Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krawczynski Marcin

Kup sobie Almerke N 15 ( sedan moim skormnym zdaniem ) ale koniecznie po 98 roku miedzyinnymi w standardzie był ABS jest mniej awaryjna i ( tu z góry PRZEPRASZAM wszystkich włsciceli N16 ) :oops: niz N16 i mniej rdzewieje .Polecam naprawde . 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobry wybór? Gdzie najlepiej kupić i jaką wersję?

 

Tak to dobry wybór. Kupić od pierwszego wlaściciela z książką serwisową lub od dealera jeśli dostal w rozliczeniu.

 

Proponuję lekturę forum. Tu jest b.dużo informacji.

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardziej myslalam o hatchbacku. A co to oznacza N16 i N15?

 

polecam Hatchback, same plusy, wygodna, pakowana w razie co latwiej przeeiwzc rzeczy w srodku. Mi sie mieszcza 2 rowery po odkreceniu przednich kol ( a jeden w calosci). Sedanie taka opcja odpada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardziej myslalam o hatchbacku. A co to oznacza N16 i N15?

 

polecam Hatchback, same plusy, wygodna, pakowana w razie co latwiej przeeiwzc rzeczy w srodku. Mi sie mieszcza 2 rowery po odkreceniu przednich kol ( a jeden w calosci). Sedanie taka opcja odpada :D

ja tez bym proponowal hatchbacka z tych samych wzgledoow.ponadto troche dynamiczniej wyglada... nie tak dziadkowo ;) (bez obrazy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardziej myslalam o hatchbacku. A co to oznacza N16 i N15?

 

polecam Hatchback, same plusy, wygodna, pakowana w razie co latwiej przeeiwzc rzeczy w srodku. Mi sie mieszcza 2 rowery po odkreceniu przednich kol ( a jeden w calosci). Sedanie taka opcja odpada :D

ja tez bym proponowal hatchbacka z tych samych wzgledoow.ponadto troche dynamiczniej wyglada... nie tak dziadkowo ;) (bez obrazy)

 

wracajac do prostego przykladu... jak mialem Sunny sedan mialem problem z przewiezieniem głupiego dywanu, a 2 dni emu wiozlem stół w całości bez problemu

 

Poza tym nie wiem w jakim wieku jest pytający, ale jak jezdzilem swojego casu na campingi to polecam almere N15 Hatchbackjako namiot, po rozlozeniu siedzen jest rowniutka powierzchnia, 2 osoby wyspia sie bez problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Almerke N 15 ( sedan moim skormnym zdaniem ) ale koniecznie po 98 roku miedzyinnymi w standardzie był ABS jest mniej awaryjna i ( tu z góry PRZEPRASZAM wszystkich włsciceli N16 ) :oops: niz N16 i mniej rdzewieje .Polecam naprawde . 8)

 

Rzeczywiście po 1998r Almerka trochę został "wygładzona". Lepsze plastiki bardziej przyjazna tapicerka. Niestety ABS do standardu nigdy nie należał, przynajmniej w egz. pochodzących z polskiej sieci dilerskiej. Od tego roku na nasz rynek do standardowego wyposażenia weszły: poduszka powietrzna kierowcy, wspomaganie kierownicy (przed tym rokiem wcale to nie było takie oczywiste :shock: ), elektryczne regulowane lusterka, i to tyle........, reszta to extrasy za dopłatą. Jeśli oczekujesz od samochodu bezproblemowej exploataji to trudno o lepszy wybór. Warunek samochód musi nie mieć za sobą burzliwej (czyt. wypadkowej) przeszłości, bo wtedy to już loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N15 to super autko, dobrze kupić z silniczkiem 1.6 ale o takie trudniej na rynku. Z 1.4 też można nieźla śmigać.

 

Wg mnie seanik jest bardziej elegancki, ale mimo że ma większy kufer to hatchbackiem więcej przewieziesz (po złorzeniu foteli).

Poza tym hatchback jest tylizowany na takie małe kombi a mnie to się bardzo spodobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - 1,6 ciężko będzie wyszukać. A te które uda się znaleźć w większości przypadków będą sprowadzone indywidualnie, co nie zawsze i w każdych okolicznościach jest zaletą.

Może ktoś na Forum pamięta o ile mniej więcej była droższa wersja n15 z silnikiem 1,6 od 1,4? Czy to była zupełna przepaść cenowa, że tak mało ich jest na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cena nie bylo tak zle, ale dlaczego 1.6 jest malo sam nie wiem. Chcialbym sie przesiasc na 1.6 z mojego 1.4 bo ten dla mnie juz jest slabvy troche :)

 

Rewelacji raczej nie oczekuj, jak potrzebujesz wrażeń do tylko GTI z 2.0 144 KM :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cena nie bylo tak zle, ale dlaczego 1.6 jest malo sam nie wiem. Chcialbym sie przesiasc na 1.6 z mojego 1.4 bo ten dla mnie juz jest slabvy troche :)

 

Rewelacji raczej nie oczekuj, jak potrzebujesz wrażeń do tylko GTI z 2.0 144 KM :-D

albo gti turbo z 220 końmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cena nie bylo tak zle, ale dlaczego 1.6 jest malo sam nie wiem. Chcialbym sie przesiasc na 1.6 z mojego 1.4 bo ten dla mnie juz jest slabvy troche :)

 

Rewelacji raczej nie oczekuj, jak potrzebujesz wrażeń do tylko GTI z 2.0 144 KM :-D

albo gti turbo z 220 końmi

 

Stop piratom drogowym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Właśnie jestem na kupnie Almery N16 z silnikiem diesla 2,2. Znalazłem dwa takie samochody dosyć blisko mojego miejsca zamieszkania i chętnie posłucham fachowych porad forumowiczów. Obydwa autka siedzą w komisach. Pierwsze zdążyłem pobieżnie oglądnąć - auto jest z Włoch, ma niewielki przebieg, ale cena jest jak dla mnie dosyć wysoka http://auto-bochenek.gratka.pl/ogl/4172.html. Podczas pierwszych oględzin zauważyłem świecącą się kontrolkę airbagu - sprzedawca twierdził, że to przez ostatnio wymieniany akumulator, ale nie mam do tego zaufania ;-). Auto miało mieć jedynie zarysowany zderzak. Co do drugiej - http://zakopianka-auto.gratka.pl/ogl/264.html - to z rozmowy telefonicznej wiem, że również przywieziona została z Włoch - przebieg w okolicach 140 tys. Co do tego jest bezwypadkowe - nie wiem. Bardzo proszę w wskazówki co do tych dwóch samochodów i ewentualne sugestie na co zwracać uwagę podczas oglądania aut. Z góry dziękuje i pozdrawiam :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pali się kontrolka Airbagu to jest coś nie tak z poduszkami i nie jest to sprawa akumulatora. Albo były wywalone, albo w sterowniku jest błąd. Tak czy inaczej sprawa jest mocno podejrzana. Jak kupujesz takie autko to odżałuj trochę pieniążków na diagnostykę komputerową w serwisie i fachowy przegląd nadwozia. Przynajmniej będziesz wiedział co w tym aucie siedzi.

Mogę ci powiedzieć na co ja bym zwrócił uwagę przy zakupie:

1. Przepływomierz - lubi padać w tych modelach.

2. Stan turbiny.

3. Stan hamulców - tarcze hamulcowe, czy nie zapieczone tłoczki.

4. Tylna klapa lubi rdzewieć.

To tyle moich uwag. Pewnie koledzy doradzą coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...