Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie 1,6 benzyna 160 KM


abp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak przejadę trochę kilometrów w różnych warunkach to napiszę więcej o spalaniu - tylko nie będzie to raczej rekordowo niskie zużycie bo raczej wolę dynamiczny sposób poruszania od ekojazdy...

No raczej! Też myślę, że mając 163 koniki do dyspozycji ciężko by było osiągać średnio 7 l.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chaddy gratulacje :) fajnie będzie się jeździło.

 

Koledzy, co do panoramy- szybko spowszednieje. Miałem w lagunie tzw okno dachowe duże, panoramę przez 5 lat na 407-ce i teraz też zakupiłem z QQ. Jest to raczej przyzwyczajenie. Bez tego spokojnie mógłbym śmigać. To radość raczej dla pasażerów z tyłu. Zdecydowanie na ich miejscu chciałbym mieć nawiew w drugim rzędzie. A tu taka żenująca wpadka.... nie ma takiej opcji..... (ciekawe... bo na Ukrainie i u Ruskich jest nawiew <_< )

 

 

sorki za OT

 

Spalanie mimo żwawej jazdy tylko po mieście i krótkie odcinki to około 10l/100km. Zdecydowanie świetnie. Takie wyniki miałem w Twingo 1.2 świętej pamięci..... :10_9_206:

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o jakieś 2 litry więcej w porównaniu z 1.2. Przynajmniej porównując do mojego egzemplarza.

Ale pewnie tez jezdzisz calkiem inaczej. Inna masz dynamike jazdy. Stad ta roznica w spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Po drugie mieszkam w małym mieście więc to też ma znaczenie. Jednak bez względu na te niuanse uważam, że silnik 1.2 w warunkach miejskich lub jazdy drogami lokalnymi, gdy wykorzystuje się zwykle jakiś nieduży procent jego mocy, spali mniej niż 1.6. Odwrotna sytuacja będzie pewnie na drogach szybkiego ruchu czy autostradach, gdzie 1.6 będzie dysponował jeszcze nadwyżką mocy, a 1.2 dostanie zadyszki.

Kilka dni temu przekonałem się o tym na własnej skórze, gdy miałem wyjazd do Poznania (ok.180 km w jedną stronę) i w jedną stronę jechałem po A2, a z powrotem zwykłą drogą. No i na zwykłej drodze, przy prędkościach do 120 km/h (w większości koło stówki) osiągnąłem średnie spalanie poniżej 7 l/100 km. Ta sama odległość, ale po autostradzie i z prędkościami powyżej 120 km/h spowodowała, że ciężko było mi zmieścić się w 8 l/100 km. Po prostu ten mały silnik 1.2 DIG-T przy prędkościach autostradowych zaczyna mieć ciężko i granicą rozsądnego spalania jest prędkość 120, góra 130 km/h. Powyżej tej prędkości spalanie rośnie lawinowo. Fakt, że bez większego trudu rozpędziłem się do 160 km/h, ale utrzymując taką prędkość stale spaliłbym pewnie ok.12 l/100 km.

W tych samych warunkach (autostradowych) wasz silnik 1.6 spisze się bez dwóch zdań lepiej i nie zdziwię się jeśli spali mniej. Na drogach lokalnych, jak wspomniałem wyżej, odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. W miescie 1.6 napewno spali wiecej. Wg teorii mialo to byc ok 1l wiecej ale poza miastem roznice beda juz zanikac a na autostradzie bedzie na odwrot, 1.6 spali mniej niz 1.2. Ale to wszystko zalezy od stylu jazdy. Bo moze sie zdazyc ze ktos 1.6 nawet w miescie spali mniej niz 1.2 Wiec podchodzil bym troche z rezerwa do wszelkich raportow spalania jesli nie ma w nich mowy o stylu jazdy.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc trzeba zrobić zlot i wymienić się samochodami. Zrobię kilkaset km samochodem Gregsona  ;), a on moim i będziemy mieli jakieś miarodajne pojęcie.

Ponieważ Gregsoniku Twoja żona jest teraz sama, to ja już jadę. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc trzeba zrobić zlot i wymienić się samochodami. Zrobię kilkaset km samochodem Gregsona  ;), a on moim i będziemy mieli jakieś miarodajne pojęcie.

Ponieważ Gregsoniku Twoja żona jest teraz sama, to ja już jadę. :D

Tu juz tu nie sciemniaj. Widze, ze na takim zlocie to nie tylko samochodami chcialbys sie wymienic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ma się sprawa z mocą silnikiem 1,6 w porównaniu z podstaową wersją przy jeździe w mieście i jak jest z turbodziurą, czy jest w ogóle wyczuwalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ma się sprawa z mocą silnikiem 1,6 w porównaniu z podstaową wersją przy jeździe w mieście i jak jest z turbodziurą, czy jest w ogóle wyczuwalna?

Motor  zapiernicza jak mały Kaziu. Fajny silniczek, ale paliwożerny. :) 9 sek i stóffka na budziku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza paliwożerny? Podaj szczegóły


9 sek. miała moja hania 1.8 ale to było 7 lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zużywa trochę wiecej niż producent deklaruje, oczywiście można  osiągnać jeszcze więcej. Ciezko porównać mi obydwie dziury gdyż 1.2 jezdziłem tylko na próbnej  i to nie gazowałem tak jak na swoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czuje dziury. Turbo  ciagnie tak od 2.5-3 tys troche pózniej niz w dieslu a jak wystartuje to  czuć dynamikę auta .Według mnie mega silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Varicella

Witajcie... kilka słów o spalaniu 1,6.... ogólnie żadne eko mnie nie interesowało.... Więc... przejechałem przez miesiąc 750km. 400 w mieście - spalanie 11,2l/100km, 350 trasa. Z czego połowa na autostradzie z prędkością 140km/h - spalanie 8l/100km (nie do wiary!!!) i druga połowa- drogi zwykłe z prędkością około 90km/h z spalaniem średnim 5,4l/100km. Miło zaskakuje na trasie :)

PS: to na zwykłych drogach 5,4l/100km  nie zaskakuje , traktory i ciężarówki skutecznie zmniejszają szansę na zwiększenie spalania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 163 czy 190 to az taka roznica? No chyba, ze miedzy nimi jest jeszcze inna roznica ktora przemawiala by za Jukowym 1.6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...