Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akumulator do X-trail t31 jaki?


Arestidis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pada mi akumulator .Jaki polecacie Panowie do T-31 disel 2L

Najlepszy będzie.. nowy :D :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podłączyć do tematu, mam ten sam problem. W serwisie Nissana zalecono mi wymianę akumulatora na takie:

- N 75Ah/760A,

- N 80Ah/680A,

oba w cenie ok tysiaka, przy czym serwis takich nie posiada.

 

W rozmiarze pasującym do mojego XT (2.0 dCi-150 KM) nie ma akumulatorów o takich parametrach :/  Po sklepach znalazłem tylko sporo słabsze a jak sie trafił jakiś 75Ah to ze sporo niższym prądem rozruchowym. Mój potwór ma sporo elektroniki i właśnie ten rozruch jest istotny bo mi sypie jakimiś błędami z ABS i innymi.

 

Dlatego też pytam czy ktoś znalazł jakiś odpowiedni czy przećwiczył ze słabszym akumulatorem i z dobrym skutkiem.

 

Ps. przejrzałem odnośniki i tyczą innych wesji oraz trochę śmierdzą starością (na necie znalazłem jakieś odpowiednie do tematu akumulatory amerykańskie ale już niedostępne) dlatego świeże informacje mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego tysiaka, w zeszłym roku wymieniałem na Boscha bezobsługowego i zapłaciłem 350 zł. Aha mam wersję 173 KM. Jak ci sypie błedami przy rozruchu to rozrusznik do remontu albo brak styku/masy a nie wina akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.tysiaca złotych kosztuja nalepsze akumulatory żelowe.Tylko po co taki do X-traila??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podłączyć do tematu, mam ten sam problem. W serwisie Nissana zalecono mi wymianę akumulatora na takie:

- N 75Ah/760A,

- N 80Ah/680A,

oba w cenie ok tysiaka, przy czym serwis takich nie posiada.

 

W rozmiarze pasującym do mojego XT (2.0 dCi-150 KM) nie ma akumulatorów o takich parametrach :/  Po sklepach znalazłem tylko sporo słabsze a jak sie trafił jakiś 75Ah to ze sporo niższym prądem rozruchowym. Mój potwór ma sporo elektroniki i właśnie ten rozruch jest istotny bo mi sypie jakimiś błędami z ABS i innymi.

 

Dlatego też pytam czy ktoś znalazł jakiś odpowiedni czy przećwiczył ze słabszym akumulatorem i z dobrym skutkiem.

 

Ps. przejrzałem odnośniki i tyczą innych wesji oraz trochę śmierdzą starością (na necie znalazłem jakieś odpowiednie do tematu akumulatory amerykańskie ale już niedostępne) dlatego świeże informacje mile widziane.

 

Witam.

Kolego, wiadomo że serwisy są drogie, ale na początku proponuje zmienić serwis!!!

Udaj się do jakiegoś punktu sprzedaży akumulatorów i na pewno Ci dobiorą i nie będą Ci wciskać takich bajek jak w serwisie.

Jeśli pojemność i moc rozruchowa Ci nie pasuje, to zerknij na akumulatory do 2,2Dci. Tylko najpierw zmierz wymiary półki pod akumulator lub swój akumulator.

 

Napisałeś również.....

 

Ps. przejrzałem odnośniki i tyczą innych wesji oraz trochę śmierdzą starością (na necie znalazłem jakieś odpowiednie do tematu akumulatory amerykańskie ale już niedostępne) dlatego świeże informacje mile widziane.

 

Nie wiem co masz na myśli, ale ja wszedłem np. do Centry i do Twojego modelu są aż rodzaje 4 akumulatorów,

. Zawsze możesz poszukać po danych w innych markach producentów aku.

I tak jak koedzy wspomnieli wyżej - w tej cenie 1tyś. to są żelowe, lecz nie do samochodu.

 

A, i co najważniejsze - usuń błędy a raczej przyczynę ich powstawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X-sa spokojnie wchodzi Centra CC700 w cenie 260~280 zeta. Parametry są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Właśnie o to chodziło, o taką informację z natury. Czy słabszy akumulator obrobi to wszystko.

 

Dodam tylko, wyjaśniając początki problemu, że zaczęło się od 3 kontrolek zapalających się przy uruchamianiu a mianowicie: poślizgu, 4WD i ABS. W internetach znalazłem ten sam problem ale odpowiedzi nie były satysfakcjonujące po za skierowaniem na diagnostykę komputerową. Byłem w ASO Nissana w Krk i tam mi właśnie wskazano przyczynę słaby prąd rozruchowy i zalecili zmianę baterii na wskazane jak we wcześniejszym poście (ceny też takie wskazali), tym bardziej że akumulator był od nowości. Taka diagnoza wydała się słuszna i dlatego zacząłem poszukiwania bateri o wskazanych parametrach i pasujących rozmiarach a właśnie w rozmiarach jest problem.

Bo jak pasują rozmiary to akumulator jest słaby (jest przyzwoity wybór marek i cen) a jak pasują parametry to rozmiary są zbyt duże.

