Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dywaniki gumowe do J11


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy! 

Czy możecie polecić jakieś porządne gumowe dywaniki do naszych QQ J11?

Te oryginalne zaczynają mnie wkurzać. Bo o ile dywaniki pasażerów jako tako spełniają swoje zadanie, to ten kierowcy jest moim zdaniem za krótki i z przodu (w okolicach pedałów) całe błoto z buciorów leci na fabryczną wykładzinę.

Czy TAKIE będą lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rezaw plastu zawsze były dobre wyroby.A czy dobre,...mają rant więc nic nie będzie uciekało.Na pewno lepsze od tych co są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tej samej firmy dywaniki i mate do bagażnika w J10,  polecam :)  Dobre jakościowo i nieśmierdzą typową gumą jak te tańsze... Ranty ok

Edytowane przez deny9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Właśnie zamówiłem.


Dzisiaj mój QQ też dostał prezent czyli te dywaniki Rezaw-plast, o które pytałem na wstępie. 

Pasują idealnie, mają możliwość zamocowania do fabrycznych "zatrzasków" na wykładzinie, a co najważniejsze i na czym najbardziej mi zależało, dywanik kierowcy jest nieco dłuższy i posiada "języki" gumy zachodzące pod pedały przez co wykładzina pod spodem nie jest tak bardzo narażona na błoto z butów jak przy używaniu fabrycznych gum.

Ogólnie mogę polecić choć przyznam, że oryginalne wyglądają solidniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych oryginalnych piszac masz na mysli te standartowe za 128zl?

http://www.nissan.pl/PL/pl/vehicle/crossovers/new-qashqai/prices-and-equipment/accessories.html

 

Znalazlem, pewnie mowisz o gumowych ktorych nie ma na podanej wyzej stronie Sa one w cenie ok 300zl.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak patrzę drogi Gregsonie i widzę, że te gumy, które odebrałem z samochodem, a które uważałem za oryginalne, to jednak są zamienniki.

Są to dywaniki RIGUM, a nie te oryginały za ok.300 zeta.

Tak jak napisałem wcześniej, nie są one złe, a jeśli chodzi o wykonanie, to wyglądają nawet solidniej od gum Rezaw-plast. W tych ostatnich jednak lepszy jest dywanik kierowcy, bo z przodu sięga dalej i w ten sposób lepiej zabezpiecza przed syfem lecącym z butów.

Swoją drogą jeśli ktoś reflektuje, to mogę mu opylić te RIGUMY za ułamek ceny.

Są jak nowe - w razie czego proszę o wiadomość na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziady z ASO. Dziś zauważyłem, że te dywaniki są takie same czyli RIGUM - made in pepiki  . Skasowali 250 twierdząc, że są oryginalne jak ten cały chiński alarm  SEO PERFECT a na alledrogo 89 złocisza. Cóż tak właśnie serwisy robią w trąbę  człowieka. Co do dywaników. wyglądają fajnie nie mam porównania z oryginalnymi gdyż cały czas byłem pewny, że posiadam oryginały. :(   Fakt jest taki, że pod pedałem gazu dywanik nie zbiera brudu i cały czas jest ufajdolona welurowa podłoga. To samo z tyłu brak środkowego  dywanika na tunel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc o to chodzi, że zbiera brud pod pedałem gazu. :D

Lepsze pod tym względem są te dywaniki z Rezawu. Wprawdzie nadal nie chronią dobrze wykładziny w okolicach pedału gazu, ale pod pedałami hamulca i sprzęgła lepiej, bo mają taki dodatkowy "język" gumy. Podobnie na podstopnicy (tak to chyba się nazywa?) - tam też sięgają swoim jęzorem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach pomyśleć co robi z żoną jak ładna :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świstak!?Taaak! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu dociąłem i podłożyłem jakiś stary gumowy dywanik. Może nie wygląda to najlepiej ale przynajmniej się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie Japan Motors otrzymałem takie oto "markowe" :

 

http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-nissan-qashqai-negro-i5075489037.html

 

porównując do oryginałów, mają przy gazie trochę więcej gumy, jednak wyglądają wyjątkowo badziewnie.

 

Najlepsze, że sprzedawca na moją próbę reklamacji zasugerował, że są one dedykowane do Nissana, bo na opakowaniu mają naklejkę  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem po jakiego grzyba w dywaniku dla kierowcy jest to wycięcie po prawej stronie na górze, które wypada bezpośrednio pod pedałem gazu. Wycieraczka w tym miejscu powinna być dłuższa żeby piasek i błoto nie leciały na wykładzinę. Czy może boją się tzw. usterki Toyoty z blokującym się pedałem przyspieszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie Japan Motors otrzymałem takie oto "markowe" :

 

http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-nissan-qashqai-negro-i5075489037.html

 

porównując do oryginałów, mają przy gazie trochę więcej gumy, jednak wyglądają wyjątkowo badziewnie.

 

Najlepsze, że sprzedawca na moją próbę reklamacji zasugerował, że są one dedykowane do Nissana, bo na opakowaniu mają naklejkę  :wacko:

Ja od Japan Motors dostałem oryginalne Nissanowskie do mojego modelu. Może oszczędzają w tym roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam że orginalne są za krótkie, na zimę kupiłem jakieś zamienniki ale z elementem gumowym również na podstopnice, są dość długie i dobrze dopasowane, na lato mam materiałowe z salonu ale też mam do nich zarzut że są za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...