Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Skrócenie dźwigni zmiany biegów


radzioslot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdy zakupiłem moja Almerę z 2000 roku drążek zmiany biegów był zniszczony i po jakimś czasie wymieniłem go na uniwersalny, gdyż żaden inny nie pasowałby. Jednak teraz cały ten zestaw po tej modyfikacji wydłużył się o jakieś 2-3 cm i wygląda to trochę jak w dużych terenówkach (kojarzy mi się z Pajero 3 i Hiluxem). Nowa gałka montowana jest na drążek zaciskowo poprzez śróbki które dociskają gałkę do drążka i na to jest obręcz zasłaniająca. Czy można bezpiecznie skrócić drążek ręczną piłką? Np obciąć gwint który teraz do niczego nie służy? Czy np 5 cm skrócony zestaw nie będzie wpływał źle na zużycie skrzyni (synchronizatorów)? Może temat wydaje się śmieszny ale troszczę się o moje maleństwo;P

Dzięki z góry za odpowiedzi;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz go skrócić ... nie będzie to miało żadnego znaczenia dla skrzyni, sam ruch ręką będzie minimalnie krótszy, ot tyle

początkowo myślałem, że chcesz "skrócić" zakres ruchu drążka w części nadpodłogowej (by był tzw. bardziej sportowy) ... również da radę to zrobić, nawet przespawywałem komuś z tego forum taki drążek

póki co nie opisuję jak to zrobić, kilka podejść było potrzebnych ale w końcu chyba się udało, bo jeździ

 

Wracając do Twojego pytania ... to czysta kosmetyka i nie ma wpływu na pracę wybieraków, cięgien czy co tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, jednak w głebszą mechanikę nie będę się pchał, chociaż bardzo bym chciał ale jednak brak talentu nie pomaga w tuningowaniu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu "brak talentu"

uszy do góry  :)

beztalencia jeżdżą ... ups! ... są wożone limuzynami  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...