Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

[T31] Zablokowane tylne drzwi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tomcio193

tomcio193

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Model:X-trail II 150 aut.
  • Time Online: 11h 56m 15s

Napisano 13 styczeń 2017, 09:13

Jeżeli chodzi o drzwi kierowcy w T-31, to doszedłem już do perfekcji, cała operacja zajmuje mi ok 30 min.  Rozbierania trochę jest, nawet szybę trzeba wyjąć 

• 0

#22 OFFLINE   marcinok

marcinok

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 358 postów
  • Model:X-Trail T31
  • Time Online: 21d 5h 41m 15s

Napisano 13 styczeń 2017, 14:59

tomcio193 to może jakiegoś manuala zrobisz. Mam to samo :(
Do etapu wyciągnięcia szyby wiem co i jak ale co później..?
  • 0

#23 OFFLINE   tomcio193

tomcio193

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Model:X-trail II 150 aut.
  • Time Online: 11h 56m 15s

Napisano 13 styczeń 2017, 22:02

Jak masz już wybebeszone drzwi od wewnątrz tzn. zdjęty boczek, plastik pod boczkiem,  wyjęta szybę oraz zdemontowane prowadnice szyby, to kolejnym krokiem jest demontaż klamki.

W tym celu należy otworzyć drzwi, od szczytu drzwi zdjąć zaślepkę pod którą kryje się śruba. Trzeba ją odkręcić - spokojnie jest zabezpieczenie, nie wpadnie gdzieś w drzwi. Jak już mamy wykręconą śrubę to należy wyciągnąć zamek z drzwi. Do zamka od wewnętrznej strony podłączone jest cięgno prowadzące do zatrzasku drzwi - nie trzeba tego rozpinać. Aby wyjąc zamek trzeba pociągnąć klamkę i w tej pozycji wysunąć zamek. Jak już zamek jest wysunięty to należny w miejsce zamka przesunąć klamkę i wyjać ją. Na otworach po klamce znajdują się plastikowe podkładki ,które są jednocześnie klipsem trzymającym  wewnętrzna część klamki. Po zdjęciu tych podkładek, wewnętrzna cześć klamki należ wyjąć i na nią założyć linkę, a potem wszytko w odwrotnej kolejności poskładać.

• 1

#24 OFFLINE   borge

borge

Debeściak

• Użytkownik
  • 742 postów
  • Flaga:
  • Model:T31
  • Silnik:M9R
  • Time Online: 26d 6h 29m 59s

Napisano 14 styczeń 2017, 08:48

plusik na zachete ; ) a skoro to tylko 30 min to tym bardziej mozesz zrobic fotomanual jak wspomnial marcinok, bedzie dla potomnych

pozdrawiam

Użytkownik borge edytował ten post 15 styczeń 2017, 09:38

• 0

#25 OFFLINE   kiel

kiel

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Flaga:
  • Model:T 31
  • Silnik:M9R
  • Time Online: 5h 44m 36s

Napisano 17 luty 2017, 15:47

witam miałem a raczej mam  ten sam problem z zamkiem lewy przód oczywiście problem z linką która spadła ,no to demontaż tapicer klamki założenie linki wszystko działa wiec skręcam , zamykam drzwi i klops nie da się otworzyć ani od zewnątrz ani od środka ma ktoś jakiś pomysł o demontażu tapicerki przy zamkniętych drzwiach nie ma mowy klamki niby działają prawidłowo wygląda to na awarie zamka jak by ta zapadka w zamku się nie podnosiła 

• 0