Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przednie halogeny


nowakm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatnie jazdy w nocy uruchomiłem przednie halogenki i okazuję się, że świecą one na sam dół  praktycznie nic nieoświetlają . Nie można ich podregulować  w góre ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest regulacja,praktycznie każde mają bo inaczej być nie może.Miałem kiedyś w rękach halogeny do Note i tam była śrubka pod takim małym kołpakiem ,nią sie regulowało.

Co do samej regulacji,ciężko się dostać do nich bo są od spodu zabudowane.Ciekawe czy stacja diagnostyczna by to ustawiła.

Światła halogenów powinny oświetlać szeroko,w granicach max 15 do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatnie jazdy w nocy uruchomiłem przednie halogenki i okazuję się, że świecą one na sam dół  praktycznie nic nieoświetlają . Nie można ich podregulować  w góre ??

A wyłączyłeś wtedy mijania (dla testów) by zobaczyć faktyczny zasięg halogenków? Może ich zasięg "przyćmiły" mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyłączyłeś wtedy mijania (dla testów) by zobaczyć faktyczny zasięg halogenków? Może ich zasięg "przyćmiły" mijania.

 tak  postojówki + halogeny i świeciły jakies pół metra przed autem a powinny zdecydowanie dalej. Srubka jest  do regulacji  w kazdym halogenie ale jak sie do niego dostać jak wszystko od spodu zabudowane plastikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest duuuuży problem.

Bo,musiałbyś mieć prosty teren To raz!

Musiałbyś wyznaczyć sobie w tym terenie krechę na podłożu do której światło miałoby docierać To dwa!

A trzy,musiałby to byc teren w którym mógłbyś odpiąć plastiki i dostać się do halusów.

Można to zrobić w garażu.Ale w tedy należy zmierzyć wysokość od podłoża do środka halogenu i zakładając obniżenie o 2% na 1 metr zrobić sobie tablicę ,na której narysować linię o 2 cm niżej niż jest środek halogenu i postawić ją w odległości 1m od lampy.W tedy można się bawić w regulację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ostatnio wymianę żarówek  i poprawne ustawianie reflektorów przeciwmgielnych.

Tak mają świecić i na taką odległość przy jeździe we mgle takie ustawienie jest poprawne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pewnie są poprawnie włożone ale fabryczne Osramy świecą jak lampa naftowa.

Ja wywaliłem standardowe i ostatecznie zainstalowałem też Osramy ale takie

http://allegro.pl/osram-h8-cool-blue-intense-xenon-look-4200k-nowosc-i5040821112.html

We mgle ładnie dają ale przy ustawieniu na 40m!

Wiem że do mgły są najlepsze żółte ale ja nie lubię sadzonych jaj w kloszach i lampach  :)

Do walki z mgłą najlepsze Osram Super All Season +30 ,ale ta żółć  :blink:  

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W J11 są H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie trzeba, żeby lampa źle świeciła, wystarczy, że włókno żarówki nie będzie w ognisku zwierciadła i już będzie kaplica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ustawiane standardowe Osramy H8  idealnie na stacji przeglądów.

Jak gówniano świeciły tak przy poprawnym ustawieniu nic się nie zmieniło .

Lampy naftowe z przodu i tyle.

Jacko H7 to wy macie ale w drogowych ,a taki mały halogen jaki jest w J11 nie ma H7?!

Tylko pewnie H8.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jes sir! Mea culpa!.zasugerowałem się halusami które zakladałem w Note,miały H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H8 sa w halogenach maja 35w w mijania sa h11 maja 55w. Mozna wymienic na te mocniejsze bolce mocowania sa takie same jak i cala zarowka roznia sie tylko moca. Nie wiem dlaczego producent nie zastosowal 55w. Moze halusy maja tylko doswietlic dol we mgle i te 35w wystarczy.

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem !. Zaczynam bardzo wcześnie dzień więc światła przeciwmgielne często są potrzebne. Moje świeciły tak nisko że stanąłem i sprawdzałem czy się palą. Będąc w serwisie w sprawie fałszywych alarmów prosiłem by skorygowali ustawienie świateł przeciwmgielnych. W odpowiedzi usłyszałem że światła te są osadzone bez możliwości regulacji. Po prostu orły. Wystarczy długi płaski śrubokręt ok. 20 cm niezbyt szeroki. W osłonie pod zderzakiem jest otwór do tego celu.

Śruba ma zagłębienie, rodzaj tulejki ułatwiającej trafienie. Samochody są nowe więc bardzo lekko się to obraca. W moim przypadku w zestawieniu ze światłami

głównym diodowymi te świecą jak świeczki. Nie wiem jakie tam są żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dokładnie zabudowany plastikami ale są otwory do regulacji halogenów napewno!

Jeśli macie H8 to polecam te Osramy Cool Blue H8 dają czyste białe siwiało o barwie nie 4200K ale 4000K  mają homologacje!

Mam H4 i W5W o barwie 4000K i te Osramy H8 mają taką samą barwę 4000K ,świeci się pięknie nowocześnie.

A jak macie te mijania full led w J11 to pięknie się zgrają barwą te Osramy H8 w halogenach  :)

Tu najtaniej bo to Hurtownia oświetlenia -http://allegro.pl/zarowki-osram-h8-cool-blue-intense-xenonlook-4200k-i5034656891.html

 

 

nowakm

Jak byś wsadził do tej popierdułki na 35w- 55w to obudowa by się tej popierdułki  potopiła! nie od razu ale zaczęła by płynąć :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H8 35w takie sa zarowki we wszystkich j11. One nie musza mocno swiecic dlatego jest tyloo 35w. One maja doswietlic dol by byly widoczne pasy we mgle

:) Dokładnie zabudowany plastikami ale są otwory do regulacji halogenów napewno!

Jeśli macie H8 to polecam te Osramy Cool Blue H8 dają czyste białe siwiało o barwie nie 4200K ale 4000K mają homologacje!

Mam H4 i W5W o barwie 4000K i te Osramy H8 mają taką samą barwę 4000K ,świeci się pięknie nowocześnie.

A jak macie te mijania full led w J11 to pięknie się zgrają barwą te Osramy H8 w halogenach :)

Tu najtaniej bo to Hurtownia oświetlenia -http://allegro.pl/zarowki-osram-h8-cool-blue-intense-xenonlook-4200k-i5034656891.html

 

nowakm

Jak byś wsadził do tej popierdułki na 35w- 55w to obudowa by się tej popierdułki potopiła! nie od razu ale zaczęła by płynąć :)

 

Wydaje mi sie ze nic by sie nie stalo. Lampa jest tak skonstruowana a raczej klosz czy odblysnik by wytrzymal standardowe zarowki o mocy 55w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego halogenu są przewidziane standartowe żarówki 35w .

Ta plastikowa popierdułka nie wytrzymała by ciepłoty 55w a odbłyśnik by zmatowił się w 20 minut to farba!

Bańka żarówki H8 jest mała a bańka żarówki 55W jest dużo większa .

Tak wyglądają H8 Osram Cool Blue

 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...