Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z ciepłym powietrzem


szostip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.03.2017 o 20:05, JANKES3 napisał:

Odkopuję trochę temat. Mianowicie nie mam problemu z dogrzewaniem, a odwrotnie z zimnym powietrzem. Jak auto dogrzeje się i chcę zniejszyć ogrzewanie to nic nie pomaga do momentu kiedy przekręcę na LO. Jeden stopień wyżej (na 16 stopni C )i nadal dmucha ciepłym też tak macie??

Dzisiaj patrzyłem pod konsole i jak zmniejszam od najwyzszego stopnia ogrzewania w dół to ta zębatka co steruje tym "półksiężycem" nie rusza się aż do momentu gdy z 16stopni przekręcam na LO to obraca całą długość pracy "półksiężyca". Jak wracam na 16 to spowrotem wraca na początek. To normalne? Też tak macie? Zastanawiam się czy ten sterownik nie jest walnięty.

Pozatym strasznie mnie denerwuje gdy skręcam na LO to włącza się odrazu klima, obieg cyrkulacji powietrza zamknięty i full nawiew. Nie pamiętam czy też tak się dzieje jak włączam na HI??ale chyba tak. Macie podobnie??

 

 

 

 

Ponawiam pytanie, wcześniej troche zamieszałem bo nie znałem prawidłowego działania tego sterownika temperatury ( załączam zdjęcie) chodzi o to, że ten półksiężyc obraca tą białą zębatkę, myślalem, że jest na odwrót. Reszta zgadza się z powyższym opisem, moim zdaniem powinno działać tak :

Przekręcam temp z wysokiej na mniejszą np.z 29 na 25 to półksiężyc ze sterownika powinien trochę obrócić zębatkę od klapki nawiewów. U mnie nie dzieje się nic az do momentu jak przekręcę na LO to sterownik obraca zębatkę po całej długości aż do końca. Ktoś może mi pomóc?

post-104181-0-17246200-1489950488_thumb.png

Mam taki sam problem jak powyżej , czy ktoś może poradził z tym sobie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z tego co pamiętam, to w plastiku pod kierownicą, w okolicy "prawego kolana kierowcy" jest czujnik temperatury w kabinie (jest w plastiku taki kwadratowy otwór). Zobacz czy czujnik jest prawidłowo podłączony.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałeś rację 😄 w końcu dzisiaj rozebrałem osłony pod kierownicą i faktycznie z czujnika temperatury kabiny była ściągnięta wtyczka i to był powód usterki. Bardzo dziękuję za cenną wskazówkę i przepraszam że tak długo nie odpisywałem. Zamieszczam fotkę wspomnianego czujnika .

20240326_171938.jpg

20240326_171945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...