Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamerka w samochodzie?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy moglbys umiescic jakies zdjecie jak taka kamerka wyglada w QQ- tylko zdjecie przedniej szyby? Chcialbym zobaczyc czy sie rzuca w oczy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, auto mam na polską firmę kupione. A w tej chwili już mi naprawdę obojętne czy kierownica po prawej czy po lewej,tak samo się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedyś ( nie tak dawno) nie można było w UK poruszać się się autem z kierownicą po lewej stronie?

Zmieniło się coś? Jak to wygląda obecnie?

Sorry, że zbaczam z tematu - ale jestem ciekawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedyś ( nie tak dawno) nie można było w UK poruszać się się autem z kierownicą po lewej stronie?

Zmieniło się coś? Jak to wygląda obecnie?

Sorry, że zbaczam z tematu - ale jestem ciekawa :)

No więc wygląda to tak - w UK zawsze można było zarejestrować auto z kierownicą po lewej stronie. Oni mają podejście dość kolonialne do tego, i jest sporo Anglików którzy spędzają 3/4 roku w Hiszpanii/Francji, więc mają auta z kierownicą po lewej na brytyjskich numerach. Wcale nie stanowi to jakieś nie wiadomo jakiej atrakcji, dość normalnie do tego podchodzą.

 

A co do jeżdżenia zagranicznym autem w UK, to jest to trochę skomplikowane. Jeżeli odwiedzasz Wielką Brytanię,to oczywiście możesz jeździć swoim autem z kierownicą po lewej - do 6 miesięcy w ciągu roku maksimum. Sprawa komplikuje się,jeżeli jesteś "rezydentem" - więc mieszkasz, pracujesz itp. Wtedy nie możesz w ogóle mieć auta na obcych numerach. ALE - jest od tego wyjątek. Jeżeli samochód jest własnością firmy z EU, a Ty wykorzystujesz go do celów firmowych(tak jak ja) to jeżeli auto ma wszystkie przeglądy i ważne ubezpieczenie to możesz jeździć bez ograniczeń. Oczywiście musisz mieć adaptery na światła(naklejki/przestawione fabrycznie). Byłem w DVLA(taki wydział komunikacji ), oraz na komendzie policji tutaj się o to specjalnie pytać - mam bezpośrednie potwierdzenie że tak jest i nikt się nie będzie czepiał. Musisz tylko zawsze mieć przy sobie prawo jazdy+dokumenty do auta+potwierdzenie ubezpieczenia+pismo z firmy że auto jest wykorzystywane na terenie UK do celów firmowych. I tyle.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moglbys umiescic jakies zdjecie jak taka kamerka wyglada w QQ- tylko zdjecie przedniej szyby? Chcialbym zobaczyc czy sie rzuca w oczy czy nie.A

A mam pytanko chodzi o zdjęcie z środka czy z zewnątrz?

Z zewnątrz widać przedewszystkim tą białą przyzsawkę z uchwytu.

 

mC43Pr.jpg

 

Powiem szczerze że dzisiaj próbowałem znaleźć dobre miejsce do zamontowania i przy safety pack'u nie idzie znaleźć dobrego miejsca.

Konsola z nissanowskimi kamerami zajmuje dużo miejsca i niestety jak próbuje umieścić kamerę w miarę nieprzeszkadzającym miejscu to się w kadr łapie czarna skrzynka z saftety pack'a :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. O to mi chodzilo. Mnie wlasnie chodzilo o zdjecie z zewnatrz bo ciekaw jestem czy taka kamerka rzuca sie w oczy.

Dla mnie idealna by byla taka niewidoczna :) czym niejsza tym lepiej ale rejestrujaca dobry obraz. Podglad z tylu mi nie jest do niczego potrzebny. Jesli mialbym potrzebe przejrzenia materialu to spokojnie moge karte wyjac i na lapku obejrzec.

Tak, ze mimo ze Mio to dobre kamerki poszukam czegos mniejszego jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. O to mi chodzilo. Mnie wlasnie chodzilo o zdjecie z zewnatrz bo ciekaw jestem czy taka kamerka rzuca sie w oczy.

Dla mnie idealna by byla taka niewidoczna :) czym niejsza tym lepiej ale rejestrujaca dobry obraz. Podglad z tylu mi nie jest do niczego potrzebny. Jesli mialbym potrzebe przejrzenia materialu to spokojnie moge karte wyjac i na lapku obejrzec.

Tak, ze mimo ze Mio to dobre kamerki poszukam czegos mniejszego jeszcze.

Z tego co słyszałem,jedyne jeszcze lepsze jakościowo są kamerki firmy BlackVue - są w dodatku malutkie i nie mają ekranu,który faktycznie jest zbędny. Tylko że no......strasznie droga sprawa. Najtańszy model na allegro widzę za ponad 1000zł. No i jest jeszcze model który ma dwie kamery - tylnią podłącza się kablem do przedniej,wtedy nagrywa wszystko na jedną kartę. Ale to już bajeczne pieniędze.

 

http://www.blackvue.co.uk/

 

Sama kamerka na przód:

http://allegro.pl/rejestrator-samochodowy-blackvue-dr500gw-16gb-i5064071789.html

 

Zestaw przód tył:

http://allegro.pl/blackvue-dr550gw-2ch-blackbox-przod-tyl-gps-i5059746444.html

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, rozmiar mysle ze idealny ale cena....poza zasiegiem. Chcialbym tak wydac na kamerke do 500-600zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella

A mam pytanko chodzi o zdjęcie z środka czy z zewnątrz?

