Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zamarzajace notorycznie tylne drzwi


seta21

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie -parkuję niestety obecnie na dworze. Mróz około -1 do max. -3, no  i notorycznie zamarzają mi tylne prawe drzwi. Tylko te! gdy uda się je otworzyć - już ich nie zamknę, jedynie przypierając włączam centralny zamek i tak jeżdżę, do kolejnych roztopów. Ma ktoś to samo? Poradził sobie? nadmieniam, że lałem do środka WD40, tudzież inne CX80... 

Serwis jedynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się zdjąć boczki i rozebrać zamek,wyczyścić,odtłuścić w białej benzynie ,albo spirytusie do dezynfekcji(można dostać w aptece) i naoliwić.Ale jak jest gwarancja to lepiej niech serwis to zrobi.Może wymienią na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie to samo...ale w 8-mio letnim Fordzie Focusie - zaczęło się tak dziać tej zimy (tylko poniżej zera) i chyba z powodu mojego zbyt mocnego szarpnięcia przymarzniętych drzwi. Trochę zaczynam się obawiać o awaryjność QQ bo trochę jest podobnych wpisów tu na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zamarza to WD40,też tak miałem jak przesadziłem z tym sprayem w jednych drzwiach.Dopiero oczyszczenie i posmarowanie wazeliną pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlasnie u mnie od 2 dni mam to samo ale drzwi od kierowcy . Mały mrozek i drzwi po otwarciu nie dają sie zamknąć. Podejrzewam, bo wczesniej tego nie bylo,ze jak bylem na przeglądzie to umyli mi auto i od tego czasu mam problemy :). A niby na klamce od środka widac taka bialą wazeline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy nowych QQ w "klubie zamarzających zamków". Ja z problemem walczę od zeszłego roku, kiedy to zamarzał zamek lewy przedni. W tym roku dla odmiany zamarza prawy przód. Kilka wizyt w autoryzowanych serwisach Nissana pomogło na krótko, gdyż po wizycie w myjni lub opadach deszczu/odwilży i ponownym spadku temperatury poniżej zera, znowu brak reakcji zamka na pilota. Próbowałem telefonicznie w serwisach autoryzowanych dowiedzieć się, jaka jest skala problemu, ale zawsze słyszałem odpowiedź, że nikt takich usterek nie zgłasza!!! Czyżby wyglądało to na przemilczanie problemu z obawy przed koniecznością ogłoszenia akcji serwisowej?

Ponieważ mój QQ w tym roku skończy 5 latek, zacząłem zastanawiać się nad zakupem najnowszej wersji, ale chyba jakoś mi się odechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konserwować zamki i uszczelki przed przymarzaniem to tylko silikon!!!,a nie tyfusy WD40 i tym podobne badziewia.

Polecam najbardziej aktywny K2 Sil za parę złoty ale działa cuda,chroni przed korozją, -50, +250 stopni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem musi sie kryc w srodku pod poszyciem drzwi. Pojade w tym tygodniu do serwisu i zobaczymy czy cos pomoga. Wydaje mi sie ze trzeba tak jak napisal jacko wyczyscic wszystko. To msi byc jakas mała pierdółka.

 

Ps

Byłem w serwisie wyczyscili przesmarowali no i czekam teraz na mrozek :-) . Powiedzieli żeby przyjechac jak nie pomoze:-)

 

Ps. Ok byl mrozek -3 i po wizycie w serwisie "zaborowski warszawa" ( czas zareklamowac :-) ) jest ok . Wiem ze nie rozbierali poszycia drzwi ale niestety nie dowiedzialem sie co robili:-) pozdro. jak sie wydarzy to samo dam znac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...