Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spryskiwacze przedniej szyby


JacekW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pytam zanim podjadę do jakiegoś fachowca, mechanika.

Spryskiwacze przedniej szyby nie "plują" na szybę. Słychać dźwięk silniczka. Wycieraczki reagują prawidłowo, ale płynu na szybie brak.

Zbiorniczek jest pełny :)

Może gdzieś przewód zagjęty?

Co o tym myslicie?

 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Spryskiwacze przedniej szyby nie "plują" na szybę. Słychać dźwięk silniczka...."

Dźwięk którego silniczka ? Pompki spryskiwacza czy wycieraczek ? 

Jeżeli pompka działa to raczej Przewód z płynem i teraz , albo przytkał się jakimś brudem , ,albo pękł i płyn podaje tylko nie na szybę .

drogą dedukcji i redukcji niech ktoś naciska manetkę , a Ty sprawdzaj czy nie cieknie gdzieś spod auta lub rozłączaj poszczególne sekcje wężyka i sprawdzaj czy pojawia się płyn

Czasem mogło się przytkać  na trójniku gdzie rozdziela się na dwa wężyki do spryskiwaczy?

Masz zimowy płyn , temp na zewnątrz ujemna ?

W trójniku są kulki co zapobiega cofaniu się płynu z powrotem do pompki  , przy rozłączaniu uważaj żeby nie zgubić !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytam zanim podjadę do jakiegoś fachowca, mechanika.

Spryskiwacze przedniej szyby nie "plują" na szybę. Słychać dźwięk silniczka. Wycieraczki reagują prawidłowo, ale płynu na szybie brak.

Zbiorniczek jest pełny :)

Może gdzieś przewód zagjęty?

Co o tym myslicie?

To raczej niedrożne dysze bo jak sądzę do tej pory było dobrze? Albo zanieczyszczony płyn do spryskiwaczy, co jest bardziej prawdopodobne bo oba przestały działać, albo już osiadł kamień. Dysze są specyficzne bo dają mgiełkę a nie "leją" więc czyszczenie może zepsuć efekt mgiełki i trzeba będzie wymienić na nowe.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrobić tak jak pisał Fergul.Rozłączyć przed trójnikiem i puścić spryskiwanie,w tedy nam może się rozjaśnić,bo jak poleci to szukamy za trójnikiem.A jak nie to szukanie zaczynamy od pompki po wężyku.

Jak zatkane spryskiwacze to pomocny bedzie kompresor z pistoletem do przedmuchiwania.W tedy trzeba dostać sie do samych sprysków i rozpiąć je,a następnie powietrzem sprężonym przedmuchać.Niezależnie od tego czy  spryskiwacze  są lejace czy mglące zawsze pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to jednak spryskiwacze. Szedłem po węzykach i do łączenia też pod szybą, trójnika jest ok.

Musiałbym jakoś przeczyścić same dysze bo do nich płyn dopływa, ale z nich już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to jednak spryskiwacze. Szedłem po węzykach i do łączenia też pod szybą, trójnika jest ok.

Musiałbym jakoś przeczyścić same dysze bo do nich płyn dopływa, ale z nich już nie.

Pozostaje przedmuchanie dysze tak jak radził JACKO29. Trzeba też przepłukać zbiorniczek na płyn bo moze został tam jeszcze jakis osad. Po wypłukaniu zbiorniczka nie podłączj wężyków do spryskiwaczy tylko przepompuj troche płynu aby osad z wężyków też wypłukać.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze rozpuszcza kamień płyn do zmywania zaprawy klejowej lub cementowej  "Atlas" jest tani ale silnie zasadowy , raz na jakiś czas myję nim felgi , dla alu i farby / lakieru jest obojętny , ale na wszelki wypadek ....."ksiądz dzieci nie ma , ale pod sutanną "pana" nosi" 

Można użyć preparatu do mycia felg jest rozcieńczony i uperfumowany ,ale znacznie droższy .

 

Zaaplikuj trochę płynu strzykawką w dysze , odczekaj niech zadziała ,przepłucz ciśnieniem z pompki i intensywnie spłucz wodą ze szlaucha lub myjką .

Możesz też przepłukać cały układ wlewając do zbiorniczka , ale uprzednio zakupiony płyn sprawdź czy jest obojętny w stosunku do gołego metalu stal miedź alu wrzucając do niego na np. podstawku elementy z tych metali i obserwując jaka będzie reakcja .

