Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błędy diagnoza


pdw88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem, i wymienili świece oraz uszczelki pokryw zaworów. Pojechałem ponownie i usłyszałem, że trzeba podstawić przepływkę oraz pozostałe sondy....  W końcu usterka zostanie wyeliminowana :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, przepływka działa na dwa banki, czyli na drugim też by były korekty poza zakresem, II lambada odpowiada za stan Kata, a tu jest problem z I lambada bo krótka korekta jest na 25% czyli idzie strasznie ubogo i ECU się ratuje,

hmmm wiesz co a może podmień wtryski pomiędzy bankami :D może tu tkwi problem w paliwie i sprawdź przejście pomiędzy wtryskami a ECU auta czy wszytko działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podmienić wszystkie wtryski miejscami? Listwy są chyba różne, więc chyba trzeba pojedynczo je wyciągać


czyli podmienić wszystkie wtryski miejscami? Listwy są chyba różne, więc chyba trzeba pojedynczo je wyciągać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, podmień wtryski, tam nie ma żadnego problemu, wypinasz spinkę i wychodzi siknie trochę paliwem na początku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozepnij jeszcze AKu na noc niech korekty wrócą do "0"  i podepnij fejsa jak odpalisz i zobacz co będzie się działo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zauważyłem:

korekta 1 banku jest na 25%, natomiast lekko zakołyszę silnikiem i wskakuje wartość 0%. z powrotem na 25 i praca silnika wraca do normy

 a oto najnowsze parametry po podmianie sondy na używkę denso

post-88243-0-72640100-1425235715_thumb.jpg

 

czy takie różnice w napięciach sondy banku 1i 2 są prawidłowe?

Edytowane przez pdw88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź połączenia elektryczne wtryskiwaczy może coś podgryzło i jest przebicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trochę to ja dostanę przebicia. Jutro rozbebeszę kolektory i posprawdzam wtryski. Pcmscan wyrzuca błąd p1271, którego toruqe nie widzial......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I co z tego wynika, co jest zepsute?

 

Nadal proponuję lekturę SERVICE MANUAL MURANO 2007, SECTION EC.

Szczególnie stron EC-8 do EC -14, gdzie znajduje się INDEX FOR DTC wraz z odnośnikami do stron "manuala" z opisanymi dokładnie przyczynami usterek i sposobami ich usunięcia.

 

Pozdrawiam wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po wielu, wielu próbach wyeliminowania błędów auto przekazałem Koledze z forum z  miasta Łodzi :) . W końcu spokój i rzetelne załatwienie sprawy ..


Może komuś się przyda: po bojach został mi zestaw: 3 sondy (w tym jedna nowa bosch, podstawiona na chwilę), przepływka i czujnik wału. Wszystko sprawne albowiem winę za opisywane anomalie ponosiły katalizatory, a ściślej ich brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...