Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P0140 P0141


retros

Rekomendowane odpowiedzi

jakiś czas temu wyskakiwał mi check na desce - słaba wydolność katalizatora po założeniu tulejki na sondę problem zniknął na ponad pół roku i teraz pojawiają się błędy  P0140 , P0141 - sonda do wymiany ?  Jeżeli tak to jaką zakupić ? ( 4 piny z tego co pamiętam )  czy , używkę , zamiennik czy nówkę  oryginał ( szczerze to liczę się już z każdą złotówką , dopiero co  wymieniłem łańcuch w mej almie )

 

może ktoś miał podobny przypadek !

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać.

 

Też miałem ten problem... Kupiłem zamiennik - dalej mam te same błędy....

 

Jako że nie śmierdzę kasą to zbieram kasę na oryginała - kole 400 zeta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli orginał do mojej almy 2002 .( przed liftem )  1.8 to będzie :

 

[bOSCH-0 258 005 278]
Ilość rdzeni: 4
Długość całkowita [mm]: 445
od rocznika: 2000.11
do rocznika: 2002.07
Sonda lambda: Sonda diagnostyczna
Układ wydechowy: za katalizatorem

 

 

 

 

wskazania po podpięciu elm_a ( wiadomo elm to nie consul ale coś tam niby pokaże )

 

jak to jest z tymi wskazaniami ?  czy dobrze to odczytuje ?  za duże coś te wskazania na drugiej sondzie ? i cały czas przy różnych obrotach silnika pomiar się nie zmienia na drugiej sondzie  ( 1,275 - 99,2 V-% )

 

mógł by ktoś podać prawidłowe  pomiary z sond ?

 

 

52b9feb7.jpg

 

 

01fc0068.jpg

 

pojeździłem dziś z podpiętym elm_em i wychodzi że  check wyskakuje raczej tylko na zimnym silniku ( czyżby grzałka w sondzie padła ?) wartości się nie zmieniają podczas jazdy - cały czas 1,275 - 99,2V -%

 

i niektóre programy diagnostyczne pokazują błędy p0140 i p0141 , a niektóre p0158 oraz p0159 - w sumie to i tak błędy z drugiej sondy .

 

Po zakupie oryginalnej sondy w intercarsie ( 263 zł ) wszystkie bolączki na dzień dzisiejszy znikły

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...