Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Elektryka - aparat zapłonowy w R50(chyba)


Eregmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowo-zarejestrowanym użytkownikiem. Poszukuję rozwiązania problemu awarii elektryki w ... i tu się zaczyna problem.

Wg.ASO, na podstawie nr.VIN, samochód jest w I wersji. Zaś wg.danych podejrzanych w Wikipedii, jest to już II wersja Pathfindera. ASO wydaje się bardziej wiarygodnym źródłem, ale - samochód to Pathfinder z 1999r, 5-drzwiowy z silnikiem 3.3 V6 150KM. Czy to możliwe, aby była to pierwsza wersja Pathfindera?

Problem - padła elektryka. Konkretnie moduł zapłonowy lub cewka zapłonowa. Szukam części i nie mogę znaleźć. Wg. mechanika odpowiednie numery katalogowe spisane z wymontowanych części to:

 

moduł zapłonu 8324rsb-56
aparat zapłonowy - 22IPO-1W600

Takich numerów nigdzie nie mogę znaleźć. Jest za to 22100-1W600(do 602), ale ten moduł raz jest jako do Pata I, raz do Pata II.

Czy ktoś ma dostęp i może ustalić, jaki jest nr.katalogowy modułu zapłonu i aparatu zapłonowego do I wersji Pathfindera?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj VIN zobaczymy co w katalogu powinno być. Ale w ASO to chyba jacyś k****** pracują. Pierwsza generacja Patka czytaj W21 było produkowana do 1995 i nie było w niej silnika 3.3. R50 czyli druga generacja była produkowana od 1995 do 2005 roku i na liście widnieje silnik 3.3 (VG33E).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vin JN1TAZR50U0002180

No właśnie - ciekawa rozbieżność, aczkolwiek źródłem bardziej wiarygodnym powinno być źródło(ASO Nissana).

Szukam kopulki i palec rodzielacza  w ostatecznosci cały aparat zapłonowy. Gorsza sprawa to to, że mechanik sam nie jest pewien, czy to to. A samochód stoi daleko, bo na Mazurach, więc nie ma jak teraz samemu sprawdzić części, numerów, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patek R50, produkcja 04.1998r, wersja SE, silnik VG55E (3.3L), skrzynia automatyczna.

Kompletny aparat zapłonowy: 221001W600, lub alternatywny 221001W601

Kopułka aparatu zapłonowego: 221620W000

Palec rozdzielacza: 221571W600

 

Elementy pasujące z innych autek: Terrano R50 97'-2000', Frontier (D22U), Xterra (WD22), Quest (V41, tylko palec aparatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...