Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra K12 nie działa radio po wymianie akumulatora


Mathev
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)
Po wymianie akumulatora w mojej K12 (2003r.) na nowy nie włącza się radio.
Komputer działa, ogrzewanie/klimatyzacja działa a radio się nie włącza...
Gość od wymiany akumulatora powiedział że radio się zakodowało i potrzebny będzie kod.
Kod znalazłem, ale nie mam go jak wpisać...
Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic prostrzego. 1 cyfrę kodu wbijasz przyciskiem 1 tyle razy ,jaka jest wartość cyfry np. Kod to 3456 więc trzy razy nacisnąć przycisk z jedynką przerwa ,druga cyfra 4 ,cztery razy przycisk z dwójką itd. Po wpisaniu wszystkich zatwierdzasz przyciskiem TA
Gdybyś zablokował sobie radio przez 3krotne złe wpisanie kodu,1 godzina z włożonym kluczykiem w poz.ACc odblokuje i pozwoli znowu wybierać.( w niektórych modelach wystarczy wyłączyć radio na 1 godzinę)
Na przyszłość podaj model radia, były różne

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za podpowiedź z tym że moje radjo jest wyłączone ( na wyświetlaczu jest ciemno )
Czytałem że dopiero po załączeniu radia można je odblokować (dopiero gdy na wyświetlaczu będzie pisało CODE )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To je włącz , jeśli nie możesz to masz coś upalone przy wymianie aku, np. bezpiecznik. Próbowałeś nacisnąć przycisk włącznika? przy przekręconej stacyjce? wymiana  akumulatora nie powoduje wyłączenia radia ! chyba że ktoś spowodował zwarcie , to kłopoty mogą być większe.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ratunku !!!!

Witam. Po wymianie alternatora mam problem z kodem do fabrycznego radia z nissana micry (rok produkcji 2002). Niestety kupiłam auto bez instrukcji i informacji, że radio jest kodowane. Auto było sprowadzane z Niemiec, ja kupiłam od drugiego właściciela z Polski. Ma ktoś pomysł co z tym mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to fabryczne radio od Nissana, to tylko wizyta w ASO (kiedyś kosztowało to ok.150 zł.)

 

Z innym radiem można podjechać do dowolnego speca od elektroniki i za niewielką opłatą "odkoduje" radyjko :)

 

Nie masz instrukcji / książki od autka? Tam jest ( lub przynajmnjej piwinna być) wpięta, wklejona kartecxka z kodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to fabryczne radio od Nissana, to tylko wizyta w ASO (kiedyś kosztowało to ok.150 zł.)

 

Z innym radiem można podjechać do dowolnego speca od elektroniki i za niewielką opłatą "odkoduje" radyjko :)

 

Nie masz instrukcji / książki od autka? Tam jest ( lub przynajmnjej piwinna być) wpięta, wklejona kartecxka z kodem...

 

Niestety nie mam ani instrukcji, ani książki od autka :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"0" - dziesięć naciśnięć  :). U Ciebie: 7 przerwa,10 przerwa, 7 przerwa, 10 zatwierdzasz i... gra.

Edytowane przez polo32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który klawisz naciskamy dziesięć razy aby wpisać "zero" ?

 

Czy będzie to tak:

7x klawisz 1, 

10 razy klawisz 2

7x klawisz 3

10x klawisz 4

 

Tak ?

Edytowane przez kinga1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

Dziekuję za cierpliwość,

wpisywanie kodu działa ale przycisk TA/PTY nie zatwierdza wpisanego kodu ( nic się dalej nie dzieje ),wpisany kod pozostaje na ekranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź cierpliwa :)  

Byłam do czasu :-) Otóż klawisz "TA/PTY" nie kończy w przypadku mojego radia akceptacji wpisanego kodu. Kończy ten proces klawisz po prawej stronie ekranu wpisywania kodu, ten ze strzałkami ">" , ">> " (poziomo i pionowo ). Po wpisaniu kodu trzeba wcisnąć ten klawisz w samym środku, co skutkuje poleceniem "Enter" :-) Ale dziękuję za naprowadzenie :_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawszę przy wymianie aku podłączam zewnętrzne zasilanie i nie ma problemu Kiedyś dawno temu przy wymianie zamkną mi się na amen i nie pomógł nowy została laweta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam . Po odłączeniu akumulatora mam problem z radiem nie wyświetla się napis Code tylko wait 1h . Rozlaczalem dwa razy i nic się nie zmienia. Ma ktoś jakiś pomysł? Radio ponad 12 godziny byl9 wyłączone. 

20200409_182520.jpg

Edytowane przez gumis84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam,

 

podłącze się do tematu. U mnie zamiast wait 1h wyskoczył błąd czek ih. Niestety nie ma za dużo informacji na ten temat. Próbowałem różnych sposobów tj. zostawiłem auto z włączonym zapłonem na grubo ponad 1h, nie pomogło. Następnie ściągnąłem kleme z Aku na 1h. Też nic. Jakaś inna opcja? Z góry dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kod próbowałeś wbić?

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, proszę o pomoc z rozkodowaniem radia Clarion numer CL0816A0113349

numer Vin auta to SJNFBAK13U3217454

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...