Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypienie układu kierowniczego J11


kubaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak popada śnieg, zrobi się zimno, i też czasem mokro to zaczyna siękoncert, dramatycznie głośne skrzypienie podczas kręcenia kierownicą. Mieszkam w Zakopanem, dojechałem do serwisu w Kr i przestało. W serwisie powiedzieli  że nie są w stanie mi pomóc jeśłi u nich nie słychać. Prawie zawsze jak dłużej pojeżdżę to przestaje skrzypieć, ale trochę obciach bo nowe auto i takie odłosy... co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju słychać???

Jak tak to posadź kogoś za kierownicą i niech kręci,a ty na zewnątrz i ogladaj i nasłuchuj.

Trudno tak na forum rozróżnić rodzaj skrzypienia.Może łożysko w kolumnie?

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, jutro jadę do serwisu, a dzisiaj przestało... Na zewnątrz nic nie słychać, a najwięcej skrzypi przy prawie maksymalnym skręceniu w prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy ciekawostkę,jeszcze nikt takich objawów nie zgłaszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyśmy znaleźli kolejną chorobę wieku dziecięcego?

Czyżby były nią zarażone tylko egzemplarze z dieslem pod maską?

Czyżby cięższy silnik miał jakieś znaczenie?

Ciekawe, ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek klinowy alternatora za mocno/słabo naciągnięty ?

Jeśli wspomaganie jest elektryczne to może być tak, że przy maksymalnym skręcie wzrasta zapotrzebowanie na moc, alternator stawia większy opór i piszczy pasek.

Jak pasek rozgrzeje się to staje się bardziej elastyczny i problem znika.

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że serwis nie wierzy mi, że coś jest nie tak, bo jak tam dojadę - 100 km - to już nic nie słychać. A obciach na parkingach na maksa bo słychac to jak cholera. Miałem nagranie na fonie ale to im nie wystarczy bo z tego nie potrafią namierzyć skąd dochodzi skrzypienie. Objaw jest niestały, czasem tylko w części zakresu kręcenia kierą, czasem w ogóle, a czasem przy całym. Wpływ ma niska temperatura i błoto pośniegowe, jak są to skrzypi. I d*pa. Bo w serwisie nie skrzypi.

Edytowane przez kubaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, ktoś był z tym w serwisie i zdiagnozowano coś? Bo w moim serwisie jak się im nie powie co to to mogę zapomnieć o naprawie bez objawów widocznych na hali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem umówiony dopiero po nowym roku typowo na skrzynię biegów, a to doszło teraz i też nie zawsze skrzypi żeby było śmieszniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a co ze skrzynią begów?

 

Automat szarpie, podbijają obroty, czasem nie wie czy przełączyć bieg czy nie, generalnie misz masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pare dni temu pojawiły się problem układu kierowniczego podczas skręcania kierownicą coś skrzypiało pod maską dnia następnego znikło . niestety za dwa dni znowu sie pojawiło miał ktoś podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokus pokus i już jest we wspólnym temacie.

Kolego Jano2d ...szukajka,szukajka! wystarczyło wpisać skrzypienie i masz odpowiedzi kierujące do tematu jak na talerzu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testówka w weekend była 1,2 i też w niedzielę po ataku zimy pojawiło się skrzypienie. Na mój gust to te odgłosy wydają jakieś elementy gumowe w niskich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i to elementy współpracujące skrętnie.Kolumna sie kłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano,czy skrzypienie występuje tylko przy kręceniu kierą? czy przy pokonywaniu drobnych nierówności również???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "słynne" łożyska McPersona , jak standardowo w nysach ale w nowych ? to był by hit!


Jak do tej pory rekord to 10kkm tiida Edka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...