Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 szalejace czujniki parkowania


mr Horhe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u was też następuje samoistne okresowe.uruchamianie się czujników parkowania? No i oczywiście palą na czerwono i płaczą. Ostatnio to się nasililło. Po wbiciu 1 lub wstecznego. Po 1 kasowalem Enterem no ale na wsteczny to wyje tyle ile zapiety jest bieg Pomogło na chwile mycie auto . Sadzilem ze się brud zebral. A myje raz na tydzień . No a teraz znowu...w morde jeża...W poniedziałek jadę do Aso . Poza tym dymi mi się z rury jak staremu ropniakowi...mam nadzieję że to przez paliwo...

Edytowane przez mr Horhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dymienie to tylko para ,a nie spaliny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy u was też następuje samoistne okresowe.uruchamianie się czujników parkowania? No i oczywiście palą na czerwono i płaczą. Ostatnio to się nasililło. Po wbiciu 1 lub wstecznego. Po 1 kasowalem Enterem no ale na wsteczny to wyje tyle ile zapiety jest bieg Pomogło na chwile mycie auto . Sadzilem ze się brud zebral. A myje raz na tydzień . No a teraz znowu...w morde jeża...W poniedziałek jadę do Aso . Poza tym dymi mi się z rury jak staremu ropniakowi...mam nadzieję że to przez paliwo...

Wygląda na to że elektronika to słaba strona w Qushqaiu. W moim mam te same napady. Na dodatek fałszywe alarmy. To znów stale wyprzedzają mnie duchy co sygnalizuje lewy wskaźnik. I ta niby przemyślana inteligencja, koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tej inteligencji sie troche wystraszyłem i zmnieniłem zamówienie z Tekny na Ntec'a, (aczkolwiek żal trochę tych pełnych reflektorów ledowych...)

W moim obecnym aucie czujniki mają tendencje do wzbudzania się nie jak są brudne, tylko jak są mokre (deszcz lub myjnia). Po osuszeniu wszystko jest ok.

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale az tak wersja N-tec od Tekny sie nie rozni. czym sie rozni? Brak monitorowania strefy martwego pola i brak asystenta parkowania- ale czujniki i kamery i tak sa wiec te wersja pod wzgledem czujnikow az tak sie nie roznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki parkowania nie szaleją, za to bez powodu zaświeca się światełko martwego pola - mimo, że sam sobie gnam autostradą.

Zwalam to na zabrudzenie kamerki i opady deszczu, które za mną tworzyły chmurę wody. Zauważyłem nadgorliwość tego systemu tylko w trakcie opadów itp.

Gdy jest ładnie i sucho - wszystko gra i buczy.

No i dzisiaj gdy zaczął padać deszcze ze śniegiem pojawił się komunikat, że "radar coś tam coś tam" i nie działa awaryjne hamowanie. Po dojeździe na miejsce po oględzinach kamera pod znaczkiem nissana była cała zalepiona śniegowa breją.

Po wytarciu - wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój QQ, gdy wjeżdżam do garażu, piszczy każdym czujnikiem jak bez mała, lądujący awaryjnie samolot. :lol:

Ale nie dziwię się, bo mam tak ciasno, że muszę składać lusterka aby go wcisnąć do dziupli. Boi się widocznie bidulek, że go zarysuję.

W każdym razie kolego chaddy, nie wiem czy był sens zmiany Tekny na N-teca, bo ten drugi praktycznie też wyposażony jest w komplet czujników, a chwalonych przez wszystkich świateł LED jednak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg cennika promocyjnego różnica: 10 000zł (może być dużo)

Na nią sie składają:

- reflektory LED - to fajna opcja

- podgrzewane siedzenia - fajna opcja

 

- Safety Shield - można się obejść bez tego

- o cal większe (ale i wg mnie ładniejsze) koła - ale przy okazji droższe opony zimowe (znów koszt)

- relingi dachowe - jak ktoś ma potrzebę to się przydadzą, ale przeciętny kierowca się obejdzie bez

- elektrycznie regulowane ustawianie fotela (niestety bez pamięci) - jak jest jeden kierowca, zbędny bajer

- brak możliwości dokupienia opcji grzanej szyby (za 800) - szkoda

I teraz to powyżej (wraz z szybą) - kosztuje 10 800 - szczerze? Można się mocno zastanawiać czy warto.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chciałem posłodzić właścicielom Tekny, czyli m.in.Tobie, a Ty odradzasz? :D

Ja dodam, że z tych wszystkich bajerów, to ja jedynie zazdraszczam ;) tych świateł LED.

