Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

[T32] - problemy wieku dziecięcego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jslanina

jslanina

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 59 postów
  • Model:X-Trail T32 Tekna 2014 dCi 130 All mode 4x4-i
  • Nr rejestracyjny:OP
  • Time Online: 2d 18m 17s

Napisano 31 grudzień 2014, 13:08

Witam,

wzorem innych podforów chciałbym abyśmy mogli się w tym wątku dzielić naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi wieku dziecięcego Nissana X-Trail T32. Jestem ciekawy czy podobnie jak to ma miejsce w nowych QQ, taki i T32 będzie się również borykał ze sporą ilością drobnych błędów i problemów wynikających z przeładowanej elektroniki?

Użytkownik jslanina edytował ten post 31 grudzień 2014, 13:13

• 0

#2 OFFLINE   jslanina

jslanina

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 24 styczeń 2015, 11:52

Zbliżam się do 2k przebiegu i pierwsze zauważone usterki:

- wczoraj ni stąd ni zowąd przestał działać tempomat... W sensie przycisk z kierownicy sygnalizował włączenie tempomatu ale nie dało się ustawić zadanej prędkości. Co ciekawe, limiter działał bez zarzutu. Zjazd na parking, wyłączenie i włączenie silnika problem rozwiązały...

- dzisiaj zaszalała klima - przy ustawionych 17 stopniach na dłuższej trasie grzała jak szalona.... Chłodziła tylko na low (auto jechało dobrą ponad godzinę więc w środku na bank te 17 stopni się zrobiło). Zjazd na parking - wyłączenie i włączenie silnika spowodowały, że z nawiewów przestał lecieć wrzątek... Problem chyba poruszany także przez posiadaczy QQ.

- do zgłoszenia nadal mam mocowanie maski silnika (mam wrażenie, że jest ciut za duży luz i przy mocnych powiewach widocznie się ona rusza),

- w lewych drzwiach (kierowcy) przy głośniejszym słuchaniu muzyki pojawia się świerszcz (wystarczy lekko oprzeć rękę na drzwiach aby problem wyeliminować). Pewnie coś nie dokręcone albo zaczep któryś nie trzyma.

- różnice między spalaniem komputera pokładowego a rzeczywistym są spore - wynosi ok. 0,4l na 100km. Póki co jednak auto przepaliło ledwie 2 baki - może sytuacja się ciut unormuje, bo średnie już spadło do 7,1l/100 i ma tendencje spadkowe).

- w deszczowe dni system detekcji martwego pola widzi duchy - problem też poruszany w QQ J11.

Innych problemów póki co do przeglądu na 3k nie odnotowano.

Użytkownik jslanina edytował ten post 24 styczeń 2015, 11:54

• 0

#3 OFFLINE   RysiekD

RysiekD

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 158 postów
  • Kraj:POLAND
  • Model:X-Trail 2.0 dCi 150 KM SE
  • Nr rejestracyjny:WL
  • Time Online: 1d 6h 57m 39s

Napisano 26 styczeń 2015, 10:32

"- do zgłoszenia nadal mam mocowanie maski silnika (mam wrażenie, że jest ciut za duży luz i przy mocnych powiewach widocznie się ona rusza),"

Witam. 

Może należy lekko wykręcić (w lewo) gumowe odboje przy masce od przodu, wtedy problem drgającej maski powinien zniknąć.

Pozdrawiam X-maniaków. 

• 0

#4 ONLINE   Karminadel

Karminadel

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1315 postów
  • Model:QQII Tekna 1.2
  • Silnik:1.2
  • Time Online: 34d 22h 39m 51s

Napisano 26 styczeń 2015, 11:27

Mam pytanie o ten poruszony przegląd 3k? Wynika to z instrukcji?

• 0

#5 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 7299 postów
  • Flaga:
  • Model:VW
  • Silnik:klekot
  • Time Online: 112d 8h 34m 55s

Napisano 26 styczeń 2015, 15:43

Mam pytanie o ten poruszony przegląd 3k? Wynika to z instrukcji?

