Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] - problemy wieku dziecięcego


jslanina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że wskakujemy na inny temat. Myśle żo osoby wchodzące na ten wątek nie interesują alemery i inne modelele nissana gdyż są od tego inne wątki. Ja w swoim x-e "na razie" mam spokój. Faktem jest że o smochody demo nikt nie daba. Sam zostałem we wrześniu ubiegłego roku przewieziony przez handlowca nowym x-em (zimnym) o przebiegu 300km na 4000 obr/min. Ale może nie wszyscy handlowcy mają siano w głowie. Pytanie do kolegi któremu auto stoi w serwisie, o wymianę jakich klap chodzi? (Z czujnikami). Co do wspominania o starszych modelach samochodu, to dotyczy prawie każdej marki. Kiedyś samochody były prostrze i lepiej dopracowane. Nowe modele pojawiały się dużo rzadziej. Co do awersji do x-a, to ci przejdzie z czasem. Ja jak wsiadłem do nowej hondy c-rv, to po 20 minutach zapragnołem powrotu do x-a. Sam handlowiec od Hondy, stwierdził że auto fajniejsze (x znaczy się) cokolwiek to znaczy :)

Ratlox dobrze prawi...

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem Nissana klima na razie działa , miałem przetestować ją w trasie !!!  jednak to nie koniec problemów ponieważ w dniu dzisiejszym po raz pierwszy wyświetliło mi usterkę napędów !!!!!! dwa razy w ciągu zaledwie kilku godz . Ja pi...le co jest z tym samochodem. Jeszcze taki mały szczegół na prawy dywaniku znalazłem 4 szt jakiś wkrętów mam nadzieję że to nie od części którą wymieniali. W poniedziałek wraca na serwis  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odłączeniu aku w aso będziesz miał jeszcze pewnie jakieś komunikaty. Unormuje się po jakimś czasie. To Twoje pierwsze nowe auto?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unormuje się o tyle, że będzie wyświetlało usterkę bez przerwy.:)

Nie bardzo rozumiem, co ma odłączenie akumulatora do późniejszego występowania usterek. Jeśli auto jest sprawne, to nic nienormalnego nie może wystąpić po podłączeniu zasilania z aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odłączeniu aku w aso będziesz miał jeszcze pewnie jakieś komunikaty. Unormuje się po jakimś czasie. To Twoje pierwsze nowe auto?

Pierwsze słyszę aby po odłączeniu aku wyświetlało jakieś błędy , nie to nie jest moje pierwsze nowe auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jarek B -Dla czego porážka? z czeskiego fora od nowego uzytkownika T32:

Ahoj. Mám zde pár upozornění pro majitele modelu T32, které se objevují u více mnou zkoušených vozů a nejedná se individuální závadu :

1) vibrace pohonu 4x4 v automatickém režimu - někdy elektronika nerozpojí v rychlostech nad 100km/h lamely v zadním diferenciálu úplně a nechá přenášet cca 10% výkonu. Při zátěži, typicky při akceleraci v mírném kopci či zatáčce, se začnou mezi 2000 - 2500 otáčkami projevovat nepříjemné vibrace. Aktuálně to řeším s autorizovaným servisem - reklamace, bude se laborovat co s tím..

2) vibrace levé přední čočky LED světel - při stání na volnoběh se levá čočka viditelně třese. Servis to umí "dotáhnout", ale třes se jen zmírní a úplně nezmizí. Aktuálně řeším se servisem postup reklamace.

3) odírání laku těsněním nad zadním brzdovým světlem - černé těsnění, které je upevněno na křídle na zadních dveřích při zavírání odírá lak na karoserii a to až na kov - řešeno reklamací - zadní část auta půjde přelakovat a na inkriminované místo půjde průhledná otěruvzdorná páska - zadní dveře přijdou kompletně odstrojit, práce v autorizáku cca na týden

4) odírání laku na B sloupku těsněním dveří za řidičem a spolujezdcem - těsnění dveří se při zavírání dře o B sloupek a odírá lak, řešeno nalepením průhledné otěruvzdorné transparentní pásky

toto jsou závady, které se projevily na více než čtyřech exemplářích, co jsem měl možnost zkoumat / řídit...

To takze problemy wieku dziecięcego :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Děkuji za příspěvek, zrovna jsem to sem chtěl dávat. Bohužel se tento jev stále zhoršuje a servis neví jak to opravit :-(

Dziękuję za post, chciałem po prostu mi go dać . Niestety , zjawisko to nadal się pogarsza , a usługa nie wie jak to naprawić :-(

 

k bodu č.1) - k vibracím pohonu zatím Nissan nezaujal žádné stanovisko. Pořídil jsem video, v kterém momentu se vibrace nejvíce projevují. Nejmarkantnější je to na 6. rychlostní stupeň. Na indikátoru přesunu točivého momentu je patrné, že po přidání plynu se v 2000 - 2250 ot/m připojí zadní náprava. Sice jen na jeden dílek, ale připojí. V tu chvíli se autem začne šířit vibrace, která skončí přesně v moment, kdy se náprava odpojí.

