Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z układem kierowniczym


leszekns
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników tiidy ponownie


Ujawnia się kolejny problem z tą kupą złomu


Mianowicie przy kręceniu kierownicą w lewą stronę coś skrzypi i z powrotem to samo , w prawą stronę jest cisza.


Powtarza się to za każdym razem .


Może komuś się to już przydarzyło.


Na diagnostyce mówią że wszystko jest OK


A to dalej trzeszczy. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź łożysko MacPhersona

Nie ma opcji ,by żaglówek sam się zepsuł . Osłonę ktoś tu taż naprawiał i z allegro. U minę po 100kkm W środku wszystko sprawne jak w nowym

Nigdy też nie dopadły mnie łożyska McPhersona(jak bardzo wielu użytkowników nissanów.) U mnie upierdliwa za to była belka zawieszenia (2x wymiana na gwarancji) wymieniono też przy 75kkm lewy wahacz i końcówki stabilizatora.Była taż poduszka silnika(łapa)ogólnie korzystałem z gwarancji przedłużonej do 5 lat na MAXA ,a chłopaki nie robili najmniejszych problemów! Ze względu na serwis jestem skłonny ponownie związać się z Nissanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przy kolumnach przecież nikt nie grzebał 

Ostatnie  dwa miesiące jeżdżę tylko do pracy i z powrotem  . Mam blisko                                                                                                             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Jaki to ma związek z wadliwymi łożyskami McPherson?

Zadałeś pytanie ,dostałeś prawdopodobną odpowieć.Jak użyjesz szukajki ,to dowiesz się dużo więcej ,m.i.jak to sprawdzić.

Może to być oczywiście coś innego,ale slrawdzisz to się przekonasz.Inaczej wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda nerwów na takie rzeczy jak auto. Skoro Cię wnerwia sprzedaj dziada. Ja bardzo lubię swoją, mimo że pokazywała "rogi" ale i tak zostało między nami tylko ok.10-12 miesięcy, To tylko samochód.Potrafiłem sprzedać po 3 miesiącach Hondę,bo mi nie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na diagnostyce ponownie i okazuje się  że to 

wysiadło łożysko na kolumnie Mc person .

 

Robił ktos może , 

wiecie ile takie  łożysko morze kosztować ??  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od70 do 150 zł . to częsta przypadłość nissanów,tak jak przewidywałem. Ja mam 91kkm i nie ruszane ,jakiś wyjątek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak powinno trzymać ,ja mam 59880km

 

 

byłem 

warsztacie powiedzieli że za robotę chcą 70zł

to chyba nie jest żle

A poza tym śruby od amorków to zardzewiałe jak cholera.

Edytowane przez leszekns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,co do śrub to jakoś tam się dostaje woda pod te delle i trzeba to zawczasu zabezpieczyć.Ale ten szlam tylko groźnie wygląda.

Pisaliśmy już o tym ,jak poszukasz ,to znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

łożyska mam już wymienione - koszt 80 zł szt

okazało się również  że mam obie sprężyny pęknięte

także do wymiany dwa łożyska dwie sprężyny- (180 zł  szt sprężyna)

 

FAJNIE 

Edytowane przez leszekns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska mogły mieć związek ze sprężynami. Na szczęście cena w moim odczuciu rozsądna.


Tak ,co do śrub to jakoś tam się dostaje woda pod te delle i trzeba to zawczasu zabezpieczyć.Ale ten szlam tylko groźnie wygląda.
Pisaliśmy już o tym ,jak poszukasz ,to znajdziesz

 

Warto je czymś zabezpieczyć. Ja od czasu do czasu psikam tam silikonem w spreyu i daje wyschnać. Śruby i gumy są u mnie po 5 latach w bardzo dobrym stanie. Ale taką konserwację robię od poczatku, bo miałem doświadczenie z poprzedniego samochodu, gdzie był ten sam problem.

Ktoś powie przesada. A ja powiem koszt minimalny bo jedno opakowanie takiego spreyu za kilkanaście PLN wystarczy na lata a w moim odczuciu unikam problemów. Łożysko mcphersona miałem wymieniane tylko jedno i to bardziej prewencyjnie niż trzeba było to robić. Czy akurat to miało na to wpływ - nie wiem. Mój kolega robi tak samo i nie ruszał mcphersonów. A ma auto o rok starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skąd miałem przypuszczać że może się coś takiego przydarzyć , nawet o tym nie myślałem.

Szkoda że nie dali jakiś kapsli na te śruby .

mechanik złapał się za głowę jak to zobaczył , ale po wymianie tych łożysk i sprężyn nic nie narzekał że miał problem z ich odkręceniem , skasował 660 zł i cześć.

Dziwne że nie było czuć jak te sprężyny są pęknięte ,nawet gość na diagnostyce tego nie stwierdził . żeby nie te łożysko to bym sam  nie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy były na prawdę pęknięte i to obie.Dziwne to ,a kapsle są na kolumnach z takim otworkiem.Co do nakrętek,mimo bajzlu pod kapslem ,odkręca się bez problemu bo jest z kwsówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem je ze sobą .

Też podejrzewałem że może ten mecha... coś przy demontażu nabroił, ale ta sprężyna od strony kierowcy co łożysko skrzypiało miała to miejsce pęknięcia zardzewiałe . Ta druga to wygląda jakby niedawno pękła , nie miała tyle rdzy.

Myślę że faktycznie pękła dużo szybciej bo na parkingu przy kręceniu było czuć jak coś pstryka.

Na kolumnach od strony śrub nie mam żadnych kapsli tylko gołe śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz ją od nowości?


Bo kapsle sa we wszystkich wersjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od nowości 

Wstawię ci fotke jak to wygląda.

W pracy jeżdżę partnerem 1.6 benzyna z 2011r sprawdzę dla porównania czy peugeot daje jakieś zabezpieczenia , bo faktycznie dziwne że nie ma żadnych zabezpieczeń 


Zrobiłem też foto tych sprężyn , wyglądają jakby pękły już trochę czasu temu.


A tak wygląda śruba i jej zabezpieczenie przed korozją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix jakie kapsle masz na myśli bo ja nie mam też żadnych kapsli ????

Ja na te nakrętki i gumę to pryskam co roku na bogato silikonem ,wyglądają jak nówki.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr 1 

To tylko utwierdza mnie w przekonaniu ,że pierwsze lata produkcji były o wiele lepsze jakościowo.Nawet tapicerka była lepsza,A i chromów było więcej. Pod rysunkiem masz link do tych kapsli ze zdjęciem

1219201423419.png


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacie nie pier**le jadę kupić te kapsle ,aby piach tam się nie zbierał !!!!!

I taki kapsel allagancko zabezpiecza,przed wodą i piachem a ja się co roku pier**le.....i czyszczę i silikonuje 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe dlaczego Wam ich poskąpili. w modelach z przed liftu one były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ebayu widziałem  i gdzieś jeszcze


tu nr fabryczny wpisz w gogle

 54330ED000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alledrogo nie widzę!

Ale już mamy odpowiedz co załatwia plastikowe łożyska nie ma osłony to piach z wodą tam muszą się dostawać!!

 

Manix to są osłony plastikowe uniwersalne ?

Pasują do wszystkich Nissanów??

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...