Ja nie wiem, ale uważam, że warto olej wymienić po takim przebiegu niezależnie co tam instrukcja ma na ten temat do powiedzenia.

• 0

#6 OFFLINE   jslanina

jslanina

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 05 luty 2015, 23:34

W instrukcji o tym nie ma słowa ale podobno nissan to zaleca. Jai pewnie tak zrobię, bo koszt spory nie jest a jakoś większy spokój z użytkowania autka.

Dobra - autko w przyszłym tygodniu na bank ma już przegląd (bo licznik niebezpiecznie zbliża się do 4k).

Moje uwagi po tym dystansie:

1. Grzejąca klimatyzacja! Problem znany z QQ - a jest to dość uciążliwe,

2. Trzeszczące drzwi kierowcy - oj nie lubię takich pierdółek,

3. Regulacja maski silnika (po wietrznej przygodzie na autostradzie),

W sumie więcej uwag nie mam...

Spalanie średnie (z ostatnich 3000 kilometrów) dzisiaj spadło poniżej 7 litrów i to pomimo ciągłej jazdy napędu w trybie auto.

• 0

#7 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 7299 postów
  • Flaga:

Napisano 08 luty 2015, 01:30

(...)

Spalanie średnie (z ostatnich 3000 kilometrów) dzisiaj spadło poniżej 7 litrów i to pomimo ciągłej jazdy napędu w trybie auto.

Z moich obserwacji wynika, że tryb auto wiele nie zwiększa spalania, bo przy takiej trasowej jeździe to ten napęd działa w jakimś tam minimalnym procencie.

• 0

#8 OFFLINE   jslanina

jslanina

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 11 luty 2015, 16:53

Autko po pierwszej zalecanej wymianie oleju. Usterkę klimatyzacji potwierdzono (rozbieżność wskazań pomiędzy temperaturą zadaną a rzeczywistą wynosi 5 stopni) jednak wymiana czujnika nasłonecznienia podejrzanego o przekłamania nic nie pomogła (okazał się sprawny). Także odczyty z panelu klimatyzacji są prawidłowe - wnioski - wymiana okablowania pomiędzy czujnikiem a klimatyzacją. Auto idzie na cały dzień do serwisu w przyszłą środę tj 18.02. Dam znać czy uporają się z niesforną klimatyzacją.

• 0

#9 ONLINE   gregson

gregson

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1552 postów
  • Model:QQ 1.6 DIG-T Tekna
  • Nr rejestracyjny:CT
  • Time Online: 64d 16h 52m 1s

Napisano 11 luty 2015, 21:14

Powiedzcie mi czy nowy X-trail ma nawiew na tylne siedzenia i czy ma klimatyzowany schowek. Jesli ma to jak to jest rozwiazane? Nawiew na tyl: czy temperatura jest tam w jakis sposob dodatkowo ustawiana? Czy jest cos jak osobne pokretlo od regulacji nawiewu/temperatury do nawiewu na tyl? Klimatyzowany schowek: pytanie to samo co do nawiewu :) Pytam poniewaz probuje zebrac informacje na temat ewentualnego montazu tych zeczy w nowym QQ -wersje rosyjskie to maja, natomiast europejskie juz nie.

Użytkownik gregson edytował ten post 11 luty 2015, 22:26

• 0

#10 OFFLINE   jslanina

jslanina

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 11 luty 2015, 23:35

Ma nawiew na tył i ma wentylowany/podgrzewany schowek na napoje. Nie ma tam osobnej regulacji temperatury jedynie pokrętło siły nawiewu.

• 0

#11 ONLINE   gregson

gregson

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1552 postów
  • Model:QQ 1.6 DIG-T Tekna
  • Nr rejestracyjny:CT
  • Time Online: 64d 16h 52m 1s

Napisano 12 luty 2015, 11:59

Ale to chcesz powiedziec ze jest na masce dodatkowe pokretlo od sily nawiewu na tyl?

