Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podgrzewana przednia szyba


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uspokójcie się smarkacze bo was wszystkich w p. wszdzę

i kłakami tak przykryję że z was żaden nie przeżyje.

ha ha ha

Wracam do tematu szyby w aspekcie o którym nikt nie wspomina, kasa.

Moja codzienna jazda to odcinek miejski 6 km korki, objazdy itp.

Stojąc rozmrażam przednią szybę, później ruszam i grzeję tylną i lustra.

Średnie wskazanie zużycia paliwa wzrasta o ok. 2 - 2,5 l/100 czyli dobija prawie do 10l/100.

Wygoda ma swoją wymierną cenę nie tylko w zakupie. Przy dłuższych odcinkach ta różnica by się zatarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec ze przy jezdzie 6km i podgrzewanie przedniej szyby, tylnej i lusterek zwieksza zuzycie paliwa o 2-2.5l????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracam do tematu szyby w aspekcie o którym nikt nie wspomina, kasa.

Moja codzienna jazda to odcinek miejski 6 km korki, objazdy itp.

Stojąc rozmrażam przednią szybę, później ruszam i grzeję tylną i lustra.

Średnie wskazanie zużycia paliwa wzrasta o ok. 2 - 2,5 l/100 czyli dobija prawie do 10l/100.

Wygoda ma swoją wymierną cenę nie tylko w zakupie. Przy dłuższych odcinkach ta różnica by się zatarła.

wszystko ma swoja cene, a w niskich temperatorach zawse rozgrzewam silnik na wolnych obrotach niezaleznie od ogrzewanej szyby.

mysle ze jak bedziesz jechal na "ssaniu" wciaz spalisz wiecej paliwa, tak poprostu jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ma swoja cene, a w niskich temperatorach zawse rozgrzewam silnik na wolnych obrotach niezaleznie od ogrzewanej szyby.

mysle ze jak bedziesz jechal na "ssaniu" wciaz spalisz wiecej paliwa, tak poprostu jest 

Przy benzynie dobrze widać jak się podepnie do komputera przez port ODB....polecam każdemu kupienie takiego taniego modułu na bluetooth, 40zł i na telefonie widzimy dokładne dane z silnika,lepsze niż to co podaje komputer. I np. spalanie widać chwilowe - w momencie kiedy zapalasz zimny samochód,przez pierwsze 10 minut spalanie pokazuje właśnie 2-3 litry/godzina pracy(nie na 100km,tylko w ciągu godziny pracy na luzie). A po rozgrzaniu spalanie spada do 0.5L/godzina.

Co ciekawe - bardzo dużo spala też klima - testowałem to u siebie, i po załączeniu klimatyzacji na maksimum spalanie podniosło się o 1L/godzina. 

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki gadżet, ale jeszcze nie znalazłem złącza OBD w QQ. :D Legenda mówi, że gdzieś pod kierownicą jest, ale kto to wie. :P

Gregsonie, to coś w TYM stylu (choć ja mam inny).

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obd w qq jest pod wajchami maski i wlewu paliwa. Jest zaslepka i na niej wyryte OBD. Nie otwieralem jeszcze jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dobrze wiedzieć. W renówce, którą miałem jakiś czas temu, bawiłem się tym gadżecikiem, a w QQ jakoś na razie mnie nie ciągnie. W sumie poza podglądem niektórych parametrów pracy silnika nic więcej nie mogłem tam zdziałać. Ciekawe czy w QQ można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz wiecej szczegolow co to za urzadzenie jest?

Ja mam dokładnie takie:

 

http://allegro.pl/obd-scan-bluetooth-vgate-elm-327-elm327-bt-obd2-pl-i4867798532.html

 

Na telefonie instalujesz sobie aplikację współpracującą z tym(ja mam Torque - jest płatny,ale jakieś grosze).

W QQ wyświetla mi dokładne zużycie chwilowe, temperaturę płynu chłodzącego, temperaturę powietrza, stan baku(w %),obroty, obciążenie silnika,napięcie akumulatora i jeszcze parę innych szczegółów których nie pamiętam.

Można sobie dać,żeby dane zapisywał włącznie z GPSem z telefonu i wtedy pokaże dokładnie na mapie jaki był przebieg trasy - jakie było zużycie jak przyspieszałeś, jaka była największa prędkość, kiedy było największe obciążenie silnika,kiedy przestał się ładować akumulator itp.

 

Wiem,że jeszcze jest opcja wyświetlenia i kasowania błędów silnika,ale nigdy osobiście nie miałem okazji jej użyć,więc się nie wypowiem czy działa.

 

Pokazuje mniej więcej tak(to nie z QQ,bardzo stare zrzuty ekranu):

Jn8oOgO.png

f9tvPli.jpg

Edytowane przez gambiting
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie błędów wykonywałem z powodzeniem w megance. Miałem tam powracający problem z przepustnicą elektroniczną co skutkowało zapalaniem kontrolki usterki elektrycznej, a z czasem "check". Pojechałem do ASO gdzie nie zrobili nic, a za skasowanie kontrolki wzięli stówę więc doszedłem do wniosku, że tyle to sam mogę sobie zrobić no i kupiłem takiego ELMa na bluetootha i bez problemu kasowałem błędy smartfonem na odległość.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak, bo iOS nie ma obsługi do podłączeń bluetooth w taki sam sposób jak android, więc widać producenci obeszli to wymuszając podłączenie przez WiFi. W sumie ciekawe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Usłyszałem gdzieś, że w tym roku Fordowi wygasa patent (czy jak to się określa) więc jest szansa że więcej aut będzie miało ten bajer. 

Nie wiem tylko jakim cudem Nissan to wsadził u siebie, chyba że coś odpalił fordowi  :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Usłyszałem gdzieś, że w tym roku Fordowi wygasa patent (czy jak to się określa) więc jest szansa że więcej aut będzie miało ten bajer. 
Nie wiem tylko jakim cudem Nissan to wsadził u siebie, chyba że coś odpalił fordowi  :-D

 

O jakim patencie piszesz? Podpiecie OBD? Ja to podpinalem juz di starej 12 letniej Renault Thalii -wiec to zaden patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem o tym Fiacie Bravo i jakoś nic nie znalazłem. Mógłbyś dać namiary potwierdzające tą "teorię":

 

Na pewno by o tym napisali:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Fiat_Bravo

 

czy tu:

http://samochody.mojeauto.pl/fiat/katalog/fiat_bravo,2007-,706,hatchback_5-drzwiowy,2010-1_4_16v_t-jet_120_km_t-jet_euro5_dynamic,51578.html

 

Poszukując cokolwiek o tym to znalazłem pytania na forach różnych marek - to wszyscy używali pojęcia "podgrzewana szyba" w stosunku to banalnego włączenia nadmuchu na maxa z klimą w kierunku przedniej szyby.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...