Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z almerą n16 2.2di cz2


jarek99731
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po chwili nieobecności na forum.

Pisałem wcześniej o mojej almerce że przebiera (nierówno pracuje po zagrzaniu) na wolnych obrotach. Jeździłem po mechanikach i każdy rozkłada ręce mówiąc o wymianie pompy wtryskowej, lecz.... wczoraj zauważyłem jak zaczęła przebierać że gdy włączyłem klimatyzację, przeciwmgielne i ogrzewanie tylnej szyby to zaczęła pracować równiutko a po wyłączeniu wszystkiego nadal powróciła do rzeczywistości... Macie jakieś pomysły?? Może ktoś miał podobne objawy?? Mam już dość słuchania od pseudo mechaników że wymień pompę i MOŻE coś się zmieni... Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź napięcie ładowania, może alternator siada?

klima jest na oddzielnym pasku, więc sprawdź same światła / radio / ogrzewanie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to że na zimnym silniku pracuje ładnie, dopiero jak osiągnie odpowiednią temp. zaczynają się falowania obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle dobrana uboga dawka/kłopot z EGR?

egr zaslepiłem, a jak mogę sprawdzić dawkę. Tylko poprzez podłonczenie komputera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaslepione egr powoduje czasami przebieranie obrotow mi czasem opadnie do 600obr i po chwili wraca do ok 800

co do pompy to mozesz przy rezerwie do 5l ropy dolac szklanke mixolu bodz innego oleju do dwusówow powinny zwiekszyc sie obroty i troche bedzie dymic niebieskawo ale to wina spalanego oleju znajomemu w pasku starym 1.6td tak wlasnie sie stalo

mozesz jeszcze po tym zabiegu filtr paliwa wymienic jak nie wymieniales przed zimą

Edytowane przez jacek22
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku - chyba miałeś na myśli filtr paliwa :)

Pompa VP44 lubi lepsze smarowanie, ja leję syntetyk Orlen 2T Premium, 200-250ml na bak, praktycznie co tankowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

Przepływka wyczyszczona i dalej działy się cuda takie jak przedtem...

Ale rozwiązałem problem dość szybko, mianowicie sprzedałem moją almerkę, kupujący stwierdził że wie co jest przyczyną ale nie chciał się pochwalić swoją wiedzą.

Zamykam temat i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...