Za to przy dobrej gadce można w salonie wynegocjować do wersji N-Tec panoramiczny dach z relingami w cenie, że tak powiem, podstawowej.

Co ja zresztą niezwłocznie uczyniłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenniki są rozbudowane by każdy dobrał sobie wg potrzeb. U mnie w domu był spór - żonie wisiało wyposażenie i wystarczyłaby jej wersja Visia - bo co tyle płacić. Ja zaś - że jak ma być Visia czy Acenta - to ja dziękuję. Albo Tekna ze szklanym dachem - albo jeździmy dalej 10-letnim Sceniciem. Powiedziałem jej, że nie będę płacił za ubogą wersję tylko po to by zmienić samochód - bo nic w tym samochodzie by mnie nie bawiło - to po co mi taka zmiana samochodu? Nie chciałem się "cofać" w wyposażeniu: brakowałoby mi bezkluczykowego otwierania samochodu czy dobrego oświetlenia (w sceniolu odpowiednio Handsfree czy ksenony) itd. i kilka innych elementów. Więc wybrałem teknę bez żalu o wydane $€zł.

Ktoś inny może kierować się innymi kryteriami i ja dopuszczam, że dla kogoś idealną opcją jest np. Visia (choć sam siebie w takiej nie potrafię wyobrazić).

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenniki są rozbudowane by każdy dobrał sobie wg potrzeb. U mnie w domu był spór - żonie wisiało wyposażenie i wystarczyłaby jej wersja Visia - bo co tyle płacić. Ja zaś - że jak ma być Visia czy Acenta - to ja dziękuję. Albo Tekna ze szklanym dachem - albo jeździmy dalej 10-letnim Sceniciem. Powiedziałem jej, że nie będę płacił za ubogą wersję tylko po to by zmienić samochód - bo nic w tym samochodzie by mnie nie bawiło - to po co mi taka zmiana samochodu? Nie chciałem się "cofać" w wyposażeniu: brakowałoby mi bezkluczykowego otwierania samochodu czy dobrego oświetlenia (w sceniolu odpowiednio Handsfree czy ksenony) itd. i kilka innych elementów. Więc wybrałem teknę bez żalu o wydane $€zł.

Ktoś inny może kierować się innymi kryteriami i ja dopuszczam, że dla kogoś idealną opcją jest np. Visia (choć sam siebie w takiej nie potrafię wyobrazić).

 

Miałem tak samo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając te wszystkie bajery, to Visia jedzie tak samo, a kto wie czy nie lepiej, bo jest nieco lżejsza. :)

A my za parę lat, gdy ta rozbudowana elektronika dostanie nieco wilgoci i ogólnie się zestarzeje, dopiero będziemy stękać z powodu wariujących czujników.

Oby nie, ale istnieje takie niebezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wartościowe w tej wersji są reflektory led i podgrzewana szyba/fotele. Pseudo skóra, elektryka foteli bez pamięci oraz asystent parkowania - dla mnie zbędne gadżety. Poza tym Tekna była w kolorze innym niż wybrała żona, a wg. mnie też jest super ;). Relingi i szklany dach też będzie. Na jazdzie próbnej wieczorem nie odczułem jakiegoś wielkiego dyskomfortu z powodu braku ledów (pomimo przyzwyczajenia do jazdy z xenonami). Najbardziej obawiam się tego małego silnika podczas przejazdów autostradowych z boxem na dachu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytargowałem Tekna w cenie n-tec. Asystenta parkowania nie używam , bo jest wolny... no i można obejść się bez innych bajerów. Tylko Tekna miła opcje podgrzewania szyby przedniej i szklany dach(spodobał mi się w poprzednim QQ). Na tej szybie mi zależało bo naprawdę działa, poza tym elektrycznym rocznym jest zachwycona moja żonka reszta systemów jest bo jest...

No a czujniki parkowania dalej wyją. W Aso byłem w dwóch w Gdańsku (Promotor i KMJ KASZUBOWSKI )i nie pomogli ,.zrobili akcje serwisową z radarem hamowania a czujniki dalej swoje... no wkurza. ...mnie to i moją żonę też. ..