 

Spotkałem takie płyny do zmywania/rozpuszczania kamienia zasadowe lub z domieszką kwasu fosforowego , a ten ostatni już taki obojętny nie jest .

 

Mieszając płyny do spryskiwacza różnych producentów potrafi wytrącić się kamień !!!

Kolega miał letni płyn , cały zbiornik i szkoda mu było zlać gdy przyszły mrozy więc wlał 0.5L denaturatu ....zapaskudził cały układ  , narobił sobie roboty z czyszczeniem na pół dnia ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie z tym denaturatem,bo ja zawsze tak robię!

Jacek,jak nie pomoże dmuchanie to kup w aptece igłe do strzykawki,tylko taką jak włos! są takie i spróbuj przetykać .

Wiem ,zaraz się odezwą głosy że tak się nie robi,robi się i jak jest taka cieniutka igiełka to się nic nie uszkodzi,przetestowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Jacko trzeba być 'postępowy" ! A  ja też utknąłem w poprzedniej epoce i jak Ty dolewam spirytusu ....

Coś mi też cienko sika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sprawa podobna jak w Patku. U mnie też zapychają się dysze, ale znalazłem na nie metodę. Nie wiem jak w QQ ale w Patku dysze są regulowane plastikowymi śrubami w kształcie litery T. Dorobiłem sobie taki kluczyk aby idealnie pasował do wycięcia. Nadmierne kręcenie śrubokrętem w szybkim czasie uszkadzało te śruby. Obracam dysze tak aby aby ich wlot pojawił się na zewnątrz i czyszczę z wszelakiego brudu. Jak na razie metoda skutkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostate ma chorą :dribble:  :ball:

 

 ...ale to chyba nie jest 'zarażliwe" ...? ;)

Ostatnio koleżanka - lekarka opowiadała mi ,że pacjentka ją pytała :

- czy może sie zarazić od męża "takim czymś "  :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

dziękuje za wszytkie porady.

 

Rozebrałem, przeczyściłem przewody, wyczyściłem dysze i wszystko działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Mam problem ze spryskiwaczami, mianowicie po załączeniu pompki płynu do spryskiwaczy, płyn zaczynaj najpierw lecieć z prawego spryskiwacza a po jakiś 2 sekundach dopiero z lewego. Jak mogę się dostać do spryskiwacza? A może wina leży po stronie rozdzielacza?

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zdaniem to wina pompki, może płyn się cofa do zbiorniczka i zchodzi z przewodów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Układ spryskiwaczy przeczyściłem (przedmuchałem przy użyciu kompresora). Dysze potraktowałem środkiem do odkamieniania i pierwsze użycie spryskiwaczy było niemal podręcznikowe. Kolejne użycie spryskiwaczy cechowało się tym, że w jednym zraszania nie było tylko dwa strumienie a w drugim było "grubsze" zraszanie. Może to wina płynu czy obecnej aury? Gdybym musiał wymieniać pompkę to dostęp do niej jak wygląda?

Pozdrawiam.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz w dyszy pozostałości kamienia , tzn płyn nie ma swobodnego przepływu ? 

Po odłączeniu o dysz , wężyki przepłucz długo płynem z pompki sprysków , natomiast same dysze chyba musisz przedmuchać raz jeszcze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak , tylko dużym nakładem własnej pracy , może kamień odłożył się też w zbiorniku i teraz pompka pcha go do układu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapchane dysze ( zakamienione) zdemontować, zakupić ocet i w nim moczyć.

Ocet rozpuści kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mogę skutecznie odkamienić spryskiwacze?

Chyba nie ma środka dedykowanego do spryskiwaczy. trzeba samemu coś wymyślić. Proponował bym zacząć od zbiornika. Wyjąć go, zagotować wodę z octem i wlać do środka. To najtańszy sposób. Inny to różnego rodzaju odkamieniacze do czajników, pralek itd. Trzeba uważać aby nic nie dostało się na lakier. Podobno środki zasadowe nie wchodzą w reakcję z lakierem ale to "podobno". Następnie same spryskiwacze można potraktować octem lub wymienionymi powyżej środkami ale strzykawką aby nie kapnęło nic na lakier. Potem przepłukać wszystko dobrym płynem do spryskiwaczy i powinno zadziałać. Kamień to nic innego jak pozostałości po zwykłej wodzie dolewanej, w ramach oszczędności do płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię! Będę próbował wykąpać dysze spryskiwaczy w occie.    

Zacznij od zbiornika. Tam pewnie nazbierało się trochę osadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...