Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie nowego samochodu


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AC+OC+NNW   w PZU 1900 PLN... już prawie się zwróciło, jak wcześniej pisałem , uszkodziłem oponę w ciągu pierwszego miesiąca użytkowania. Koszt  1200 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC+OC+NNW   w PZU 1900 PLN... już prawie się zwróciło, jak wcześniej pisałem , uszkodziłem oponę w ciągu pierwszego miesiąca użytkowania. Koszt  1200 PLN

PZU wypłaciło 1200,ale czy z tego powodu nie tracisz zniżek? Tylko pytam,bo miałem tak kiedyś, też w PZU. Mała szkoda i nie opłacało mi się jej zgłaszać,bo niby tracę zniżki,- tak stwierdził agent w PZU, a ubezpieczenie pełne OC AC NW. Więc po płacić i zastanawiać się potem czy zgłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam firmy leasingowej, która zgodziłaby się na brak AC na leasingowany pojazd. Ale może są jakieś. Tylko jeśli tak to ryzyko leasingobiorcy jest olbrzymie bo należy pamiętać, że w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży przedmiotu leasingu, do zapłacenia jest nie kapitał a zdyskontowana wartość pozostałych rat leasingowych. Dlatego w wielu przypadkach opłaca się jeszcze wykupienie ubezpieczenia tzw. GAP - czyli ubezpieczenia którego celem jest zabezpieczenie wypłaty różnicy między kwotą wypłaconą przez TU na podstawie AC a wartością pozostałych do zapłacenia rat. Przy niewielkiej kwocie wpłaty wstępnej dosyć szybko bowiem dochodzi do sytuacji w której wartość auta (odtworzeniowa) jest niższa niż wartość rat leasingowych pozostałych do spłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli decydujemy się na "kredyt samochodowy" - wówczas wymagane jest AC. , ponieważ bank staje się w tym przypadku współwłaścicielem pojazdu.

Więc muszą się zabezpieczyć.

Decydując się na zwykłą pożyczkę gotówkową - nie musimy wskazywać konkretnego celu na jaki zostaną wydane pieniądze....wówczas możemy nie zawierać umowy AC....Nasze ryzyko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w axa ale nie direct. Salonowe ubezpieczenie ma zazwyczaj pakiet dilerski wiec powinno by tańsze niż regularne ale to nie reguła. Ale polecam czytać to co jest małym drukiem pisane bo ja właśnie dowiedziałem sie ze moje ac nie obejmuje kradzieży na Białorusi, Ukrainie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU wypłaciło 1200,ale czy z tego powodu nie tracisz zniżek? Tylko pytam,bo miałem tak kiedyś, też w PZU. Mała szkoda i nie opłacało mi się jej zgłaszać,bo niby tracę zniżki,- tak stwierdził agent w PZU, a ubezpieczenie pełne OC AC NW. Więc po płacić i zastanawiać się potem czy zgłaszać.

Owszem tracisz zniżki ale jeśli chyba będziesz miał 3 szkody na koncie a tak za jedną o jeden 'stopień' mniej czyli 10% składki. Pewnie ,że przy drobnych uszkodzeniach drzwiami trzeba się zastanowić - czy warto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyżka składki jest najczęściej minimalna (powiedzmy 200-300zł). Mi się np. w scenicu zdarzyło pęknięcie szyby czołowej (od kamyczka). Wymiana w ASO: 3500 brutto hahahahhahah ale poszli po bandzie.

Po likwidacji szkody z AC doubezpieczyłem wtedy samochód - koszt ok. 280zł (bez tego doubezpieczenia przy ewentualnej szkodzie np. całkowitej - wartość ubezpieczenia byłaby obniżona o te 3500 już wcześniej wypłacone). W następnym roku zwyżki w składce (pakiecie) nie zauważyłem.

I nawet te 280 warto było zapłacić - bo jak dzwoniłem po okolicznych "zwykłych" warsztatach to za wymianę chcieli od 500 do 1500 - w zależności jaka szyba. Ta szyba z ASO na fakturze była za 2800 - hahahah nieźle pojechali po bandzie. Zwykła szyba pod czujniki i chyba tylko z jakimś filtrem aby kabina tak się nie grzała.

A kilka lat wcześniej manewrując na parkingu zahaczyłem o latarnię. Ale jak to w scenicu - błotniki plastikowe - to się połamał. Wymiana błotnika, zderzaka i malowanie w ASO - ponad 5,5 tys.

Tak więc - stratny nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę ubezpieczenia od swojego ubezpieczyciela z Warty w kwocie 2200 (OC, AC, NW, GAP, Assistance)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o experyment: to ja tak jak Ty porter59 b.mało jeżdżę zimą a auto stoi pod domem w garażu .Więc kupuję polisę AC i  NW wiosną i opłacam na pół roku . Zaznaczę ,że nie z każdym ubezpieczycielem taka forma się uda . Poza tym ja w życiu za swoje składki ubezpieczeniowe kupiłbym już nowego Qq a jeszcze ani razu nie "skorzystałem" ze swojej polisy ... i oby tak zostało ! 

Mam podobnie w firmie z ZUS-em,przez 25 lat opłacam dobrowolnie chorobowe, nieobowiązkowe i też ani dnia nie "skorzystałem". Też by się trochę uzbierało,ale to inny temat.

