Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Dolewka oleju - czy można mieszać oleje?


andriejek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szykuje mi się wyjazd pilny. Dzisiaj zauważyłem, że poziom oleju na bagnecie jest na minimum (ledwo go dotyka) wobec czego chciałem zrobić dolewkę. W silniku jest Castrol Edge 5W30, a na stacji benzynowej dostałem jedynie Lotos 5W40. Czy mogę bezpiecznie zrobić dolewkę 200-300 ml lotosa i tak jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazane było by dolać taki jaki jest ale obecnie wszystkie oleje są mieszalne ze sobą więc nic się nie stanie jak dolejesz lotos. Ważne by poziom oleju w silniku był prawidłowy ............!!!!!!!! Nawet jakbyś, awaryjnie, dolał mineralnego też by się nic nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja praktycznie od kiedy mam auto (jakies 100kk) jezdze na minerale, co wymiana to jakis inny i silnik ma sie dobrze. ba, nawet sobie nic nie pobiera jak narazie.

 

tak wiec dolewka jednego syntetyka do drugiego to nie jest żadna szkoda dla silnika. NAwet na takiej mieszance olej bedzie maił parametry bardzo dobre.

 

 

I jak juz dolewasz, to nie te 200 czy 300ml, ale przynajmniej z pół litra, zebys chociaz połowe stanu osiagnał.

te silniki maja strasznie mała pojemnosc układu smarowania i smiem twierdzic, ze bardziej istotne jest utrzymywanie oleju na dosc wysokim poziomie niz to czy jest to taki olej a nie inny (byleby minimalne normy spełniał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...