• 0

#12 OFFLINE   jslanina

jslanina

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 26 luty 2015, 14:36

Nie ma pokrętła do ustawiania siły nawiewu na tył na panelu przednim. Z tyłu można tylko przysłonić nawiew (a szkoda, że nie pokusili się o 3 lu 4 strefową klimę :) ).

Co do klimy - ponieważ nie zdecydowałem się na oddanie auta do serwisu na cały dzień aby powalczyli z nią na wtorek umówiłem się na regulację czujnika temperatury (bo da się to zrobić z komputera) w zakresie 3 stopni. Dam znać czy poprawi to komfort użytkowania klimy.

• 0

#13 OFFLINE   contraband

contraband

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 12 postów
  • Model:T-31, T-32
  • Time Online: 1h 27m 29s

Napisano 14 kwiecień 2015, 19:51

- Czujnik braku pasów pika już przy 20km/h, co jest przegięciem, czasami chciałbym przestawić auto i to denerwuje (w t31 było to optymalne 30km/h)

- Kiedy przegonisz go na czwórce ponad setkę - komputer sugeruje zmianę na bieg piąty, a nie szósty. Oczywiście po wrzuceniu piątki, sugeruje zmianę na "6".

- Po ~5kkm przestało działać podgrzewanie foteli

- krople deszczu robią za samochody w martwym polu

- brak miejsca na gaśnicę ?!?!??!

- lewarek zamocowany w taki sposób, że zrywasz skórę z palców, a potem nie wiem jak go włożyć (przynajmniej ja ;-)

- nieco nieintuicyjny panel, zwłaszcza nawiewów

- zamieniłbym miejscami podgrzewanie foteli z gałką napędu + USB

- czujnik zmierzchu czasami nie daje rady. Żeby latem nie przełączał za wcześnie na mijania - trzeba go opóźniać, ale wtedy ma duuuży problem, żeby je włączyć podczas jakichś opadów, czy niższej widoczności

- przy dużym zabrudzeniu - spryskiwacz tylnej szyby nie zdąży spryskać dolnej jej części i przez ~10 ruchów wycieraczka czyści tylko górną część szyby, a na dole marze się błoto.

- brak przełączania między stacjami w kierownicy (albo jestem głupi)

- czujnik zmęczenia kierowcy działa na jakichś głupich zasadach, których nie rozumiem i w ogóle nie pokrywają się z rzeczywistością

- przy otwartym szyberdachu, zimowy płyn do spryskiwaczy wpada w oczy dzieciakom 

- silnik jednak za słaby

- ale oszczędny

- fajny patent z pionowym ustawieniem małej półki w bagażniku i w ogóle ciekawie go rozwiązali. Plus za wielkość bagażnika po wsunięciu tylnych foteli. Minus za rozmiar po ich odsunięciu, minus za NIEUSTAWNOŚĆ bagażnika w każdym położeniu. Minus za zasłanianie tylnej szyby przez roletę bagażnika, kiedy jest schowana, a zapomnisz końcówki rzucić w dół(nieintuicyjne). I jeszcze w obrębie bagażnika - żałosna jest ta lampeczka z jednej strony, gdzie zawsze coś wożę i wieczorem niczego nie widać.

- nie da się wyłączyć systemu stop/start? 

Jak mi się coś przypomni, dopiszę.

Użytkownik contraband edytował ten post 14 kwiecień 2015, 19:53

• 0

#14 OFFLINE   RATLOX

RATLOX

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 145 postów
  • Model:Nissan X-TRAIL T32
  • Nr rejestracyjny:WW
  • Time Online: 4d 23h 44m 8s

Napisano 14 kwiecień 2015, 19:58

Podgrzewanie foteli przestaje działć gdyż jest termostat. Najpierw się nagrzewa na maksa potem go wyłącza i dopiero jak wystygnie uruchamia się ponownie. Co do szyber dachu i systemu pikaczy bezpieczeństwa to się nie wypowiem bo moja wersja ich nie ma. Ale z tego co wiem to nie tylko przypadłość xa że reaguje na duchy. Komputer zawsze sugeruje jeden kolejny bieg w dół lub w górę i chyba dotyczy to każdego samochodu. System start/stop wyłączasz przyciskiem z lewej strony pod kierownicą. Ale ponowne uruchomienie samochodu powoduje ponowne jego załączenie więc trzeba tak w koło go wyłączać po każdym uruchomieniu samochodu. Oco chodzi z tą gałką i ścieraniem skóry? Jaki masz już przebieg ?

