Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Silnik nie odpala na ciepłym


patrykol9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moja Micra k12 2003 1.5dci.
Problem polega na tym ze wczesniej silnik nie chciał odpalic po nagrzaniu musiałem odczekac około 15min, na zimnym odpalał za 1-szym razem. Teraz sytuacja sie pogorszyła samochód nie chce odpalic niekiedy na zimnym lub na letnim co wczesniej nie stwarzało problemu, odpala kiedy mu sie ' chce' .  Pojechałem do kolegi podłaczylisy pod komputer i okazało sie ze silnik dostaje 2-razy mniej paliwa na rozruch niz powinien a kiedy juz zapali dawka jest idealna. Wymienilismy czujnik na wale i problem ten sam. Wyczytałem ze może to byc czujnik cisnienia paliwa ale nie chce znów stracic kasy wiec szukam porady :)

z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być zaworki na wtryskach, czujnik temperatury na bloku (odłącz i jeśli pali to czujnik) , ale napisałeś że i na zimnym już też  nie chce więc wątpię :mellow: a myślałem że to on , tak miał znajomy )  A filtr powietrza masz czysty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie błędy pokazuje komputer.

 

Mogą to być zaworki na wtryskach, czujnik temperatury na bloku (odłącz i jeśli pali to czujnik) , ale napisałeś że i na zimnym już też nie chce więc wątpię :mellow: a myślałem że to on , tak miał znajomy ) A filtr powietrza masz czysty?

 

Filtry wszystkie były wymieniane miesiąc temu razem z rozrzadem i olejem. Przed wymiana tez tak robił tyle ze tylko na ciepłym silniku, od tygodnia nie chce w ogóle. Dzisiaj rano zapalił za 3 razem ale ok 12 juz nie, na plaka odpala :)

post-88523-0-56944400-1419013727_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% lejące wtryskiwacze, sprawdź przelewy . Być może tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...