Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie fabryczny termometr samochodowy


andriejek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie znalazłem podobnego tematu więc chciałbym zapytać czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia odnośnie termometrów samochodowych. Chodzi mi tutaj o termometry dokupywane na allegro czy też w marketach. W swojej Alicji nie mam wbudowanego w/w urządzenia, a jest ono całkiem przydatne.

 

Zastanawiałem się nad kupnem czegoś takiego

 

http://allegro.pl/termometr-samochodowy-napiecie-akumulatora-zobacz-i4817565717.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w Fiacie Uno tpodobny do tego:

termometr-samochodowy-atech.jpg

Czujkę zewnętrzną umieściłem po prawej stronie w między błotnikiem a zakolem.

Sam termometr zamocowałem do podsufitki nad lusterkiem wstecznym.

 

Później przyszedł czas na zmiany i w desce rozdzielczej zainstalowałem takie ustrojstwo.

72_1241281221.jpg

Prócz temperatury pokazywało też napięcie bezpośrednio na alternatorze.

 

Czujka zewnętrzna oszukiwała w lato stojąc w korku :) i to grubo oszukiwała.

Znalazłem fotkę wskaźnika z Uno

post-85850-0-39288400-1417249182_thumb.jpg

Edytowane przez SieneK_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także w każdym samochodzie montowałem jakiś termometr. W zależności od opcji jakie miało auto. Teraz też mam zamontowany  http://allegro.pl/termometr-i-kompas-samochodowy-i4768625237.html który, opcja auta tego nie ma,  wskazuje jedynie temperaturę wewnętrzną kompas jako dodatek w tym przypadku. Zaś całe urządzenie choć praktyczne służy bardziej jako gadżet i zapełnia lukę która mnie denerwowała a w której "syf" się zbierał.  Zawsze najpierw znajdowałem miejsce w którym ma być zamocowany termometr a potem dopiero szukałem (czasami długo) takiego który będzie tam pasował i posiadał opcje które mnie interesują. Może to głupie ale jestem perfekcjonistą więc czasem, po znalezieniu już termometru, wykonywałem atrapę z kartonu i przymierzałem czy będzie pasował. Czujnik temperatury zewnętrznej montowałem na zderzaku a właściwie pod zderzakiem na przodzie pojazdu jak najbliżej ziemi. A podświetlenie zegarka podłączałem pod zapłon. Ten który wybrałeś jest fajny i praktyczny zarazem. Ale przed zakupem sprawdź, choć oczami wyobraźni, czy czepiając go nie zeszpecisz wnętrza auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w Fiacie Uno tpodobny do tego:

termometr-samochodowy-atech.jpg

Czujkę zewnętrzną umieściłem po prawej stronie w między błotnikiem a zakolem.

Sam termometr zamocowałem do podsufitki nad lusterkiem wstecznym.

 

Później przyszedł czas na zmiany i w desce rozdzielczej zainstalowałem takie ustrojstwo.

72_1241281221.jpg

Prócz temperatury pokazywało też napięcie bezpośrednio na alternatorze.

 

Czujka zewnętrzna oszukiwała w lato stojąc w korku :) i to grubo oszukiwała.

Znalazłem fotkę wskaźnika z Uno

attachicon.gif2006_10c.jpg

 

@SieneK_86

 

ten drugi wygląda naprawdę fajnie, gdzie takie coś dostać? Jeżeli chodzi o mnie to albo schowek (który w N16 po lifcie do niczego się nie nadaje) albo luka na radio.

post-83772-0-56936500-1417252851_thumb.jpg

post-83772-0-75293400-1417252857_thumb.jpg

post-83772-0-50035200-1417252862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu zrobił bym coś takiego;   http://allegro.pl/mini-komputer-spalania-pokladowy-termometr-bajer-i4825333329.html

albo takiego,    http://allegro.pl/komputer-pokladowy-zegarek-woltomierz-termometr-i4805202715.html

i umieścił bym to w schowku widocznym na zdjęciu powyżej lekko wysuwając do przodu i pod skosem by było dobrze widoczne albo w sposób jak na zdjęciu poniżej.

post-57255-0-92194900-1417340077_thumb.jpg

Edytowane przez TESTER 1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dokupić używkę ale oryginał z N-16 ,instalację masz napewno podciągniętą -wtyczka lużna przed chłodnicą.Podpinasz malutki termistorek do tej wtyczki i masz temperature zewnętrzną na wyświetlaczu licznika a wiarygodność wskazania 100% -u mnie też nie było i taki dołożyłem.działa super bez kombinacji z kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalukam czy mam faktycznie pociągniętą instalację fabryczną. Jeśli nie to sam coś założę. Dam znać co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym była, jak nie ma wtyczki na srodku pasa przedniego to znaczy ze ja obcięli albo przypieli w innym miejscu przy skladaniu do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam wtyczki a szukałem jakiegoś kabelka :)

Założyłem taki tani z aledrogo typu takiego jak podał SieneK_68 w powyższej odpowiedzi - nie polecam, dziadostwo jakich mało. Wychodząc z założenia że nie stać mnie na tanie rzeczy postanowiłem zainwestować w coś takiego:

 

ukp_ekrany.jpg

 

http://allegro.pl/komputer-pokladowy-zegarek-woltomierz-termometr-i4852464543.html?source=mlt

 

Na razie zbieram kasę ale jak kupię i podłącze to się pochwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam wtyczki a szukałem jakiegoś kabelka :)

Założyłem taki tani z aledrogo typu takiego jak podał SieneK_68 w powyższej odpowiedzi - nie polecam, dziadostwo jakich mało. Wychodząc z założenia że nie stać mnie na tanie rzeczy postanowiłem zainwestować w coś takiego:

 

Na razie zbieram kasę ale jak kupię i podłącze to się pochwalę :)

No to dokładnie jedna z dwu propozycji które zaoferowałem w swoim pierwszym poście w tym temacie. Jest jeszcze druga, trochę tańsza opcja, link powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tylko wskazanie temp. to ja osobiście polecam rozwiązanie z podpięciem czujnika pod instalację samochodu; raz że najtaniej, dwa że najszybciej a trzy że pewne wskazanie aktualnej temp. Natomiast co to UKP (urządzonko o jakim pisze pbobbe ) to nie jest ono zbyt tanie (chyba w granicach 200-300 zł) a i zabawy jest przy tym troche żeby fajnie je wmontować no i oczywiście trzeba się troche orientować w temacie żeby dobrze podpiąć, a jak nie to trzeba zapłacić komuś kto wie :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...