawą pracę do wydaję mi się ze dawka  paliwa lub iskra jest na trzecim w nie własciwym momencie co powoduje prychanie w tłumik i niespalanie mieszanki . podrzucie jakies sugestie .

 p1171  czujnik połozenia koła sygnałowego pompy wtryskowej  tak zczytałem błąd 

 

dzięki pozdrawiam    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...