Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd EGR


shelter_kc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten zawór ma to do siebie że ciężko go wyczyścić od strony klapy, a w szczególności sam popychacz. Najlepiej byłoby go uruchomić na "sucho" aby popychacz popracował razem z benzyną ekstrakcyjną. Sprawdź czy na popychaczu nie ma wżer lub innych ubytków. Może dlatego przycina się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zasadnicze pytanie: A jak na sucho go odpalić?

Podać napięcie na kostkę? A jeśli tak to w jakiej konfiguracji?

 

co do wżerów to nie miał. Po oczyszczeniu ładnie błyszczał. Może trochę niedokładnie przy obudowie, ale bałem się porysować powierzchnię i może to to robi krecią robotę. Ale nic, po świętach już sobie zaplanowałem sobotnią robótkę z wymianą płynów ustrojowych i czyszczeniem egr-a po raz wtóry. :)

Pozdr

ML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może rozmawiacie o różnych modelach tych zaworów popychacz to chyba chodzi o starszą podciśnieniową wersję w nowszej jest silnik krokowy i jeśli klapa się zacina to sterownik nie może odczytać ilości kroków jakie wykonał silnik i nie wie w jakim stopniu jest otwarta klapa nie wiem jak jest dokładnie zbudowany ten zawór tzn. czy klapa jest bezpośrednio połączona z silnikiem czy za pomocą paska zębatego bo często zdarza się tak że pasek przeskoczy o kilka ząbków i zawór nie działa tak jak powinien . jak rozbierzesz sprawdź klapa powinna być zamknięta i ręcznie powinna dać się otworzyć ale musisz robić to powoli bez szarpania ale z pewną siłą  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...