Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 szalejace czujniki parkowania


mr Horhe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tak mam: 100 zł i 4 pkt.

A miało być 300zł i 6 pkt

Aaaa i jeszcze nie miałem dowodu rejestracyjnego (miękki dowód musiałem wysłać do leasingodawcy) - ale właściwie zanim doszliśmy do radiowozu to powiedział, że dowód mi odpuści, ale za prędkość musi dać.

Może wyglądam jak totalny borok? hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie farta miałeś. Pewnie QQ mu się spodobał


A co do czujników , właśnie rozmawiałem z siostrzenicą . Kupiła rRAW"kę i u niej przy opadach śniegu też wyły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie udostępniłem na YouTube filmiki,, Szalejące czujniki parkowania nissan qashqai J11.

Szalały tylko przednie i tylnie czujniki a dzisiaj pokazały się i boczne. Przeszkody brak a czujniki wyją w najlepsze . Mam nadzieje że akcja serwisowa nastąpi RYCHŁO. ...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wstawiam. Może właściciel sobie nie życzy. wpisz czujniki parkowania nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiki są dostępne Zmieniłem status na YouTube na publiczny, także można popatrzeć. Jeden ma jak na razie 7 wyświetleń. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po serwisie. Prócz usunięcia na wezwanie serwisu wady radaru chłopaki z Yamy wzięli się za ten szalejący czujnik. Pan elektryk "przeprogramował" samochód  (sprawdzę po południu jaka wersja softu jest) i... na razie jest OK! U mnie objawy polegały na szalejącym czujniku, któremu towarzyszył brak reakcji dwóch przednich czujników na przeszkodę w momencie dojeżdżania do niej. Kiedy już dojechałem i nie walnąłem w nią ;-) wyłączyłem zapłon i znów go włączyłem - czujnik już wtedy poprawnie pokazywał przeszkodę.

Aktualnie wszystko gra. Czujnik nie szaleje i od razu sygnalizuje przeszkodę z przodu. 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach czy nie zmniejszyli Ci czułości, bo jest taka możliwość... A to już nie jest dobre rozwiązanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnoście wszelkich czujników w Qnqwacie jakie można wyłączyć z poziomu kierowcy przy denerwującym działaniu.
Start/stop - z tego co wiem mozna wyłączyć
czujnik przejazdu przez linie jedni - ?
czujniki parkowania przy ciągłym piszczeniu i pokazywaniu głupoty - ?

czujnik hamulca awaryjnego - ? (sam się wyłącza przy np zasypani śniegiem) - tak?
jestem nastawiony na N-Teca wiec te systemy chyba najbardziej aktywne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start/stop - jest przycisk i wyłączasz po każdym włączeniu silnika

Czujnik przejazdu przez linie - możesz dezaktywować na stałe z menu,

Czujniki parkowania - jest przycisk i wyłączasz po każdym włączeniu silnika - nie patrzyłem czy jest opcja w menu ale obstawiam, że tak.

Elektroniczny ręczny - a w czym Ci przeszkadza, że sam przy wyłączeniu silnika się włącza?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie elektroniczny - a elektryczny. ;-)

I nie ręczny - a hamulec awaryjny (awaryjny - ten, który sam hamuje do zera, gdy uzna, że może dojść do kolizji) - sprawdzę, ale chyba można go wyłaczyć.

Można też wyłączyć czujniki martwego pola (tak mi się wydaje).

A jak już temat - to nigdy nie zrozumiem inżynierów. Nie ma np. automatycznego zamykania drzwi czy domykania szyb itp - za to w opcjach możesz sobie ustawiasz intensywnośc świecenia tych pomarańczwych pasków w okół lewarka zmiany biegów i to... bodajże w 10 stopniach. Po co to komu??? I to z taka precyzją.

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ręczny - a hamulec awaryjny (awaryjny - ten, który sam hamuje do zera, gdy uzna, że może dojść do kolizji) - sprawdzę, ale chyba można go wyłaczyć.

Można też wyłączyć czujniki martwego pola (tak mi się wydaje).

 

hamulec awaryjny można wyłączyć w Menu. Pow wyłączeniu będzie się świecić na stałe pomarańczowa kontrolka.

Czujniki parkowania także można na stałe wyłączyć w Menu (oddzielnie przednie i tylne). Podobnie martwego pola

 

W modelach po sierpniu 2014 podobno asystent zmiany pasa ruchu (Lane Assist) może wyłączyć bezpośrednio przyciskiem w kierownicy.