Z zewnątrz widać przedewszystkim tą białą przyzsawkę z uchwytu.

 

mC43Pr.jpg

 

Powiem szczerze że dzisiaj próbowałem znaleźć dobre miejsce do zamontowania i przy safety pack'u nie idzie znaleźć dobrego miejsca.

Konsola z nissanowskimi kamerami zajmuje dużo miejsca i niestety jak próbuje umieścić kamerę w miarę nieprzeszkadzającym miejscu to się w kadr łapie czarna skrzynka z saftety pack'a :(

Moja mniej rzuca się w oczy... chyba

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Mio sa na takiej bialej stopce? I jak Falcon napisal wczesniej, faktycznie stopka w tym wszystkim rzuca sie najbardziej w oczy :)

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gambiting - Nie odpada Ci kamerka przyssana do tej chropowatej nawierzchni na szybie? Ja zamontowałem tam pierwotnie Mio i mimo, że przyssawka jest dobrej jakości i mocno się przysysa, to po kilku godzinach mi odpadła :) Może masz na to jakiś patent?

 

U Kolegi Varicella stopka chyba tak wyszła biało, bo zdjęcie zrobione pod światło. Chyba wszystkie Mio oryginalne przyssawki mają przezroczyste (gumowe), a reszta (plastik) jest czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gambiting - Nie odpada Ci kamerka przyssana do tej chropowatej nawierzchni na szybie? Ja zamontowałem tam pierwotnie Mio i mimo, że przyssawka jest dobrej jakości i mocno się przysysa, to po kilku godzinach mi odpadła :) Może masz na to jakiś patent?

 

U Kolegi Varicella stopka chyba tak wyszła biało, bo zdjęcie zrobione pod światło. Chyba wszystkie Mio oryginalne przyssawki mają przezroczyste (gumowe), a reszta (plastik) jest czarny.

Kamerkę mam od lipca zeszłego roku i odpadła mi tylko raz....w środku nocy, załączając alarm :P Ale poza tym jednym jedynym razem,nigdy. I nie,żaden trick,ani na klej ani na ślinę,po prostu trzyma się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kamerka jest bliżej pasażera (zaraz obok czarnego nadruku :D), maksymalnie blisko podsufitki. Ostatnio jadąc jako pasażer (co zdarza mi się niezwykle rzadko) zauważyłem, że wchodzi trochę za bardzo w pole widzenia pasażera. Chyba muszę spróbować jeszcze raz ją zamontować na tej perforacji :) Dzięki za pomoc :).

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co przepraszam.....w Niemczech nie wolno w ogóle ich używać???? To dopiero idiotyzm!! 

 

Edit: No i dokładnie poczytałem jak to wygląda i jak zwykle TVN24 popisał się wiedzą. W Niemczech na pewno można legalnie używać kamerek w samochodzie[1], nie wolno tylko wrzucać nagrań do internetu,chyba że zasłonimy twarze i numery rejestracyjne. Nagranie z auta także nie zostanie przyjęte przez sąd w razie wypadku,chyba,że sędzia zadecyduje inaczej. Ale nie ma prawa przeciwko temu. Jedynym Europejskim krajem który całkowicie zakazuje ich użytkowania jest Austria.

 

 

[1] http://www.spiegel.de/auto/aktuell/dashcam-videokamera-verstoesst-gegen-datenschutzgesetz-a-985756.html

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno siebie nauczyłem i dziecko, że wszelkie niusy z netu należy podzielić przez 4 i potem się jeszcze zastanowić czy to nie głupota. A już jak to publikuje jakaś dziennikarzyna na portalu - to należy to traktować jak artykuł w FAKCie (albo jak ktoś pamięta, kiedyś za młodości była podobna gazeta nazywała się SKANDALE hihih).

Idąc logiką przekazaną na ONECIE nie miały by miejsca programy typu Stop Drogówka czy Uwaga Pirat lub USTERKA itp.

Ja sobie postanowiłem, że gdyby mnie zatrzymała policja z ekipą TV to oświadczyłbym, że nie życzę sobie nieodpłatnego udziału w programie TV.

Nie przekonują mnie twierdzenie, że oni nie kręcą kierowcy - tylko pracę policji i że zniekształcą głos i zamażą twarz. Zarabiają na mnie emitując program to nie godzę się robić tego charytatywnie. Niech sobie (odpłatnie) wynajmą statystów lub aktorów amatorów jak w W-11 i tym podobnych.

Idąc ich logiką aktir wcielający się w rolę Chewbacca w Gwiezdnych Wojnach nie dostał gaży bo występował w pełnym kostiumie i miał zniekształcony głos ;-)

Oczywiście nie mam zielonego pojęcia czy moja logika miałaby jakiekolwiek szanse w sądzie przy dochodzeniu swojej gaży za występ. Tak sobie po prostu wykombinowałem hihihihi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerminadel

Najlepiej unikać takich sytuacji ... i nie będzie dylematów z 'ekranem" . A w sądzie to już z paragrafu możesz "dostać się do mediów " ;)

Uważam,że bez  kamerek nie wyeliminujemy takich Frogów i podobnych  a i bez nich nieszczęść nie brakuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to puki to jest jeszcze legalne:) zamontowałem u siebie, kabel wpuszczony w podsufitke, potem w słupek A do skrzynki bezpieczników, podłączone bezpośrednio pod zasilanie. Kamerka odpala się po uruchomieniu silnika i wyłącza się po zgaszeniu. nie jest to jakiś mega sprzęt ale jakość filmików zadowalająca.

post-83656-0-93918900-1424706104_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...