 

Dlatego pytam co macie w swoich smoczkach i jak wam się to sprawuje? Ewentualnie gdzie to kupiliście? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby prąd rozruchowy bo bateria stara. Musisz kupić coś o podobnych parametrach, nie wiekszy bo altek go nie doładuje. Na rynku jest duży wybór i jest w czym wybierać. Kup w sklepie zwracając uwagę na wymiar akumulatora i rozmieszczenie klem. Prąd rozruchowy,co w dieslu najważniejsze większy lub równy 640A.

Ja w T30 mam 70Ah 640A. Założyłem w grudniu i jest ok. Co ciekawe, stary ori japaniec był słabszy i też dawał radę, aż do tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wymieniałem w grudniu 2014.

Wybrałem z fabrycznymi parametrami Vartę (produkowana w Polsce), Centry nie było, Bosch przy tym samym poziomie ceny miał gorsze parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam szanownych forumowiczow. Od jakiegos czasu jestem posiadaczką xtraia z 2008R.Poszukuje dobrego akumulatora bo niestety moj sie skonczyl. Zaznaczam ze w nissanie zostalo zainstalowane jakis czas temu webasto.Mechanik stwierdzi ze to ono jest najwiekszym pozeraczem pradu.Poprosze o jakas podpowiedz jaki wybrac? Z gory dzieki Aska

Edytowane przez asika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma to aku? Może racja takie pierwsze pytanie, bo mój Panasonic jest z 2007 i chodzi ideał

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczow. Od jakiegos czasu jestem posiadaczką xtraia z 2008R.Poszukuje dobrego akumulatora bo niestety moj sie skonczyl. Zaznaczam ze w nissanie zostalo zainstalowane jakis czas temu webasto.Mechanik stwierdzi ze to ono jest najwiekszym pozeraczem pradu.Poprosze o jakas podpowiedz jaki wybrac? Z gory dzieki Aska

Witam. Wystarczy zerknąć na post 2 w tym temacie. Tam są podane aż 4 linki do podobnych tematów. Prócz tego wystarczy wejść obojętnie na jaką stronę producenta aku, i tam dobierze się odpowiednie parametry. Potem np. szukać trzeba sobie jakieś marki Y, jeśli marka X nie odpowiada.

I najważniejsze - jak jesteśmy na "łączach" - koleżanko uzupełnij profil, bo nie będziesz za każdym razem pisała w postach jaki masz model, silnik, moc, rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy zostały połączone, stąd niewiedza koleżanki. Nie zmienia to jednak faktu, że profil trzeba uzupełnić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wystarczy zerknąć na post 2 w tym temacie. Tam są podane aż 4 linki do podobnych tematów. Prócz tego wystarczy wejść obojętnie na jaką stronę producenta aku, i tam dobierze się odpowiednie parametry. Potem np. szukać trzeba sobie jakieś marki Y, jeśli marka X nie odpowiada.

I najważniejsze - jak jesteśmy na "łączach" - koleżanko uzupełnij profil, bo nie będziesz za każdym razem pisała w postach jaki masz model, silnik, moc, rocznik.

Przepraszam za zamieszanie ale bywam tu raz na jakis czas, Zawsze uzyskujac pomocne info. Profil w miare mozliwosci postaram sie szybko uzupelnic. Co do "pozerania" akumulator ma 2 lata ,mechanik mi przekazal ze moze to byc wina webasto i sugerował wiekszy.Silnik 2.Od175 km. Edytowane przez asika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu aku już nie trzyma parametrów. Żadna nowość, że dwuletni akumulator może być już padnięty, a skoro jest webasto, to trzeba kupić nowy o większej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie szukania udalo sie znaleźć kilka sztuk ale w parametrach 70 - 75 Ah i  max 640 A. Kurcze podobne parametry  ma obecny akumulator i  raz na jakis czas trzeba podładowywać.

Znaleziony jeszcze jeden ale nie znam   marki - Quinton Halell  parametry 90 / 720  rozmiar chyba by pasował. Tylko teraz czy nie za duży ?

Chociaż  znalazłam tabelke parametrow producenta i zalecenia miedzy (70 -90ah)(640-770A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mieści się w górnej granicy. Pytanie tylko, jak użytkujesz auto? Czy są to krótkie dystanse, powiedzmy z domu do pracy, czy raczej rzadziej, a dłuższe odcinki? Na krótkich dystansach aku może się nie doładować i wymagać będzie częstego potraktowania go prostownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te parametry trzeba porównywać wg tych samych norm. Ja bym poszukał raczej jakiegoś testu aku. Były takie kiedyś w AutoŚwiecie. Najszybciej będzie kierować się marką i poziomem. Te najlepsze i najlepszych marek to są wapniowe czy hybrydowe. Ja bym kupił jakiegoś boscha wapniowego. Ale na pewno sprawdziłbym najpierw instalację (ubytki prądu i prąd ładowania) choć instalacja w x jest akurat za***ista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trasy raczej małe około 40 km dziennie . Instalacja sprawdzana  wszystko jest  oki .

 Zastanawiam sie nad 2 wersjami albo exide 75/ 630 lub wspomniany wczesniej  QUINTON

Edytowane przez asika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...