Jutro znowu się umówimy z Aso na randkę z czujnikami. .. zostało mi 2,5roku gwarancji...Żenada. W poprzednim I -way nie było problemów. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytargowałem Tekna w cenie n-tec. Asystenta parkowania nie używam , bo jest wolny... no i można obejść się bez innych bajerów. Tylko Tekna miła opcje podgrzewania szyby przedniej i szklany dach(spodobał mi się w poprzednim QQ). Na tej szybie mi zależało bo naprawdę działa, poza tym elektrycznym rocznym jest zachwycona moja żonka reszta systemów jest bo jest...

No a czujniki parkowania dalej wyją. W Aso byłem w dwóch w Gdańsku (Promotor i KMJ KASZUBOWSKI )i nie pomogli ,.zrobili akcje serwisową z radarem hamowania a czujniki dalej swoje... no wkurza. ...mnie to i moją żonę też. ..

Jutro znowu się umówimy z Aso na randkę z czujnikami. .. zostało mi 2,5roku gwarancji...Żenada. W poprzednim I -way nie było problemów. ..

Ten sam problem. Tylko że w serwisie jak już dojadę 100km to nigdy nie wariują a na codzień non stop. i serwis uważa więc że usterki nie ma. Alautem nie da się jeździć bo ciągle piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj kubaad, nagraj to telefonem i otwórz panom z aso , byłem trzy razy w Aso , dzisiaj 30.12.2014 też nie naprawił. .do centrali będą zgłaszać tak że jest nas dwóch do akcji serwisowej. Czekam na innych ''szczęśliwców"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to już wcześniej. Wszystko nagrane. Dla pana z ASO to nie jest dowód bo on boi sie że jak wymieni mi czujniki a nissan zbada ze są ok to on za to zapłaci. Tak mi powiedział. Masakra. A miał wszystko nagrane pięknie z wewnątrz a potem na zewnątrz z pokazaniem że czujniki są czyste a nie zaklejonie śniegiem. Kicha. Mam nadzieję że jak tam pojadę po nowym roku to tez będą wyły żeby mi uwierzyli wreszcie, bo film to za mało. Obsługa dramatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam to samo. Dzisiaj sie to objawiło. Jadę wolno a na wyświetlaczu miedzy zegarami i NC2 widać z przodu pole czerwone czujników i piszczy cały czas do pewnej prędkosci około 15-20  km/h. Po przekroczeniu tej prędkości jadę dalej w ciszy aż zwolnię np na świtałach i zowu piszczy i pokazuje że zaraz w coś walnę. Zaznaczam że wysiadałem i przecierałem czujniki więc są czyste. Do serwisu trzeba jechać :thumbsdown: . Niestety jak ostsnio byłem z NC2 i problememi z komunikacja z telefonem to poza straconymi 2 godzinami nic nie naprawili.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mam to samo. jeszcze nie byłem w ASO.... Mam też kłopot z wycieraczkami automatycznymi - im szybciej jadę, tym wolniej chodzą... zgroza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mam to samo. jeszcze nie byłem w ASO.... Mam też kłopot z wycieraczkami automatycznymi - im szybciej jadę, tym wolniej chodzą... zgroza...

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze szalejące czujniki nie tylko mi się dają we znaki . Im więcej będziemy zgłaszać tą usterkę tym szybciej centrala uruchomi akcję serwisową, przynajmniej logika tak podpowiada....a tłumaczenia pana szanownego z aso do mnie nie przemawia...pozostaje ich nękać. ....

Edytowane przez mr Horhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,coraz więcej objawień elektronicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem też szalejące przednie czujniki, na szczęście od dwóch dni mam spokój po dokładnym przetarciu suchą szmatką, nie wiem czy to pomogło czy po prostu przeszło im na razie :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze trochę a CI się szmatki skończą i co wtedy? . Oczywiście nie życzę Ci tego i oby nie uaktywniła się ta usterka...może nissan do każdego auta dołoży nam darmowe ściereczki w ramach akcji serwisowej ...chyba nie oto chodzi. .Ma być sprawny.

Edytowane przez mr Horhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to absurd. Aby miec sprawny samochod to musze na okolo niego biegac ze szmatka. Ile procentowo aut ma problem z czujnikami? Ktos probowal moze okreslic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...