Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 szalejace czujniki parkowania


mr Horhe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewną teorię jeśli chodzi o wariowanie przednich czujników. Co najmniej kilka razy zdarzyło mi się, że w pogodny, suchy dzień, podczas dojeżdżania/postoju np. na skrzyżowaniu, aktywował mi się na czerwono jeden lub więcej przednich czujników , chociaż np. samochód przede mną był oddalony o dobrych kilka metrów, albo nawet byłem sam na skrzyżowaniu. Doszedłem do (być może błędnego) wniosku, że spowodowane jest to odbiciem światła od błyszczącego elementu przede mną, np. chromowanej listwy tylnej samochodu, albo znaku drogowego. Zawsze w takich sytuacjach miałem ostre słońce świecące z tyłu i odbijające się/rozbłyskujące na obiektach przede mną. Co o tym myślicie? Od czapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trop być może prawidłowy. Z tego właśnie powodu, o którym piszesz swego czasu była akcja naprawcza, a w sumie aktualizacja układu awaryjnego hamowania, bo wcześniej również zdarzyć się mogło, że system aktywował się niepotrzebnie w przypadku jakichś odblasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w nocy i pochmurne dni wyją..tak że nie ma reguły jakiejś, wszystkie softy i kampanie mam wykonane,na you tube najnowsze dokanania czujników pod tym samym tytułem co post. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyje zwykle troche po myjni zanim wszystko dobrze nie wyschnie. Kilka razy zdarzylo sie zupelnie bez powodu na pustej drodze ale generalnie jesli jest sucho wyszstko jest ok. Raz gdzies musialo sie sporo wody zebrac bo wylo bez powodu przez 2 dni. Wlaczenie i wylaczenie czujnikow pomagalo na jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odcinek z cyklu "ciekawe zachowanie czujników parkowania". Stałem sobie dzisiaj dłuższą chwilę na skrzyżowaniu. Na pasie obok (a nawet 2 pasy obok) stał sobie autobus komunikacji miejskiej. Za każdym razem, gdy autobus "popuszczał" z systemu pneumatycznego (charakterystyczny syk powietrza), wzbudzały się na czerwono moje czujniki od strony autobusu (środkowy i prawy). Zaczyna mnie to nawet bawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonka potwierdza, tak nikuś boi się autobusów i tramwaii ,piszczy jakby go ze skóry obdzierali, dziwne że nie przy każdym. ..może się czerwonych boi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mija własnie 6 tygodni od naprawy czujników w Yama w Toruniu. W tym czasie ani razu czujniki nie załączyły się bez potrzeby. :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już pisałem kiedyś - czujniki mojej QQ dostawały największego pierdolca przy pięknej słonecznej pogodzie. Nie ruszała ich ulewa, śnieg, myjnia etc etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj mądre aso mi wyłuszczyło że mam system MOD,%czyli mobility object detection znaczy się coś ruchomego jak się pojawi w polu ,,widzenia,, czujników to one na czerwono mnie ostrzegają. I to jest wszystko prawidłowe działanie.! Ten mądry mod reaguje na migające światło, na deszcz ,śnieg i słońce (Siara mówi i wszystko jasne) no i system nie jest doskonały I za czuły...i w nowej mikrze jest juz nowy-poprawiony system,i chętnie wezmą nikuśa w rozliczeniu za nowe auto ...bez problemu....

No i pojeździłem trochę i MOD zapalił i zaświeciła czewona lampka,a nie było rzadnego ruchu w promieniu działania czujnika (zaświecił prawy boczny czujnik podczas cofania) nie było słońca bo było pochmurno,nie padał deszcz, ani inne obiekty z migającymi światłami i bez swiateł, ani też na tej wysokości nie przeleciał ptak ....więc co zainicjowało zaswiecenie czujki ....drogie aso zdunek gdańsk. ...

Edytowane przez mr Horhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydka pogoda z prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam MOD i nie działa zbyt nadgorliwie. Nawet bym powiedział z pewnym opóźnieniem. I reaguje tylko na obiekty w ruchu czyli np. idący pieszy, pies, przejeżdżający obok samochód (np. jak stoję w korku) czy jak cofam i jakiś samochód jedzie z lewej do prawej.

Jednak wg mnie działa to z trochę nawet za dużym opóźnieniem. Przy szybszych manewrach zanim to zatita - to raczej walniesz już w ten ruchomy obiekt.

Nigdy nie zauważyłem by to "szalało".

MOD nie działa w oparciu o czujniki  cofania - a o analizę obrazu z kamer. Gdy wykryje ruch - ramka obrazu z danej kamery miga na żółto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo u Ciebie działa normalnie a u mnie jest nadgorliwy i reaguje na coś co jest poza moją percepcja,tak raz sobie działa jak chce ....oczywiście działa tak samo jak u Ciebie i w opisanych sytuacjach gorzej że mój MOD widzi duchy.?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Do tej pory zdarzalo sie, ze czujniki dawaly o sobie nieoczekiwanie znac podczas deszczu ale np dzisiaj, piekny i mrozny poranek w Krakowie. Nie mam nic przed soba a przednie czujniki parkowania swiruja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, "elektryka" Nissana czuła jest na zimno, potrafi nie tylko czujnikami ale i światłami zapalonymi witać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, "elektryka" Nissana czuła jest na zimno, potrafi nie tylko czujnikami ale i światłami zapalonymi witać.

Czyli ta elektryka ma niewiele wspólnego z Nissanem,nie od dzisiaj wiadomo,że elektryka jest jednym ze słabszych punktów francuskich autek i przeszczepili to do japończyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wita... wróć, jak jest tak zimno, to odmawia mi otwarcia drzwi przyciskiem na drzwiach. Tylko z pilota się da. Na szczęście jest to sporadyczne i nie jest upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem, qq to taki królik/poligon doswiadczalny dla X-traila, gdzie wyeliminowano większość problemów i pierdół z którymi się bujacie. Swoje zapewne robi także montaż małymi, dokładnymi japońskimi rączkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ,że chociaż Pakusie są już zindoktrynowani przez GB,inie gubimy części po drogach naszych kochanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...