Użytkownik RATLOX edytował ten post 14 kwiecień 2015, 20:36

• 0

#15 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 7299 postów
  • Flaga:

Napisano 14 kwiecień 2015, 20:40

(...) Ale z tego co wiem to nie tylko przypadłość xa że reaguje na duchy. (...)

To jest przypadłość systemów opartych na kamerce zamiast na radarze - te drugie są mniej zawodne.

• 0

#16 OFFLINE   RATLOX

RATLOX

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 14 kwiecień 2015, 20:51

To by wiele tłumaczyło.
  • 0

#17 OFFLINE   contraband

contraband

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 14 kwiecień 2015, 23:13

Podgrzewanie foteli przestaje działć gdyż jest termostat. Najpierw się nagrzewa na maksa potem go wyłącza i dopiero jak wystygnie uruchamia się ponownie. Co do szyber dachu i systemu pikaczy bezpieczeństwa to się nie wypowiem bo moja wersja ich nie ma. Ale z tego co wiem to nie tylko przypadłość xa że reaguje na duchy. Komputer zawsze sugeruje jeden kolejny bieg w dół lub w górę i chyba dotyczy to każdego samochodu. System start/stop wyłączasz przyciskiem z lewej strony pod kierownicą. Ale ponowne uruchomienie samochodu powoduje ponowne jego załączenie więc trzeba tak w koło go wyłączać po każdym uruchomieniu samochodu. Oco chodzi z tą gałką i ścieraniem skóry? Jaki masz już przebieg ?

Ale po pierwszym załączeniu też nie działa. Jeszcze przetestuję. Do około 5 tys km działało dobrze.

Nie zauważyłem przycisku pod kierownicą! Jutro zerknę :) 

Nie pisałem nic o ścieraniu skóry.

• 0

#18 OFFLINE   RATLOX

RATLOX

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 14 kwiecień 2015, 23:40

Miałem na myśli skórę z palców o której pisałeś w sprawie lewarka. Dokładnie przycisk wyłączania start/stop znajduje się obok przycisku wyłączania czujników parkowania na konsoli z lewej strony pod kierownicą

Użytkownik RATLOX edytował ten post 15 kwiecień 2015, 06:15

• 0

#19 OFFLINE   contraband

contraband

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 15 kwiecień 2015, 20:03

Miałem na myśli skórę z palców o której pisałeś w sprawie lewarka. Dokładnie przycisk wyłączania start/stop znajduje się obok przycisku wyłączania czujników parkowania na konsoli z lewej strony pod kierownicą

Dzięki, faktycznie tam jest i działa. Szkoda, że jednorazowo. Denerwowało mnie to zimą. Latem nie będę tak zwracał uwagi, kiedy motor szybciej nabiera temperatury, a świecą tylko LEDy.

Muszę zweryfikować narzekanie na wyświetlanie biegów. Przy prędkości ponad 100km/h na czwartym biegu - sugeruje zmianę na szósty.

Lewarek jest w bagażniku po lewej i dziwnie siedzi. Szczerze mówiąc - nie włożyłem go w sposób, jaki byłtam wcześniej - poświęciłem na to 5 minut i mi się nie udało. Nie wiem, jak być powinno. Mało miejsca, plastiki ostre...

Co do drażniących rzeczy to przypomniało mi się jeszcze jedno... Kiedy otworzysz drzwi i wyłączysz silnik, to cały czas pika czujnik otwartych drzwi. DZIĘKI! W życiu bym nie powiedział, że są otwarte - wszak chcę wyjść...

• 0

#20 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 7299 postów
  • Flaga:

Napisano 15 kwiecień 2015, 20:10