A do wszelkich ubezpieczeń dodatkowych,to się zraziłem jak mi jeden przedst.PZU powiedział,że "My sobie pana zapamiętamy"

Było to ze 20 lat do tył,jak stuknął we mnie na skrzyżowaniu fiaciorem pijany kierowca.Strata niewielka,przedni zderzak tylko wyszedł bokiem z dwóch zaczepów,a że auto roczne,salonowe i nie moja wina,więc procedury ruszyły.PZU zleciło naprawę w serwisie, w systemie bezgotówkowym.Wartość 1500 zł, tylko że sprawca nie miał OC,więc koszty niby miałem pokryć sam,jak tłumaczyli z PZU, tylko na razie (?) .Funduszu gwarancyjnego chyba jeszcze nie było.Ale,że to nie ja zleciłem naprawę,więc serwis musiał mi auto wydać. Oczywiście nic nie płaciłem.Po tej awanturze w PZU już mam trochę opory na wszelkie dodatkowe ubezpieczenia.A z firmą PZU wytrzymałem tylko do końca umowy wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU omijam z daleka.Strasznie marudni się zrobili,wręcz plecami się odwracają do problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dołączę do tego "chóru" ...

Mnie PZU odmówiło likwidacji szkody w prostej stłuczce gdzie ewidentnie zawinił drugi kierowca. Z sufitu napisali ,że to "zdarzenie nie zdarzyło się w tym m-cu i czasie" a servis Hondy już pościągał wszystkie części do naprawy. Na jakiej podstawie takie "teorie" można snuć - wie PZU  ... ja też się domyśliłem, bo ono w tym czasie było monopolistą (1998r). Nawet obecność Policji po tym zdarzeniu - o której w opisie nie pisałem a w tej sytuacji ustnie przekazałem nie 'wzruszała" szefa PZU od likwidacji - dla niego to nie był dowód (tak mi oznajmił) . Byłem w tym momencie przestępcą . Tak, bo kto chce wyłudzić pieniądze tak ma na "imię" !  Wściekłem się, bo miałem u nich ubezpieczenia wszystkiego (chyba 6 polis) i żebym mógł wszystkie bym wycofał ! Poza tym myśl - co ja taki "kmiotek" w starciu z "gigantem" mogę ???

Poszedłem do Prokuratury - skoro wyłudzanie jest przestępstwem to czy takie działanie PZU nie jest też? Prokurator wszczął postepowanie przez co może tych 'mądrali" z PZU też coś nauczyło oby inni nie mieli podobnych sytuacji. Ja po tym już do pzu nigdy nie wróciłem i nie wrócę  bo jak można takie praktyki stosować kiedy ja całe życie jestem tylko płatnikiem a nigdy z ich polis nie "korzystałem" ? Uraz pozostał i teraz nawet przy drobnej stłuczce wołam Policję a po to ,żeby mieć jakikolwiek dowód dla takich "mądrych" ubezpieczycieli !

...może za 'długi ten wywód  ale - można na przypadkach innych czegoś się nauczyć  ... oby nie było takiej potrzeby !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to tamto.W dzisiejszych czasach cwaniaków i różnej maści kombinatorów,policja na miejscu to podstawa.Od tago powinno się zaczynać rozmowę po stłuczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jacko29 oc ac masz w warcie dostałeś ofertę na kolejny rok pochwal się ile płaciłeś, ja na razie czekam. Pakiet dilerski kosztował mnie 2090zł. ale to był pierwszy rok  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Hesti pakiet AC Premium(samochód zastępczy do 14 dni, ubezpieczenie szyb itp itd). W sumie płacę 2500zl brutto. Ale tak,zwrot ceny z faktury miałem tylko przez rok. I w tym jest ubezpieczenie składki - mogę jedną szkodę w roku zgłosić bez podniesienia składek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29 oc ac masz w warcie dostałeś ofertę na kolejny rok pochwal się ile płaciłeś, ja na razie czekam. Pakiet dilerski kosztował mnie 2090zł. ale to był pierwszy rok :wave:

Pakiet dealerski obejmuje tez drugi rok życia auta wiec opłaca sie brać tez na drugi rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pełny pakiet ac/oc/nnw w salonie przy zakupie wyszedł 1% wartości samochodu, ciekawy jestem co zaproponują na kolejny rok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzeję trochę temat.

 

Mozę mi ktoś wytłumaczyć jak w przypadku szkody całkowitej samochodu w leasingu przebiegają wypłaty odszkodowania.

Czy użytkownik czyli ja też coś dostaje?? Jestem totalnie zielony w temacie a w środę odbieram auto i muszę jakieś ubezpieczenie wybrać.

Leasing mam w RCI Razem z GAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega tu na forum już przerabiał szkodę całkowitą w nowym QQ. Nawet wrzucał fotki. Może odezwie się i doradzi. Nie pamiętam tylko czy miał auto w leasingu. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat.

 

Mozę mi ktoś wytłumaczyć jak w przypadku szkody całkowitej samochodu w leasingu przebiegają wypłaty odszkodowania.

Czy użytkownik czyli ja też coś dostaje?? Jestem totalnie zielony w temacie a w środę odbieram auto i muszę jakieś ubezpieczenie wybrać.

Leasing mam w RCI Razem z GAP.

Przy szkodzie całkowitej (niestety takową miałem) samochodu w leasingu całkowity bilans rozliczeniowy zawiera następujące pozycje:

1. kwota uzyskana ze sprzedaży wraka (dostaje ją firma leasingowa)

2. kwota odszkodowania

3. kwota wpływów jeszcze niewyfakturowanych a pozostałych do zakończenia umowy leasingowej (zdyskontowana) i powiększona o wartość depozytu gwarancyjnego

Firma leasingowa porównuje kwoty z pkt 1+2 z pkt 3 i jeżeli jest 1+2>3 to zwracają nadpłatę.

Polecam brać ubezpieczenie razem z GAP, porównaj różne firmy ubezpieczeniowe gdzie suma tych ubezpieczeń jest najmniejsza i tą weź.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...