Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Obroty silnika a wysokość spalania.


tadzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w dalszym ciagu nurtuje mnie taka sytucja, wiadomo ze z zwrostem obrotow silnika wzrasta zuzycie paliwa ,a jak to sie ma do takiej sytuacji; 1-samochod jedzie w korku na biegu przy 900 obrotow z niewielkiej gorki , sytuacja druga samochod jedzie na luzie przy wolnych obrotach 900obrotow nachylenie drogi jak poprzednio.  W obydwoch przypadkach obroty silnika jednakowe to i zuzycie paliwa winno byc jednakowe ,a sa opinie ze na luzie spalanie jest wieksze,moze czegos nie rozumie ,prosze o wyjasnienie,jestem z okresu gaznikow i moze dlatego trudno mi pewne sprawy zrozumiec dlatego prosze o wyrozumienie ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czego nei rozumiesz?? 

w podanym przez Ciebie przypadku, pojazd jadący na luzie ma czas wtrysku np. 2.6ms a samochód jadacy na biegu (hamując silnikiem) ma czas wtrysku 0.6ms np. Nissan lub 0ms np Honda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czego nei rozumiesz?? 

w podanym przez Ciebie przypadku, pojazd jadący na luzie ma czas wtrysku np. 2.6ms a samochód jadacy na biegu (hamując silnikiem) ma czas wtrysku 0.6ms np. Nissan lub 0ms np Honda 

Szanowny DINO ale nie chodzi o hamowanie silnikiem, tylko o powolna jazde w korku gdzie na 1biegu utrzymule 900obrotow, a swobodnie moglbym jechac na luzie utrzymulac wolne obroty 900obr. a szybkosc regulowac hamulcem , niechodzi mi o jakies kolosalne oszczednosci paliwa tylko o sama zasade dzeki za inform.i wyrozumialosc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 900obr/min mają nieraz auta na postoju na luzie (czyli jakies 2,6-3.5ms)  czyli jak wbijesz bieg i zaczniesz się poruszać do przodu, to zawsze wystąpi efekt hamowania silnikiem (czyli ten czas wtrysku spadnie) nei sa to nie wiadomo jakie oszczędności ale :D najlepiej podepnij jakiegoś fejsa, ustaw sobie jaki jest czas wtrysku i przejdź się i zobaczysz, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...