Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Czujnik położenia wału


Gość matiii1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matiii1986

Witam Panowie. Mam do wymiany czujnik położenia wału w mojej Primerze 1.6 benzyna, 2005r. Powiedzcie mi proszę gdzie dokładnie jest on umiejscowiony ?

 

Wklepując na ebayu "crankshaft sensor" wyskakują mi dwa rodzaje:

 

image.jpg

 

 

i taki

 

 

image.jpg

 

Który to dokładnie jest ?? Jak widać na załączonych zdjęciach jest inne wejście.

Z góry dzięki :rolleyes:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp od dołu. Pierwszy na zdjęciu. Najlepiej kup oryginał na aledrogo są w dobrych cenach - niedawno miałem ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp od dołu. Pierwszy na zdjęciu. Najlepiej kup oryginał na aledrogo są w dobrych cenach - niedawno miałem ten sam problem.

 

Jak objawia się ten problem? Silnik dostający czkawki na bardzo wysokich obrotach to może być to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matiii1986

U mnie sa dwa objawy: problem z odpalaniem a drugi to gdy silnik jest włączony i "chodzi" na jałowym biegu to czasami samoistnie gaśnie Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez matiii1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to u mnie nie to, bo nigdy takiej sytuacji nie miałem. Warsztat mi sugerował wymianę, bo podobno komputer to wskazuje, ale objawów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie mam nissana primere p12 1.8 u mnie tez pokazało czujnik wału czek sie nie pali na desce ale auto raz ma moc a raz jest zamulony wciskam pedal gazu do konca a on po mału przyspiesza i ciezko wchodzi na obroty. Czy wymiana czujnika poprawi to , z odpaleniem nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamienisz czujniki położenia wału i położenia wałka rozrządu, i wyskoczy Ci błąd tego drugiego, znaczy że ewidentnie czujnik jest winny.

Ja oddałem auto takiemu mojemu lokalnemu specowi i on sprawdził zachowanie czujnika pod oscyloskopem po ogrzaniu go i okazało się że momentalnie wypada on ze swojej charakterystyki. Więc miałem pewność i nie trzeba było niczego miejscami zamieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyscilem czujnik zmywaczem i auto chodzi elegancko mysle ze to jego wina zamowilem nowy w sklepie na czujniku sa dwie jasne plamy czy tak ma byc jagby przetarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na moim też były takie dziwne wytarcia. Nie mam pojęcia skąd mogły się wziąć.

 

20150315-080308-1.jpg

 

20150315-080323-1.jpg

 

20150315-080337-2-1.jpg

 

20150315-080343-2-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem i kłopoty ustały. Zastanawiają mnie tylko te półokrągłe wytarcia, od czego i dlaczego mogły powstać...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyczyszczeni czujnika auto chodzi dobrze zrobiłem ponad 100 km i jest ok ale kupiłem nowy i wymieniłem mysle ze stary jest dobry jesli ktos ma chec sprzedam za pare groszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

cześć mam pytanie co do wyjęcia czujnika wału. Nie dosyć że dojście kijowe to strasznie mocno u mnie siedzi czy jest może jakiś myk, żeby wylazł  łatwiej i by niczego nie połamać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...