Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błędy diagnoza


pdw88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem murano 3,5 '06r. EU. Mam problem z pewnymi błędami, które sygnalizowane są lampka Check. Bylem dziś w serwisie i komp "wyrzucił" błędy: P1273 i P1284. Może Koledzy podpowiecie w czym jest rzecz?
Druga sprawa to niechowające się spryskiwacze reflektorów. Spryskiwacze spryskują jednakże nie chcą się schować w zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podepnij jeszcze fejsa i sprawdź jak wyglądają korekty paliwowe, bo może dwie sondy padły jednocześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem KTs-a i wyrzucił takie opisy:
P1273 Sonda lambda (rząd 1, czujnik 1) Zakłócenia działania
P1284 Sonda lambda (rząd 2, czujnik 1) Zakłócenia działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kompa jeszcze raz odpal silnik i sprawdź jakie napięcia ECM dostaje z sond lambda.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież błędy są zanalizowane po co bić pianę nadal, trzeba podłaczyć fejsa i sprawdzić parametry livedate i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda! To jest analiza na zasadzie "abo to, abo tamto".

Poza tym w manualu Murano jest wszystko napisane dokładnie i po to są odpowiednie analizatory, które wskazują PRECYZYJNIE

co jest zepsute.

 

Życzę powodzenia w szukaniu usterek "po omacku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda! To jest analiza na zasadzie "abo to, abo tamto".

 

jak na takiej zasadzie??? przecież są podane w pierwszym poście błędy 

 

 

 Bylem dziś w serwisie i komp "wyrzucił" błędy: P1273 i P1284.

 a te błędy wskazują na sondę 

uważasz, ze Twój scaner za 500zł wskaże inaczej??

 

 ja mam np. analizator z krakowskiego Viaken'a (ok 500.-) 

 

ja mam 3 scanery i jeszcze programy na lapka (nie cracowane :D )  w tym DS708, który kosztuje dużo więcej niż Twój a nie pokusił bym się o takie stwierdzenie 

 

 i dekoduje wszystko świetnie.

 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie zrozumiał. W 8 poście napisałem, że Murano NIE WYŚWIETLA TAKICH BŁĘDÓW.

Szukając wg. tego numeru można przeszukać całe auto, a na pewno "przekuć" cały motor.

 

 

Poza tym mam także Consult 5 do analiz gruntownych.

1273 itd. to błędy OBD w silnikach.

Edytowane przez wkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 8 poście napisałem, że Murano NIE WYŚWIETLA TAKICH BŁĘDÓW.

 

rozumiem, ze jesteś tego w 100% pewien

 

 

Szukając wg. tego numeru można przeszukać całe auto, a na pewno "przekuć" cały motor.

 

 

a TA strona nie wskazuje odpowiedzi na ten błąd?? zazwyczaj jak pamiętam pokrywała się ze stanem faktycznym

 

co i tak nie zmienia faktu, że należy podpiąć auto pod scaner i sprawdzić LiveDate i sprawdzić korekty silnika i pracę sondy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerów błędów wskazanych przez czytnik nie ma w systemie Nissana. Manual do Murano nie posiada opisanych błędów o takich numerach, dlatego najlepiej abyś sprawdził jak wygląda napięcie na sondach. albo sprawdził innym czytnikiem.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 systemie Nissana. 

możesz podać błędy które są w systemie Nissana?? dla potomnych 

 

 

 Manual do Murano nie posiada opisanych błędów o takich numerach,

jaki manual?? bo manual do P11.144 opisuje raptem kilka podstawowych  błędów 

 

i nie twierdzę, że mam rację tylko chodzi mi o to aby czymś się podeprzeć 

 

kiedyś po odłączeniu EGR-a w mojej Primce, wyskoczyły mi takie numery błędów, że poszukiwania trochę trwały :D 

 

 

 

bez LD nic to nie da :D 

tylko teraz będzie problem, który scaner jest OK :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę jestem zdziwiony opinią, że ww. produkt Boscha wadliwie interpretuje sygnał z ecu. Wszystkie auta jakie mialem w użytkowaniu były "prześwietlane" tą aparaturą i muszę przyznać że z reguły nie było większych pomyłek. Podjadę jeszcze raz i sprawdzę przebieg pracy sond. Swoją drogą może Koledzy orientują się w oznaczeniach tych sond, czyli co zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nic nie kupuj, sprawdź LD po podłączeniu i podczas jazdy, bo może to być tez cos innego np. przepływomierz 

a odnośnie zakupów to może z USA będzie taniej :D wiem to z autopsji bo niestety moja Ody jest robiona tylko na USA i Kanadę :D 

jak cos to więcej danych na PW, mam znajomka, którego brat chyba, pracuje w USA w Nissanie o ile pamiętam :D ale głowy nie dam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynika z tego, że dwa scanery się mylą, do tego pewnie scaner w/w za 500zł też wywali tak sam opis :D no cóż zobaczymy co będzie po kolejnej próbie, jak coś to zapraszam tez do siebie po drodze :D podłączymy :D oczywiście za free :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się kolega "zapiekł". Manuał do Murano to ok. 3500 stron.

O elektronice silnika też sporawo.

Samych błędów sond kilkanaście.

Pierwsze sondy to czujniki szerokopasmowe skompensowane, które nie pracują wcale

na składzie stechiometrycznym. Tak, że trzeba wiedzieć jaki jest sygnał takiego

"wynalazku".

Najprościej jest więc stosować odp.analizator i już.

Taki z allegro za 35,- też podobno dobrze opisuje błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...