 

Ja natomiast bardzo chętnie pozbyłbym się tego automatyczne zaciągania elektrycznego hamulca ręcznego.

Nie da się zwolnić hamulca bez kluczyka w kieszeni, nie ma mowy aby np. lekko przepchnąć auto w garażu lub podczas ustawiania auta pod podnośnik. Na myjni automatycznej takiej co ciągnie auto też trzeba pamiętać, jaka jest procedura wyłączania hamulca.

A jak padnie do zera akumulator to już zupełna kaplica, nie ma mowy aby holować auto lub nawet zepchnąć z drogi.

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co koledzy,nie miejcie mi za złe tego co powiem,ale po co było kupować samochód z bajerami,jak teraz dobiegacie jak to wyłączyć?Ja rozumie,nie w każdej sytuacji i nie wszędzie,ale robi się to nagminne z tego co czytam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że ktoś chce wyłączyć w sytuacji gdy dany system sprawia kłopoty i denerwuje piszczeniem.

 

U mnie natomiast żaden z systemów bezpieczeństwa oraz czujniki parkowania nie sprawiały żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lubię techniczne nowości ale jak wiadomo zanim się coś kupi to lepiej znać odpowiedzi jakie można sobie zadać podczas już eksploatowania:) W myśl zasady że lepsze jest wrogiem dobrego - znajomość możliwości wyłączenia czegoś podczas NIEPRAWIDŁOWEGO działania może być zbawienna:)

Czyli recznego elektrycznego nie ma bata odblokować bez napięcia z akumulatora - ciekawa perspektywa;) nawet na lawete ciezko bedzie wciągac

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w pewnym sensie to co piszesz to jest skrajność.Równie dobrze można się zastanowić ,czy po odłączeniu aku ręczny(elektryczny ) nie puści! Nikt tego nie próbował,nikt tego nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby tak było, że po odłączeniu aku ręczny by puścił to hamulec musiałby cały czas pobierać prąd podczas gdy jest załączony. Wtedy brak prądu = wyłączenie.

Ewentualnie jakieś awaryjne zasilanie które w przypadku odłączenia aku dawałoby impuls do odłączenia hamulca. A tak raczej nie jest.

 

Z drugiej strony byłoby to nawet niebezpieczne, można sobie wyobrazić sytuację, że zostawiamy auto na górce na ręcznym. Z jakiegoś powodu padnie akumulator i co wtedy ręczny miałby odpuścić i auto by się stoczyło ?

 

Uważam, że każdorazowe załączanie hamulca ręcznego to głupota ale cóż ...  Kiedyś zapytam w serwisie czy można to jakoś odblokować przez komputer serwisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko NIE MOŻE PUŚCIĆ !!!

Pomagałem jakiejś wietnamce na parkingu pod Lidlem odpalić renówkę z takim "ręcznym elektrycznym" i chciałem ją zaholować do servisu ,bo bateryjkę wykręciła do zera i niestety nie puszczał .

Więc pojechałem do servisu po kable i gdy odpalił na przewodach to ręczny puścił po zwolnieniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego tak napisałem,nikt nie próbował i nikt nie wie ,(za nowe auto)

Można było przypuszczać że nie puści ,no bo jak???Brak wścieklizny i kaplica.Ale tak jak napisałem,to jest skrajność.Poza tym jeżeli podjeżdża gość z lawetą to ma na bank kable i nie stanowi to problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, iż auto ma system nadzorujący stan akumulatora i tak rozwiązaną instalację, iż nie ma możliwości aby całkowicie rozładować akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może,bo jak pytałem w serwisie o możliwość założenia modułu domykania szyb to kategorycznie odmówili,podpierając się układem oszczędzającym energię.Ponoć układ ten nie pozwala na pełne działanie takiego modułu,więc coś musi być na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody z elektrycznym hamulcem mają zwykle możliwość jego awaryjnego odblokowania. Może QQ też ma taki ukryty wihajster, który zwolni hamulec w przypadku rozładowania akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odwożę swojego do ASO.

Czy wpisali Wam tą "naprawę" do książki gwarancyjnej? Wpisuje się takie coś? Bo jakoś mam obawy czy im ta "naprawa" wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...