Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Filtr kabinowy - który wybrać?


Marlon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zda egzamin filtr kabinowy wazne zeby byl dobrze zamontowany i pasowny. Mozna zawsze zafirmowke zaplacic tylko nasuwa sie pytanie w jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem odnośnik. Chciałem się upewnić czy ten konkretnie pasuje. Może ktoś ma dokładnie taki u siebie i może potwierdzić. Auto bez klimy jeśli ma to znaczenie.

Edytowane przez Marlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te tematy, dzięki, niestety nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie. Kupiłem ten filtr i okazało się, że jest krótszy od oryginalnego o 5 mm. Ma długość 240mm (zewnętrzny wymiar ramki bez zaczepu). Uszczelkę z gąbki musiałem poprawić i przykleić jak należy żeby spełniała swoją funkcję. Na koniec po włożeniu filtra docisnąłem obie części i zabezpieczyłem szeroką taśmą klejącą. Sprawdziłem ręką przy włączonej dmuchawie i co ważne zimne powietrze nie ucieka bokami, tylko trafia do nawiewów.

Oto moje wnioski. Jest to najtańszy filtr, który nie do końca ma właściwe wymiary. Nie przejmuję się tym już jednak, gdyż samo rozwiązanie filtra kabinowego w N15 jest beznadziejne. Między obiema częściami są szczeliny, tak samo między ramkami i obudową, do tego niepewne uszczelnienie z gąbki. Żeby ten filtr działał jak trzeba, to powinien być jednoczęściowy i dobrze wokół uszczelniony tak jak np. filtr powietrza. Jednak lepszy taki nowy filtr, niż żaden lub brudny i śmierdzący, a 5mm w tę czy we w tę raczej nie robi takiej różnicy żeby wydawać więcej. Nadmuch działa dobrze, a paprochy i tak się będą przedostawać w mniejszej lub większej ilości przy tej konstrukcji.

Edytowane przez Marlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w almerze n15 występują dwa rodzaje filtrów kabinowych a jak już go wyjąłeś to wygrzeb liście z puchy 

 

Szkoda że nie jesteś wstanie podać wymiarów lub jakiegoś numeru katalogowego.?!?

Sam widzisz, że chłopak kupił taki jaki mu oferowano i gwarantowano, a jednak to nie to.

 

Ja w IC też kiedyś CHCIAŁEM kupić część do Micry, dokładnie to czujnik/włącznik światła wstecznego. Na stanie mieli 3 rodzaje lecz żaden nie był taki jak mój. Lecz w/g ich katalogu, to nawet po VIN powinny pasować. Nic tylko się uśmiać.

 

Te dwa zdania przemyciłem, aby Cię naprowadzić o co konkretnie chodzi. Jeśli wiesz że dwa, to podaj jakie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, są filtry krótkie i długie, ja mam ten dłuższy. Ale długie filtry też są różnej długości zależnie od producenta. JC Premium jest krótszy o 5mm od tych, które miałem wcześniej, np. Toko. Kosztuje ok. 30 zł, a są też filtry za 80 zł i więcej. Moim zdaniem nie warto przepłacać, bo te droższe filtry też nie są całkiem skuteczne przez nieszczelności między obiema częściami i względem obudowy. Filtr powinien być jak najlepiej dopasowany, ale idealnie i tak nigdy nie będzie. Wolę 2x częściej wymieniać na nowy i czysty, niż jeździć bez lub z zapchanym. Każdy robi jak chce i kupuje to co uważa. Napisałem tylko moje spostrzeżenia, bo sam miałem ostatnio dylemat jaki filtr kupić i jaki będzie dobry. Najważniejsze jest zwrócić uwagę na to czy po zamontowaniu filtra jest szczelnie i czy powietrze nie ucieka bokami. W przeciwnym razie na nogi pasażera będzie wiało zimne powietrze, a nadmuch nie będzie wydajny.

Edytowane przez Marlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Pytanie do was, jak zamontowac podwojny filtr kabinowy, te dziobki maja byc

tak jak na obrazku?

http://e-autoparts.pl/filtr-wentylacja-przestrzeni-pasazerskiej-p-1383968.html

 

czy tak jak tutaj ?

http://allegro.pl/nissan-almera-n15-95-00-filtr-kabinowy-kabiny-l-ca-i6678940375.html#imglayer

Edytowane przez michal007s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziobki maja być obydwa na dole. Najpierw wsuwasz jedną część, podsuwasz ją do góry i wsuwasz na miejsce drugą, a następnie zakładasz blaszaną spinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...