Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koła 15x10"?


wojtas813
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam się do kupna Navary D40.

Chcę na start zrobić lift zawieszenia i podnieść o jakieś 4cm, poszerzyć nadkola i włożyć koła stalowe 16x10" ET-50

Czy ma ktoś takie u siebie? Jakiego rozmiaru opon mógł bym użyć? I czy nie będzie nic obcierało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się nie zmieszczą ,bo zaciski hamulców są przygotowane na większe felgi.(16' ,17' )...

Edytowane przez Marq4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się nie zmieszczą ,bo zaciski hamulców są przygotowane na większe felgi.(16' ,17' )...

no te właśnie mają mieć 16" 

widziałem że popularne są też felgi 15x8"... czyli chęc założenia takich wiąże się z wymianą zacisków?

Mówimy oczywiście o felgach stalowych.

To felgi o które mi chodzi:

http://www.sklep.extrem4x4.pl/index.php?p382,4mad-felga-stalowa-czarna-16x10-6x139-7-et-50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16" stalowki moga byc za ciasne nawet jeżeli fabrycznie jest 16 alu (zalezy od profilu felgi stalowej) , poza tym musisz mieć adapter -przejsciowke na inny rozstaw srob do felg z linku.

Mam nie takie lecz podobne, może offset ciut większy. Przy takim odsadzeniu będzie obcierac już standardowa opona, no ale planujesz poszerzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16" stalowki moga byc za ciasne nawet jeżeli fabrycznie jest 16 alu (zalezy od profilu felgi stalowej) , poza tym musisz mieć adapter -przejsciowke na inny rozstaw srob do felg z linku.

Mam nie takie lecz podobne, może offset ciut większy. Przy takim odsadzeniu będzie obcierac już standardowa opona, no ale planujesz poszerzenia.

Dzięki.

Myślałem że taki właśnie jest rozstaw śrób... rozumiem że właściwy rozstaw to 114,3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 16x10 to rozmiar felgi ? jaki kapeć na to

 

przy takim et koło skręca już po sporym łuki i może być trochę do wycięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6x114,3

Wielkie dzieki

ale 16x10 to rozmiar felgi ? jaki kapeć na to

 

przy takim et koło skręca już po sporym łuki i może być trochę do wycięcia.

Tak, 16x10 to rozmiar felgi.

A co do rozmiaru opon to wlasnie nie wiem.... bede poszerzeal nadkola i podnosil auto o 4cm... i mysle jakiego rozmiaru opony by weszly....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dziwna kolejność zakupu :whistle:  autka - od felgi i nie wiadomo jakiej opony :thumbsup: ... Proponowałbym zacząć od zawiechy i podniesienia budy - ok. 6-10 tysi. . A jaki ma być cel /potrzeba liftingu ciężarówki ? Ma wyglądać , być przeprawówką, bulwarówką , bestią off-roadową ?? :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O koszta się kolega nie boi  ;)

Kolejność taka gdyż wszystko w biegu...przebywam w Oslo, więc części do przeróbek mają czekać jak zalece na tydz do PL.

A auto ma dobrze wyglądać i jezdzić. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koszta" nie moje więc mam stosunek ambiwalentny . Chodziło mi o fakt . Wrzuć jakiś link do stronki ze zdj. jak ma wyglądać - ciekaw jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koszta" nie moje więc mam stosunek ambiwalentny . Chodziło mi o fakt . Wrzuć jakiś link do stronki ze zdj. jak ma wyglądać - ciekaw jestem.

:-)

http://www.extrem4x4.pl/index.php/realizacje/samochody-po-tuningu/category/106-navara-d40-big-foot-2010

 

Chciał bym by to wyglądało jak ta z puszką red bulla na pace... tyle że nadkola będą szersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...