Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spryskiwacze przedniej szyby


JacekW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś sposób aby nie wyjmować zbiornika a żeby go przeczyścić?

wlej odkamieniacz tylko nie uruchamiaj spryskiwaczy a potem jak dawniej bywało, wężykiem zassij i wylej na zewnątrz. Kilka razy przepłuczesz czystą wodą i powinno wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisałem wcześniej (kąpiel spryskiwaczy i rozgałęźnika w occie) oraz wlanie odkamieniacza i przepłukanie go wodą destylowaną. Po opróżnieniu zbiorniczka napełniłem go innym płynem do spryskiwaczy i efekt jest zamierzony (tzn. jest zraszanie "mgiełka" w obu spryskiwaczach). Wszystkim dziękuję za cenne rady!

Edytowane przez Lasiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisałem wcześniej (kąpiel spryskiwaczy i rozgałęźnika w occie) oraz wlanie odkamieniacza i przepłukanie go wodą destylowaną. Po opróżnieniu zbiorniczka napełniłem go innym płynem do spryskiwaczy i efekt jest zamierzony (tzn. jest zraszanie "mgiełka" w obu spryskiwaczach). Wszystkim dziękuję za cenne rady!

Gratulacje. Teraz możesz to opatentować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee chyba zachwaliłem dzień przed zachodem słońca... Nadal jest tak jak pisałem wcześniej.

Pewnie coś zostało jeszcze w przewodach i znowu zatkało dyszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że spryskiwacze nie nadają się do ujemnych temperatur.U mnie przy poniżej -5 nie działają,jak jest cieplej jest ok.Tył od miesiąca nie pryska,płyn do -20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że spryskiwacze nie nadają się do ujemnych temperatur.U mnie przy poniżej -5 nie działają,jak jest cieplej jest ok.Tył od miesiąca nie pryska,płyn do -20.

No nie wiem. U mnie wszystko działa a płyn kupuję na ORLEN. Mgiełka jak była tak jest, a zima ... Jak wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj (po ponad tygodniu postoju) przestały działać spryskiwacze przedniej szyby. Szyba tył i xenony działają, płyn jest. Rozpiąłem wężyk idący do dysz i płyn jest pompowany, a po wypięciu sprawdziłem, że dysza prawa jest drożna (można do niej łatwo dojść i wyjąć). Leci chyba z trójnika lub przy lewej dyszy, bo kapie mi z lewego nadkola. Muszę zwalić plastikowe podszybie.

 

Podszybie jest tylko na 4 spinkach ? Muszę odkręcać wycieraczki ?

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj (po ponad tygodniu postoju) przestały działać spryskiwacze przedniej szyby. Szyba tył i xenony działają, płyn jest. Rozpiąłem wężyk idący do dysz i płyn jest pompowany, a po wypięciu sprawdziłem, że dysza prawa jest drożna (można do niej łatwo dojść i wyjąć). Leci chyba z trójnika lub przy lewej dyszy, bo kapie mi z lewego nadkola. Muszę zwalić plastikowe podszybie.

 

Podszybie jest tylko na 4 spinkach ? Muszę odkręcać wycieraczki ?

Nie rozbierałem. Znalazłem taki rysunek. Może Ci się przyda

 

post-43265-0-47123400-1486834133_thumb.png

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszybie zdjęte. Winny jest trójnik/zaworek zwrotny. Otworzyłem go, ale mimo przeczyszczenia nie jestem w stanie go udrożnić. Chyba membrana w środku ma dosyć.

 

 

 

 

post-97640-0-89497000-1486896694_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO 120pln netto!

 

Kupiłem z allegro używany komplet z demontażu (wężyki, trójnik, dwie dysze) za 45pln ;) jutro u mnie ;) będzie na zapas...

 

W środku jest membrana gumowa oraz docisk na sprężynce. W sumie nie wiem jak to ma działać. Jak gadałem z gościem z allegro to mówił, że bardzo często ma zapytania o ten trójnik.

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te środki do przemywania szyb są zbyt agresywne dla tej gumowej membrany i po czasie skubana :) twardnieje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zrobiło się trochę cieplej i spryskiwacze działają wzorowo. Niestety działanie ich jest mocno zależne od temperatury panującej na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbierałem podszybie, że wymienić trójnik stwierdziłem, że warto wężyki na dyszach, trójniku i łączniku przymocować na trytytki (opaski zaciskowe), bo wchodzą dość luźno i wg mnie przy większym ciśnieniu mogą przepuszczać. Zobacz czy gdzieś Ci nie cieknie.

 

Trójnik nowy działa, stary po rozebraniu i złożeniu też. Wydawało mi się, że nie działa, ale okazuje się, że ciśnienie z pompki jest dużo większe niż to, które generują moje płuca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegów którzy rozbierali/czyścili dysze spryskiwaczy.

 

Koledzy , czy jest jakaś regulacja w budowie dyszy , aby mgiełkę podnieść tak około 5-10 cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te wężyki siedzą ciasno więc to nie w tym problem.

na dyszach może i tak, ale na łączniku i trójniku już nie tak mocno, przynajmniej u mnie

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Jest taka możliwość 

Można prosić o ździebko opisu do tych fotek ??

Ja podniosłem strumień wkładając w dyszkę stosowną rozmiarowo igłę i podniosłem lekko w górę. Stary sprawdzony sposób. Dyszka stawia znaczny opór, więc trzeba się liczyć z możliwością złamania igły, więc sugeruję najpierw wybrać "fi" igły by wchodziła bez luzu, następnie odłamać jej ucho (by w przypadku złamania nie zostało w dyszy) i dopiero wtedy przystąpić do zmiany kąta "wytrysku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać pokrętło. Dysze są na wcisk. Wyciągasz, regulujesz, albo tak jak Ty zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki koledzy , muszę swoje podnieść o jakieś 5cm , a tu już mam gotowego tutka :) 

Na Was zawsze można liczyć !!! Dzięki raz jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...