Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak połączyć się z BLUETOOTH w P12


Gość mastah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze to mój pierwszy post w na tym forum, chciałem się przywitać i pozdrowić wszystkich forumowiczów.

Od kilku dni jestem posiadaczem Nissana Primery P12 z 2002 roku. Na panelu mam przycisk z ikoną słuchawki, ale po jego przyciśnięciu nic się na ekranie nie pokazuje. Temat był poruszany już wielokrotnie, ale nie znalazłem żadnych przydatnych informacji.

 

Chciałbym jakoś zintegrować komputer/radio z jakimkolwiek telefonem (mam akurat Sony Xperia Arc S). Nie wiem czy mój model samochodu jest wyposażony w centralkę - z tego co czytałem obsługują one tylko stare telefony Nokii czy też Simensa. Czy jest jakaś możliwość żeby podłączyć za pomocą bluetootha inny rodzaj telefonu ?

 

Co zrobić, żeby używać telefonu - automatycznie wyciszać radio przy przychodzących/wychodzących rozmowach. Jaki sprzęt dokupić aby było to możliwe?

Jeśli są potrzebne jakiś dodatkowe informacje, to bardzo proszę o pytania (z ewentualnymi wskazówkami jak to to sprawdzić)

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie rozwiązaniem będzie sprzęt firmy Parrot, ale to droga zabawa. Lepiej jest właśnie kupić radio z BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jeśli tylko posiadasz centralkę od zestawu fabrycznego, to każdy porządny elektryk samochodowy będzie potrafił połączyć uniwersalny zestaw BT z instalacją samochodową.

Albo jak pisali wyżej, Parrot. Ale cena... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady...

Czy ktoś z forumowiczów używa Parrot minikit ? czy on komunikuje się również z radiem, potrafi zmienić głośność podczas rozmów ?

Druga sprawa, gdzie jest ta centralka ? Nie mam pojęcia czy jest w moim egzemplarzu Primery, jak to sprawdzić i ewentualnie jaki zestaw BT kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz wolna wtyczke pod recznym hamulcemi to jest do telefonu do starej dobrej nikji ale byla ona z centralka a wtyczke sie do niej ta wolna wpinalo, tak ,ze mozna isc wg. mysli kol. Salaty , ja mam to tak rozwiazane, nawigacja Peining z glosnomowiacym laczacym sie z radiem swoim laczem radiowym i po klopocie , spelnia podane przez Ciebie warunki, wybor nalezy do kolegi( im wiecej w primce kombinujesz tym wiecej kasy nieefektownie wydajesz)kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, gdzie jest ta centralka ? Nie mam pojęcia czy jest w moim egzemplarzu Primery, jak to sprawdzić i ewentualnie jaki zestaw BT kupić ?

 

Centralka zamontowana jest pod podłokietnikiem, przykręcona jest od dołu, do podłogi schowka w podłokietniku. Odkręć dwie śruby przy tylnej popielniczce w tunelu środkowym i unieś całość około 10-15 cm. Będziesz widział, czy masz tam pudełeczko, czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiem jak i czy jest w ogóle możliwe połączenie smartphona z fabrycznym radiem wP12 z 2003 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam kotleta. Mianowicie w mojej primerce z roku 2005 również posiadam przycisk na panelu oraz kierownicy ze słuchawką. Jak wyżej - wyjąłem popielniczkę w tunelu środkowym, usunąłem plastik wokół niej i moim oczom ukazały się 2 luźne wtyczki, a na pierwszym planie coś w rodzaju wtyczki z bolcami przymocowaną do obudowy podłokietnika. Ewidentnie czegoś tam brakuje. Zainteresowałem się tym tematem, bo skoro auto ma wbudowany zestaw głośnomówiący, to czemu z niego nie korzystać? Tylko brakuje mi odpowiedzi na pytanie, jak go uruchomić? Kupowanie dodatkowego zestawu głosnomówiącego jest moim zdaniem bez sensu. Macie jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się i znalazłem kilka tematów związanych z moim pytaniem. Szperając dziś w dokumentach znalazłem ulotkę z opisem i zdjęciem urządzenia podobnego do tego ---> 33c1a0460330610.jpg 

I tu mam kolejne pytanie. Jeśli podłącze to urządzenie do gniazda od zapalniczki, połączę się poprzez telefon z tym urządzeniem, to podczas połączenia głosowego będę słyszał rozmówce w głośnikach auta, a radio samo się wyciszy? Moje oryginalne radio nie ma wbudowanego bluetootha. Jak to działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest transmiter fm, czyli to samo co ja mam w swoim samochodzie pod zestawem głośnomówiącym (ostatnie zdjęcie z linku powyżej). Mój się zrypał po 2 latach używania. Nie jest to złe rozwiązanie ale na kopiowanie książki telefonicznej to raczej bym nie liczył, będzie tylko wyświetlał numer dzwoniącego o ile w ogóle będzie to robił. Dźwięk w tego typu urządzeniach jest przesyłany falami radiowymi, więc w radiu będziesz musiał ustawić tą samą częstotliwość co w tym urządzeniu i podczas połączenia przełączać się na tą zaprogramowaną stację. No i nie zapominajmy o tym że wszyscy dookoła mając ustawioną tą samą częstotliwość mogą podsłuchiwać twoje rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skit dzięki za objaśnienie. Faktycznie urządzenie musi działać na tych samych falach radiowych co radio. Co do podsłuchu to też dla mnie cenna wskazówka :) Koszt takiego urządzenia na aukcji w Anglii zaczyna się od 8 funtów kończąc nawet na 100. Inwestycja za niewielkie pieniądze. W ramach eksperymentu wybiorę jakieś sensowne urządzenie, kupię i wypróbuję. Mogę również zrobić kilka zdjęć z cyklu zrób to sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który konkretnie zestaw parrot będzie działać z fabrycznym radiem w P12? trzeba go podpinać do centralki pod łokietnikiem, jak to się instaluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem primery p12. Samochód posiada zmieniarke płyt cd, odtwarzacz dvd pod siedzeniem, kamerę cofania, pod zapalniczka w tyle jest złącze które wyczytałem że może umożliwić integrację telefonu z zestawem głośnomówiącym. Czy moglby ktoś nakierowac co dokładnie trzeba dokupic abym mógł odbierac telefon z poziomu kierownicy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem radio x5800bt pioneer z mikrofonem i jest super ;)  łaczy sie z nowym iphone. Wysoka jakość rozmów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...