Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przednie halogeny


nowakm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ja aby wyciągnąć jak najwięcej światła z tych popierdułek ,odkręciłem je i wymyłem szybki od wewnątrz bo miałem brudne!

Uwaga na farbę  odbłyśnika nie dotykamy niczym bo zostanie matowy ślad !!

Ale wy macie pewnie w środku jeszcze czyste szybki  :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jest zima i można przemyśleć ze spokojem pewne decyzje. W moim są żarówki H8 , tak podaje instrukcja. Znalazłem w ofercie Osram Led-a, który

w teorii powinien dobrze współgrać ze światłami głównymi (LED). Wymagało by to sprawdzenia kilku spraw, rozłożenie światła i adaptera.

Koszt LED-ów 250 i adapter 90 zł. Zalety to białe światło i mało ciepła.

H8 LED 16x 5W Epistar LED + LENS 80 W biała 4500k

Postaram się co nieco w tygodniu dowiedzieć.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze że jest zima i można przemyśleć ze spokojem pewne decyzje. W moim są żarówki H8 , tak podaje instrukcja. Znalazłem w ofercie Osram Led-a, który

w teorii powinien dobrze współgrać ze światłami głównymi (LED). Wymagało by to sprawdzenia kilku spraw, rozłożenie światła i adaptera.

Koszt LED-ów 250 i adapter 90 zł. Zalety to białe światło i mało ciepła.

H8 LED 16x 5W Epistar LED + LENS 80 W biała 4500k

Postaram się co nieco w tygodniu dowiedzieć.

 

 

 

A czy jest sens się w to bawić  z takimi kosztami ?? Z daleka będzie oczekiwany efekt, ale sam klosz halogenu  oraz jego optyka jest lipna. Nie dość, że świeci to  marnie  jeśli chodzi o zasięg  to ile razy uzywasz tego. Moim zdaniem gra nie warta świeczki. Co innego halogeny soczewkowe w niektórych autach. Tam optyka jest precyzyjna i dokładniejsza. Halogeny  mają za zadanie doświetlić podczas złych warunków oś jezdni  dlatego są montowane w zderzakach bądz w lapach głównych z ustawieniem świecenia na sam dół - na ileś tam metrów. Ja bym ewentualnie zmienił żarówki na bielsze i tyle. Te halo to popierdółki bardziej efekt wizualny + chrom obramowania niż  przydatna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ,optyka tej popierdółki na wiele nie pozwala no chyba żeby te ledy wsadzić  :)

Oczywiście w Polsce nie dostępne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę z tymi wypowiedziami. Faktem jest że światła przeciwmgielne w QQ to lipa, zgadzam się w 100 %. Dla tego też wspomniałem o rozłożeniu światła. Bardziej celowe było by wymienienie tych lamp. Właściwie skonstruowane światła przeciwmgielne są wręcz nie odzowne w trudnych

warunkach. Powodem jest fizyka i związane z nią zjawiska których nie da się oszukać. Nie bez powodu światła te są tak nisko zamocowane. Mgła w pasie kilkunastu cm nad jezdnią ulega kondensacji i jest żadsza osiadając na chłodnej jezdni. Różnie to bywa bo są różne rodzaje mgły i nawierzchni.

Jestem wręcz zachwycony widząc "rajdowców" z zapalonymi wszystkimi światłami. Nie wiele widzi a na dodatek ma w głębokim poważaniu całą resztę obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

udało mi się w końcu podnieść wyżej te śmieszne halogenki. A mianowicie pod samym zderzakiem od spodu jest dziura na śrubokręt  krzyżakowy do regulacji. Konia z rzędem temu kto trafi w ciemno w regulator . Mi udało się to dzięki telefonowi z włączoną lampą LED + aparat.  Ciężkie jak diabli, ale do zrobienia.

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie kucam i przy ścianie oddalonej o 40m reguluje  :devil:

Ale na początku myślałem że odgryzę zderzak ze złości trudno trafić w śrubę do regulacji góra dół :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem sprawdzić zasięg tych przeciwmgielnych. Jest mizerny. Plama światła miała może z góra 1,5 metra. Wrażenia jakby świeciły prosto w dól w asfalt. Może kiedyś je sobie ustawię - na razie się nimi nie przejmuję, bo nie używam. Jak wspomnę pamięcią w całej moje ponad 20 letniej karierze kierowcy przytrafiło mi się jechać gęstej mgle może z 3 razy. Ale i tak wtedy dużo lepiej na przeciwmgielnych nie było. Lepiej niż na mijania - ale kolosalnej różnicy nie było. Nie da się przeskoczyć pewnych naturalnych (mgła) ograniczeń. Więc z tego powodu nie będę cyrklował w garażu z światłami a załatwię to przy jakieś wizycie w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic w tym,że masz je najprawdopodobniej ustawione prawidłowo i wiele Ci nie poprawią.One nie mają świecić daleko, a tak,byś widział krawędzie jezdni i by "podbijały" mijania.Już Edek zaszalał z ustawieniem,to go szybko na przeglądzie poprawili,o czym pisał kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie daloby sie w QQ ustawic aby w czasie skretu z kierunkowskazem wlaczal sie odpowiedni halogen? Takie skretne swiatla z halogenow :)

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję, że zastąpią mijania, ale nie to co jest. Zresztą nie ja pierwszy narzekam. Po drugie jeździło się już innymi samochodami i ma się porównanie. Może pstrykne fotki i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje trochę doświetlania zakrętów halogenami. Powiem Wam, że uważałem to za zbędny bajer, ale w Passacie, którego wcześniej ujeżdżałem to było i muszę przyznać, że sprawdzało się w praktyce. Tak samo jak wcześniej uważałem za niepotrzebne samościemniające się lusterko wsteczne. Jednak to też przydatna rzecz. Na szczęście niektóre wersje QQ są wyposażone w takie elektrochromatyczne lusterko i mój też je ma. :banan:

Ale doświetlania zakrętów niestety nie. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby zainwestować,ale gdyby to było plug&play,bez ingerencji w kabelki.


Mnie też się to podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o jego module???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tylko czy jest to w X-Trailu. Jesli jest, to przez bardzo duze podobienstwa miedzy tymi samochodami moze by sie to dalo zaimplementowac do QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby tylko to zależało od uruchomienia funkcji w kompie...może.Ale jeśli to kwestia modułu to raczej ciężko,Bo koszty mogą przerosnąć oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj będąc w salonie widziałem, że nowy X-Trail ma otwieraną elektrycznie tylną klapę. :dribble:

Już widzę siebie jak wracam z Biedry obładowany zgrzewkami najtańszego browara i nie muszę rzucać tego cennego ładunku na ziemię tylko guziczek pyk i sezam się otwiera. :D

Niestety w QQ tego nie ma i gubię browary po drodze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klapy na guzik to wiem ,że ma :D Kup se i browarów nie zgubisz.Co do doświetlania zakrętów ...nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale myslisz ze ASO zamontuje elektryczna klape w QQ jak ktos bedzie chcial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji mówią o ramkach na halogeny,ale o doświetlaniu ani słowa!


No ale myslisz ze ASO zamontuje elektryczna klape w QQ jak ktos bedzie chcial?

Oglądałem jak tamjest to zrobione.Trzeba miejsca,aby się rury zmieścily.W Qqłce brak tego miejsca.Poza tym ,zamek jest innej budowy i podejrzewam,że wymagałoby to wiekszej ingerencji w blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...