Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamerka w samochodzie?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.11.2019 o 22:58, Mariusz-M napisał:

Ostatnio w służbowym aucie testowałem na trasie nad morze kamerkę Mikavi PQ4. Zero problemów z szybkością działania urządzenia. Obraz wyraźny ze szczegółami. Podłączona klasycznie pod zapalniczkę. Jedna kamerka na dwa auta. Jak się sprawdzi będzie zakup drugiej.

Też mam tą kamerkę. Jak już testujesz to podłącz sobie adapter ACC, który masz w zestawie pod instalację i odpal funkcję trybu parkingowego. Nie będziesz musiał robić obejść, bardzo użyteczny dodatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.11.2019 o 20:09, Czajen napisał:

Też mam tą kamerkę. Jak już testujesz to podłącz sobie adapter ACC, który masz w zestawie pod instalację i odpal funkcję trybu parkingowego. Nie będziesz musiał robić obejść, bardzo użyteczny dodatek. 

ten adapter spoko sprawa. Na pewno ułatwia wykorzystanie w 100% możliwości kamerki. Nie każdy ma umiejętności i wiedzę aby zrobić obejścia instalacji elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2019 o 19:00, Mariusz-M napisał:

ten adapter spoko sprawa. Na pewno ułatwia wykorzystanie w 100% możliwości kamerki. Nie każdy ma umiejętności i wiedzę aby zrobić obejścia instalacji elektrycznej.

tu masz na filmiku jak to się podłącza https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-mikavi-pq4-dual - nie jest to specjalnie skomplikowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 19:52, Czajen napisał:

tu masz na filmiku jak to się podłącza https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-mikavi-pq4-dual - nie jest to specjalnie skomplikowane

Dzięki za filmiki. Wszystko wygląda wyraźnie. Obraz płynny. Ten obraz z tyłu też duży plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pytanie do osób, które mają tylną kamerę: czy można poprowadzić kabel w podsufitce (obok szklanego dachu)? czy ze względu na kurtynę lepiej puścić go dołem? I druga sprawa: mam w zestawie kabel 6 m i zastanawiam się czy starczy jak puszczę dołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam ostatnio stłuczkę i pomyślałam, że przydałaby się kamerka aby wykazać moją niewinność, co warto obecnie kupić?? Czy montaż takiej kamerki jest trudny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej poprowadzić kabel nad drzwiami. Trochę gimnastyki wymaga przeciągnięcie do tylnej klapy.  Ten kabel który masz w zestawie  bez problemy starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Czech napisał:

Najłatwiej poprowadzić kabel nad drzwiami. Trochę gimnastyki wymaga przeciągnięcie do tylnej klapy.  Ten kabel który masz w zestawie  bez problemy starcza.

Sama raczej tego nie zrobię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej filozofii. Bez problemu założyłem całość sam.

Agnesss - jaki rejestrator chcesz kupić?

Edytowane przez Czech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłączał ktoś może Viofo 129 przy pomocy https://www.viofo.pl/oferta/akcesoria/hardwire ?

Pod jakie bezpieczniki w QQ najlepiej podłączyć stałe zasilanie z baterii oraz napięcie zapłonu ? 

Wiem że jest coś takiego że radio wyłącza całkowicie zasilanie po jakimś czasie, tak więc nie wiem czy jest jakis bezpiecznik który ma cały czas zasilanie.

Zastanawiam się czy tak podłączyć: qashqai%20radio%20fuse-faan1e0iwafje4f1a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kostce są bezpieczniki pod stałym napięciem.Musisz sprawdzić miernikiem ,albo żarówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2019 o 10:54, Czech napisał:

Ja Viofo mam podłączoną do pierwszego z lewej w górnym rzędzie (15A) - jest to stałe 12V, oraz do trzeciego (5A) - ACC. Masa oczywiście pod wkręt jak u Ciebie.

Dwie strony wcześniej opisałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Viofo mam podłączoną do pierwszego z lewej w górnym rzędzie (15A) - jest to stałe 12V, oraz do trzeciego (5A) - ACC. Masa oczywiście pod wkręt jak u Ciebie.

Cześć, prześledziłem cały wątek i chciałbym sie upewnić, że nic nie narozrabiamy w instalacji:

+ podłączamy w górnym rzędzie do 1. (15A) lub do 5 (10A) bezpiecznika od lewej;

ACC podłączamy do bezpiecznika nr 3 od lewej -PYTANIE w którym rzędzie -górnym czy dolnym (oba są 5A)?

- masa pod śrubę.

 

Napięcie jest w górnym rzędzie w dolnym styku bezpiecznika, a w dolnym rzędzie odwrotnie czyli w górnym styku -zgadza się?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nikt nie odpowiedział, więc podłączyłem zgodnie z wcześniejszymi sugestiami. Kamerka działa, ale...

przy aktywnym trybie Start/Stop wpada w tryb parkingowy po wyłączeniu silnika i juz nie włącza się ponownie po automatycznym odpaleniu silnika (dioda nie zapala się). Jakieś pomysły ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 10:31, Pavllo napisał:

i ja mam od wczoraj A119 z Aliexpress.

Cena po rabatach 255PLN, niestety dowalili VAt +72PLN (z opłatami)

 

schowałem za lusterkiem, nie rzuca się w oczy, a z zewnątrz wygląda jak kolejny czujnik

IMG_20180510_072244.jpg

Pavlllo, mam pytanie, ta kamerka nie zasłania tobie tego czujnika co jest w lusterku??? Nawiasem mówiąc to nie wiem od czego on jest

Edytowane przez Intruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Intruz napisał:

Pavlllo, mam pytanie, ta kamerka nie zasłania tobie tego czujnika co jest w lusterku??? Nawiasem mówiąc to nie wiem od czego on jest

Czujnik jest od automatycznego ściemniania lustra fotochromatycznego w tymże lusterku.

A co do takiego umiejscowienia kamerki - to wg mnie lepiej jest z drugiej strony. Choć może bardziej z modułem GPS. Ta na zdjęciu jest bez modułu. Moduł jest grubości paczki papierosów. Umiejscowienie tak jak kolega Pavllo powoduje, że mniejsza osoba (np. żona, kochanka, córka Jarosław K.) nie będzie mogła ustawić prawidłowo lusterka wstecznego bo już nie da się bardziej go przechylić w lewo.

Ot taka moja rada - bo kamera jest przyklejana i potem trudno ja przenieść gdzie i indziej. Ja w ogóle zanim skorzystałem z tej taśmy 3M - przykleiłem ja na zwykłą dwustronną i testowałem jej ułożenie czy nie przeszkadza.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...