Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błędy diagnoza


pdw88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm :D 

 

ale się kolega "zapiekł".

że niby ja ??? :D :D jak tak to nieeeeee spoko mam duży dystans do siebie i wszystkiego innego 

 

 

Pierwsze sondy to czujniki szerokopasmowe skompensowane,

zgadza sie to szerokopasmówki 

 

 

 które nie pracują wcale
na składzie stechiometrycznym. 

hmmm ostatnio miałem Volvo do strojenia, które miało szerokopasmówke na pokładzie i AFR wskazywał 14.7. czy to nie jest mieszanka stechomertyczna??? moja Ody robi dokładnie to samo,  a scaner potrafi chyba to rozróżnić po to jest w innym przypadku było by to bezużyteczne urządzenie 

 

 

Najprościej jest więc stosować odp.analizator i już.

to znaczy jaki??????????? 

 

mogę się mylić jak każdy kto coś robi i lubie się dowiedzieć czegoś nowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem ostrożnie. Orginały (Bosch)ok. 650/szt.

Ja kupiłem Boscha ok. 250,- Działa świetnie.

Numer Nissan: 226937Y020 numer Boscha: 0258007264

Uniwersalnych nie ma.

Ale najpierw poprawna diagnoza.

Polecam lekturę manuala.

Edytowane przez wkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Otóżwymieniłem sondę, która umiejscowiona jest z tyłu silnika. Zrobiłem z 40 kilometrów i zaświeciła się kontrolka engine. Jutro jadę do serwisu i sprawdzimy co tym razem jest tego powodem.

i wyrzuciło ten sam błąd profilaktycznie wymienię świece czas pokaże czy to dobry ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam porządną diagnostykę, żeby nie było naprawiania " na chybił trafił".

Świece powinny wystarczyć na ok 170 tyś. km.

Pozdrawiam wkar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto było diagnozowane w serwisie Boscha. Dzisiaj byłem i faktycznie świece nie dość, że zakopcone na maxa to i jeszcze mokre od strony pokrywy zaorów. Dla tego padła decyzja o ich wymanie wraz z uszczelkami pokryw.  Przebieg auta to 205 000. W aso na dzien dobry chcieli wymienic 4 sondy.........


i nadal coś go boli......... wymienione swiece, uszczelki pokrywy zaworow i zrobiłem 60km i pojawiła się kontrolka silnika, a miało być ok. Może Koledzy podpowiedzą co może być przyczyną anomalii bo serwis chce próbowac wymieniać poszczególne elementy na próbę........

Edytowane przez pdw88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz zwykły skaner OBD na ELM327, do tego aplikacja Torque i będziesz miał prawidłowy błąd z systemu. Wtedy napisz jaki to kod a ja pogrzebę w manualu.

 

Mam jeszcze Chryslera Pacificę 3.5 V6 i kiedyś padła sonda lambda. Mechanik komputerem za kilka tysi nie mógł odczytać błędów bo albo wyskakiwał nieznany kod albo rozłączało go ECU. Podłączyłem taki skaner obd na bluetooth i zwykłym smartfonem odczytałem i kody błędów i dane z sond lambda.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zakupilem obd, zainstalowalem torque pro na mym telefonie. Po skanowaniu jest błąd - p1273 :-o . Czyli wszystkie dostępne mi narzędzia diagnostyczne wskazują ten sam nr błędu.

Edytowane przez pdw88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dalej problem z sondą. Wywaliłbym Boscha i założył Denso. Według katalogów tego silnika w USA fabrycznie Nissan montuje tam Denso. Albo spróbowałbym przełożyć sprawną sondę z innego Murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jakoś dziwnie to się wyświetla masz 2 banki a % sa z 4 :D masz 25% na krótkiej korekcie na I banku i to jest powód checka, szczelne wszytko dookoła?? popsikaj plakiem lub czyms podobnym i zobacz czy obroty się zmieniają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pisałeś, to check jest od początku jak masz auto?? tak??


sprawdź w takim układzie przejście pomiędzy sondami do ECU auta, może była jedna walnięta i ktoś sparował do drugiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się auta nabyłem z pomarańczowa lampeczką. Przy okazji wymontowałem zamontowaną wcześniej sondę Boscha i w jej miejsce wsadziłem denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co sprzedający powiedział?? :D 

chodzi o to abyś sprawdził przejście pomiędzy sondą a ECU ewentualnie pomiędzy dwoma sondami, o ile niektóre mozga byc wspólne to sygnał nie może mieć przejścia, zastosowałem kiedys coś takiego doraźnie w P12 niby pracowało ale i tak wywaliło checka tylko później, i teraz nawet zmiana sondy nic nei da do czasu az się nie przelutuje przewodów tak jak było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem od Kolegi. Zupełnie nie orientują się co w trawie piszczy. Pan w ASO,, gdzie auto było serwisowane powiedział im, że trzeba jakieś tam sondy wymieniać i pompę wspomagania zmienić. W efekcie ...... wybrali sobie innego Suva w salonie. A ja pomyślałem, że kupię żonie autko, bo marudzi że Grand Cherokee za duży :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompę to można pewnie zregenerować po taniości :D sam tak robiłem w swojej Ody, wyszło mi około 120zł z uszczelkami z serwisu :D

ale sondy przecież wymieniłeś i dalej to samo, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja wstawiłem nową sondę boscha, jednakże (może za dużo czytam) masa ludzi twierdzi,że tylko sonda Denso albo Nissan. No to podmieniłem.  Najlepsze jest, że check nie zapala się z jakąś stałą częstotliwością. Raz przejadę 20km raz 40..... Swoją drogą 80l benzyny pożera w 420km :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to za dużo :( trochę tego paliwka idzie ale to tez jest następstewm checka bo ECU nei koryguje tylko jedzie w trybie awaryjnym, u mnie tez tak jest, jak wywali checka to nei ma trybu ECO :( 

np a jak zmieniłeś sondę to byłes w serwisie, ze to nic nie dało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...