Elektronika se přizpůsobuje situaci a ne vždy zůstane pohon připojen, nebo se automaticky připojí. Většinou se to děje v dlouhých zatáčkách nebo ve stoupání. Při jízdě po rovině zůstane 4x4 spojená jen výjimečně.

Z videa je to trochu i slyšet, ale je nutné pouštět na repro se solidní basovou výbavou..

 

do punktu nr 1 ) - drgania podczas jazdy Nissan nie wydał opinii. Zrobiłem film , w którym wibracje momentu obrotowego są najbardziej widoczne . Najbardziej uderzające jest to, że w 6 biegu. Wskaźnik momentu transferu pokazuje, że po dodaniu gazu w 2000 - 2250 obr / m łączy tylną oś . Chociaż tylko jeden podział , ale łączy . W tym momencie samochód zaczyna się rozprzestrzeniać wibracje , które kończy się dokładnie w chwili, gdy odłączenie osi. Elektronika dostosowuje się do sytuacji i nie zawsze pozostać podłączony do siłownika , lub automatycznie łączy . Zwykle dzieje się to w długich rogach lub wznoszenia. Podczas jazdy na płaszczyźnie pozostaje 4x4 związane rzadko . Z filmu , że to trochę zbyt usłyszeć , ale trzeba puścić

 

 

 


usługa polega na wymianie tylnego dyferencjału. Także nowy kardana. Jednak wibracje są nadal​

 

post-96239-0-27169100-1449219586_thumb.jpg

 

post-96239-0-97282300-1449219591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie wymiana koncówki drążka ( lewa strona) , następnie  wypadła jakaś podkładka  gdzieś na kolumnie kierownicy co powodowało głośne metaliczne stukanie , po tygodniu problem powrócił , dzisiaj doszły dziwne odgłosy z kierownicy a dokładnie poduszki kierowcy jakby jakaś śrubka tam latała podczas kręcenia kierownicą.

Automatyczne światła żyją własnym życiem nawet jak jedzie samochód z przeciwka to potrafią przełączyć sie na światła długie , to samo tyczy sie automatycznych wycieraczek raz działają a drugi raz już nie nawet podczas obfitych opadów !!!! Ręce opadają , pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek dowiedziałem się że do wymiany jest jeszcze stabilizator przedni  :angry: . Co z tego że serwis to naprawi , samochód co chwilę ląduje na serwisie a nie o to chodzi po zakupie nowego samochodu . Nissan X-trail to jakaż porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he he he he ale zareklamowałeś xa....

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam przebieg 28 tyś i cisza. We wrześniu zrobiłem przegląd za 780 zł i jeżdżę. A jestem upierdliwy. Już wcześniej pisałem jak wygląda sytuacja z samochodem demonstracyjnym (jak go traktują). Samochód na dotarciu, zimny, a handlowiec dociera go na 4000 -4500 tyś. Pamietajmy że samochód stoi przed salonem cały dzień, a potencjalny klient wsiada i go "testuje" gdzie popadnie. Ze mną jeden z handlowców wjechał do lasu, jak zapytałem czy mu się gdzieś śpieszy, odpowiedział że pokazuje tylko jego możliwości. W Europie zaczynają pojawiać się x-traila z fabryk z Rosji. Pierwotnie były z Japonni, z tego tytułu była też wyższa cena, być moż ma to znaczenie na jakość montażu ale oczywiście nie musi.

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie pisałem że jest to samochód demonstracyjny. Odbierałem  fabrycznie nowy samochód z przebiegiem 2 kilometry.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to kolega "Jazda" kupił demo. Podobno jak coś się dzieje na początku to tak już jest do końca (choć nie zawsze) Tródno jest mi się odnieść do twoich problemów z punktu widzenia mojego samochodu. Też bardzo się bałem że mogą być problemy bo to nowy model, ale odpukać spokój. W tym roku sprzedano ponad 600 szt. Xów, i jsteś chyba pierwszy który ma takie problemy. Na forum głównie wypowiadają się fani , źle albo w ogóle. Pytanie, gdzie serwisujesz samochód ?

Edytowane przez RATLOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Koledze JarkowiB można tylko współczuć.

U mnie pojawił się ostatnio problem z klimą - polegało to na tym, że pomimo ustawienia niskiej temp z nawiewów leciało b. gorące powietrze. Muszę zgłosić to w ASO przy najbliższej okazji. 

Kolejną zauważoną usterką było drganie maski przy prędkości 130 km/h - maska falowała góra/dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja klimy jest w trybie auto, co do maski to regulacja trwa minutę , jest specjalna śruba która zwiększa naprężenie maski. W serwisie zrobią to od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...