Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] olej na pokrywie zaworów w 1,8...


mwink

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu na pokrywie zaworów przy pierwszej od lewej cewce zbiera mi się olej. Próbowałem ustalić źródło wycieku i jedyne co wydaje mi się możliwe, to wyciek spod śruby, która znajduje się zaraz obok miejsca z olejem. Co ciekawe, po drugiej stronie cewki też jest trochę zawilgocone. Wykręciłem tą śrubę z ciekawości, żeby zobaczyć jak wygląda i po wykręceniu okazało sie, że na gwincie śruby na dole znajduje się około 2 milimetrowy gwint (jak sprężynka) ze środka silnika. Obecnie sytuacja wygląda jak na zdjęciach. Nie dokręcałem tej śruby na siłę, bo boję się że coś ukręcę i sytuacja jeszcze się pogorszy.

Spotkaliście się z takim problemem?

UUL2PdX.jpg

 

UeTSI7p.jpg

 

rdHiAEm.jpg

 

 

 

0NeVIpl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podkładki, a podkładka.

tylko 1 jest potrzebna. Koszt w zaleznosci od sklepu 0,20-1zł.

Dokrecic bedziesz troche musiał, zeby uszczelniła. Oczywiscie nie na chama, ale troche siły jednak trzeba przyłozyc.

tak czy owak to bedzie najlepszy pomysł.

 

Mozesz jeszcze zamiast tej podkładki wsadzic oringa (ale wtedy trzeba srube dokrecic leciutko, z duzym umiarem, bo guma łatwo sie rwie.

 

Powiem tak

O ile jakistam gwint został, to dawaj podkładke miedziana.

A jak juz jest kopletnie zerwany, to składaj na oringa- powinno tez uszczelnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedź.

Zakupiłem podkładkę miedzianą o grubości 1mm, ale okazało się że dotychczasowa śruba nie chwyta gwintu i nie da się jej zakręcić. Wymieniłem ją na śrubę o 1cm dłuższą. Wkręciła się bez problemu. Od tygodnia jak na razie sucho w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...