Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T-31 pompka spryskiwacza xenon


Sebastia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie

 

Orientujecie się może czy w T-31 jest jedna czy dwie pompki wysokociśnieniowe reflektorów? Jeden spryskiwacz mi nie działa, dlatego pytam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy czasami nie jest zatkany? Może czasem jakiś farfocel się dostać lub przymarznąć i kicha.

Edytowane przez lesnik5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

 

U mnie również jeden ze spryskiwaczy przestał działać, podejrzewam że mógł spaść wężyk, ponieważ zauważyłem mokrą plamę na podłodze pod tym spryskiwaczem po kontroli.

Czy aby dostać się do podłączenia wężyka do spryskiwacza trzeba zrzucać zderzak, czy jest dostęp od spodu po zdjęciu osłony silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z podłączeniem do samego spryskiwacza, ale żeby dostać się do zbiornika i pompki, musisz zdjąć prawe nadkole.

Edytowane przez berater
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Żeby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj.

Spryskiwacze reflektorów włączają się co trzy spryskiwacze szyby, myślałem, że tak ma być (chociaż zdziwiła mnie tak duża częstotliwość) dopóki nie przeczytałem w instrukcji, że powinny się włączyć raz na 15 razy.

Spotkał się ktoś z czymś takim, czy serwis jest w stanie to zmienić (zapewne komputerowo)?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Potrzebuję wymienić pompkę spryskiwaczy reflektorów. Używki na alle nie mogę dopaść, a dokładniej jedną znalazłem, w chorej cenie.

Może wiecie, że gdzieś w przyrodzie funkcjonuje nowy zamiennik, albo używka z innego modelu, pasująca do T31 (z tą samą średnicą i długością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku kiedy drobna duperela jest albo nie dostepna lub w chorej cenie a jej niesprawnośc nie przeszkadza specjalnie  w uzytkowaniu auta polecam zakup wysyłkowy w Chinach np.na https://pl.aliexpress.com/

Mi miesiąc temu padła taśma Airbag-u w kierownicy.W ASO koszt nowej ponad 1400 zł ,używki na Allegro średnio ok.250 zl.

Nowa kupiona w Chinach kosztowała mnie niecałe ..70 zl.

Po dokladnym przyjrzeniu sie tasmy uszkodzonej i tej ,ktora kupiłem w Chinach okazało sie to jest dokladnie ten sam produkt!!

Jedyna dostrzegalną róznicą jaka zauważyłem pomiedzy nimi - to na tej  kupionej  w Chinach jest zeszlifowany napis Nissan na wytłoczonym znaku fabrycznym.

Jedyna niedogodnością jest  przesyłkę na którą czeka sie ok.3 tygodni .Ale w przypadku tej częsci mozna spokojnie poczekać.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, ale we wtorek będę miał zbiornik z pompkami na wierzchu (wymieniam rozrząd). Nie chce mi się potem ponownie targać nadkole, listwę z błotnika, przednią osłonę, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poczekać z wymianą rozrządu?

Może znjadziesz w tym czasie tez dobrego fachowca co wymieni rozrzad za mniejsza kasę?

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem w wątku o rozrządzie.


Czy może ktoś z serwisówką podrzucić numer OE tej pompki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEMowy nr części to 28621-EW70A, ale podziękował za sugestię i właściwy trop.


Edit:

Niechcący zełgałem. Po wyjęciu pompki, okazało się, że podłączona na krótko, działa w obie strony. Nie muszę wymieniać.

Czyli problem tkwi w instalacji. I tu pytania dwa:

1. Czy spryskiwacze szyb i reflektorów są na tym samym bezpieczniku ?

2. Czy zasilanie pompki idzie przez jakiś przekaźnik ? Który ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też szukam takiej odpowiedzi, bo właśnie przestały mi działać spryskiwacze reflektorów chociaż nie wiem czy to nie na plus bo zawsze mniejsze zużycie płynu a do tej pory nie zauważyłem ujemnego wpływu braku spryskiwania reflektorów -chociaż jeszcze nie ma zimowej chlapy czy soli na drogach. Ale do pytania przyłączam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zakwestionowali niesprawność spryskiwaczy reflektorów na przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie podbili, ale stwierdzili, że od tego razu już ani razu.

Z dwóch powodów:

1. Auta wyposażone w ksenony, mają mieć sprawny układ poziomowania i spryskiwacze reflektorów.

2. Zasada ogólna. Wszystko w co jest wyposażony samochód fabrycznie, ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...