Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypienie układu kierowniczego J11


kubaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci co to może być,ale...sprawdź sobie jakbyś mógł tak zrobić oczywiście.Niech ktoś siądzie za kółkiem i kreci kierownicą a ty przy otwartej masce lokalizuj skrzypienie.

Odgłos mogą dawać dwie rzeczy(może trzy?)

pierwsza to poduszka kolumny,gumowa amortyzuje pracę kolumny mcphersona,druga to samo łożysko kolumny,a trzecia to źle ułożona poduszka sprężyny lub sama sprężyna.Wiesz sam jak wilgotna guma potrafi skrzeczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno bym sprawdził , tylko nie wiem czy w QQ 2 też jest to samo rozwiązanie. Kolumny są zaślepione w komorze plastikowymi zatyczkami , które mają malutki otworek na górze.Przez ten otworek dostaje się woda w dekielki mocowania i robi tam straszny rdzawy syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix,chyba takie coś nie występuje,było to to samo co w Note,ale w tym QqII nie zauważyłem aby sie woda zbierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym woda w tym miejscu raczej nie może wpływać na nic. Nakrętka jest "czopowa" i mocno przylega do gumowego górego mocowania kolumny. Raczej nie ma szans, żeby woda z tamtąd sciekała gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jano , z fusów nie wywróżą , ale nad tematem się pochylą .Mam dobre zdanie o Polmotorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałeś zaślepkę? czy w qq 2 jej niema?

Jeśli się nie mylę to nie ma zaślepki.Nakretki są dość mocno zasmarowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger , masz 100% racji , ale to zapodałem przy okazji , bo dotąd woda tam stała we wszystkich modelach nissana i jestem ciekawy czy wreszcie się nad tym pochylili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze Manix. Na pewno sprawę sprawdzą i zbadają problem. Chłopaki z Polmotoru są ok. Daj znać co wykryją.


Ranger , masz 100% racji , ale to zapodałem przy okazji , bo dotąd woda tam stała we wszystkich modelach nissana i jestem ciekawy czy wreszcie się nad tym pochylili

 

Nie tylko w Nissanach. W Matizie miałem to samo. Prawdę mówiąc ani w Matizie ani w Nissanie nie zdołałem określić skąd ta woda się tam bierze a szukałem wnikliwie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: ŁO  Czyli wrócili do odkrytych jak w almerze i micrach k10 , k11,k12? tyle że w micrze też woda tam się zbiera ,ale że są odkryte szybko odparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Ciekawe czy Edek wie o tej przypadłości w tiidzie , bo jak nie to dostanie szału :devil:


Colins , bez jaj . Taki problem to nie problem , Albo samo się wyrobi albo dojdą prędzej czy później i będą wymiany Oby tylko problemem były gumki :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix,zadałem sobie trudu i zszedłem do garażu,aby zadośćuczynić Twojej ciekawości (i mojej niewiedzy) :D

Otóż kielichy są schowane pod obudowę korytka odpływu podszybia,a dodatkowo są tak obudowane że nad obsadę wystaje tylko koniec śruby amortyzatora i on właśnie jest zasmarowany.Na pewno tam nic nie przecieka,bo jest wszechobecny kurz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fatygę , czyli wreeeszcie się pochylili :thumbsup:


Teraz Ty się narażasz Edzikowi , Kurz w aucie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co nato ASO Szczecin zbyją czy podejdą sumienie do tematu

ASO Szczecin u mnie na inne skrzypienia odpowiadali ze auta to mnóstwo ruchomych elementów i zawsze musi cos skrzypiec:) ale powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim, to ja się też dołączam. Autko kupione na początku grudnia. Produkcja z lipca i też skrzypi. Tylko przy skręcie w prawo, przed samym końcem i tylko jak jest duża wilgotność i niska temperatura. Niestety nie udało mi się dojechać tak do serwisu aby dalej skrzypiało :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serwis naprawi tylko jak usłyszy. Ja mam daleko i nigdy nic nie usłyszeli, podobnnie jak z czujnikami wariującymi.

A nie mozna dla nich nagrac filmiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ,że z odtworzenia usłyszy ? Jak się uprzesz to Servis może pozorować naprawę a Ty i tak nie będziesz w stanie tego sprawdzić - odebrać ich roboty ? 

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mozna nagrać i tak zrobiłem ale to nie jest argument dla ASO. Oni chcą zobaczyć jak na aucie się to dzieje bo po nagraniu nie potrafią dojść co ulega awarii/skrzypieniu. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...