Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Primera P11 - problem z rozruchem


Gość Wojtek899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Klubowiczów.

 

Postanowiłem zarejestrować się na stronie Klubu, gdyż mam problem z samochodem, mianowicie z odpalaniem.

 

 

Nagrałem filmik co się dzieje z autkiem podczas rozruchu (link powyżej), nadmieniam, że został w samochodzie wymieniony akumulator oraz zostało sprawdzone wszystko odnośnie ładowania, a samochód, jak zapala z trudem, tak zapala. 
Może znajdzie się ktoś kto miał podobny problem i wskaże w czym jest rzecz.

 

Opis samochodu:
Nissan Primera 1.6 16V 1997r.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak akumulator nowy sprawdzić masy i rozrusznik może już bardzo wyrobione tuleje w rozruszniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak akumulator nowy sprawdzić masy i rozrusznik może już bardzo wyrobione tuleje w rozruszniku.

 

Jak dla mnie również w pierwszej kolejności rozrusznik do sprawdzenia - z filmiku wynika że w czasie próby rozruchu przygasają kontrolki - czyli wygląda to tak jakby rozrusznik pobierał większy prąd niż powinien, a jednoczęsnie "nie miał siły kręcić". Bardzo podobnie zachowywał się mój stary rozrusznik . W chłodniejsze dni nawet czesto się zawieszał tzn robił jakby pół obrotu i stawał , a kontrolki mocno przygasały. Po rozbiórce stwierdziłem że tulejki były ok, ale częściowo zniszczona była izolacja stojana, no i cały był wewnątrz "zasyfiony" pyłem ze szczotek. Po czyszczeniu  1-2 miesiące było ok, ale potem znowu źle , w końcu wymieniłem na "ładną używkę". Niestety w P11 1.6 przed Fl najczęściej montowany był rozrusznik Magneti Marelli - słaby i awaryjny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rozruszniku skończyły sie szczotki, ewentualnie tulejki powycierane.

 

czas najwyzszy go wymontowac i przejrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawdz też plus z aku do rozrusznika, ja miałem tak w carinie, cięzko odpalała niby kable ok a jak pociągnąłem właśnie za plus to z kilkudziestu żyłek (linka) trzymał sie na max 10, po wymianie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...